Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Виж сега, Същий, като гледам тук и чистите китари и дистовете... Ще се присъединя към вика "Файърсаунд !"

 

Не съм сигурен, дали ще е точно каквото ти трябва, но пък винаги можеш да пробваш с файърсаундчето на някой от нас (във форума вече сме доста ползвателите) и да решиш дали ще ти свърши работа.

 

И състейна оправя, и добавя доста ударни среди и доста хармоници ще изскочат на неочаквани места (приятни изненади общо взето). Та пробвай да бучнеш един такъв пред ампа и тогава пак ела за съвети ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

^ Абе Мони бате нещо аз ли така чета или тука си влязъл сериозно в оффтопик. ^

Нали тъй дай направи една нова тема.

 

Аз незнам какво го тъниш и мъчиш ясно е че ти трябва лампова жица ама не се обаждаш да чуеш - ти си знаеш.

 

Та да кажа и аз.

 

Чейна ми е доста простичък напоследък.

 

Китара кабел - хайгейн лампов амп или -

Китара кабел valvesterix - ретърн лампов амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Мони, ако искаш хай-гейн, който ампа ти не може да реализира и след като

си пробвал с буустъри, компресори и др., според мен възможностите са

две:

1. Да се модне драйв канала, за повече гейн.

2. С хай-гейн камионче в чистия канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз незнам какво го тъниш и мъчиш ясно е че ти трябва лампова жица ама не се обаждаш да чуеш - ти си знаеш.

Аз се престраших, ходих, чух и ми отнесоха кофата. Не знам къде съм... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...напоследък и аз съм си опростил чейна максимално...след едно турне в което ме мързеше да си мъкна ДжиМейджера с изненада установих че без ривърб солцата звучат много по-добре и в следващия миг вече бе разкаран с минимални колебания...та настоящия ми чейн е:

 

IBANEZ 7str. > GARLAND HiGain Tube Head > GARLAND 4x12" V30 Cabinet

 

...и това е повече от достатъчно...имам всичкия драйв на света от "мръсния" канал на главата...застройвам го с вградения бустер...и накрая го коригирам допълнително с вградения графичен еквалайзер...и заспива...всичко друго би било излишно...освен едно безжично да не се омотвам в кабелта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мале хора аз верно съм новак,ма ви ма шашнахте ве :girl_cray2:.

Аз съм с по-прости неща.Ако имате някакви съвети моля не се въздържайте :)

Моя чейн е : Китара-->В Амп 2-->Уа-Уа-->Кубенце :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре, щом искаш съвети.. :girl_cray2:

 

Сложи Уато преди Вампа, освен ако нарочно не го свързваш след драйва. Нормалния ред би трябвало да бъде- Китара-Уа Уа-В амп- кубе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един преди година, две, но го продадох. Не е лош ефект, звучи много добре, но има малко 50 херцов шум (малко) поради вграденото захранване, а на нисък гейн (около и под 10 часа) волума на ефекта не е достатъчен за да изравни с чистия сигнал, ако китарата е с хъмбъкъри. Иначе, този на който го продадох, може и той да го продава, няма да е лесно, но мога да проверя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната модификация на чейна :

Yamaha RGX121s - Behringer AM100 Acoustic Modulator - Digitech Grunge - Digitech CF-7 Chorus Factory - Digitech DigiDelay - Laney LX65R - EV Co-4 - Централно .

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.