Jump to content
Българският форум за музиканти

Рок група сигнал!


Recommended Posts

Да наистина Сигнал не са кой знае колко рок ама парчето за Дио направо ме сцепи от смах ли срам ли знам ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина Сигнал не са кой знае колко рок ама парчето за Дио направо ме сцепи от смах ли срам ли знам ли

 

Тука принципа е давай смело, пък каквото стане . Така мися че правят повечето Бг изпълнители . И хората виждат хора, които пеят супер нахъсано и уверено и това е напълно достатъчно за да бъдат излъгани , че в това има някаква сантиментална стойност. Всъщност покритието малко хора ( най-вече други музиканти ) го виждат до каква степен е актуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тоя таш@к с Дио е бесна селяния,това изпълнение каква публика чака,освен опиянчени до безкрай метъл фенове,ама и те не са тъпи копелета ..Сигнал си разчитат на името и взеха глупости да творят..

БТВ,китариста им е много точен човек и здрав китарджия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но е прав човекът: виновни са за създаването на една специфична културна традиция...

която сама по себе си е твърде далече от каквито и да било ценностни културни модели

 

баси темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В малкото ми свободно време не бих си губил от спокойсвието да гледам един вече изтъркан водещ който се чуди какво да измисли за да го гледат.Сигнал са си Сигнал и едно тъпо щоу няма да промени историята въпросът е какво правят новите групи следват своя път правилен или неправилен ясно е че няма голям пазар за такава музика особенно Българска,а и според мен не е достатъчно качествена никой нама да ти гледа китарата колко пари струва а ще иска да чуе какво ще излезе от нея.Аз виждам единствения изход да се прави музика която да бъде конкурентна поне на това което става в Европа успееш ли на вън няма как да не успееш и тук.Тогава ще кажат еййй я чакай малко виж ги тия какво са направили дай да ги чуем да си вдигнем малко рейтинга на изтърканите предавания и тогава такива като Славчо ще мигат на парцали и ще се чудят какво става.А тук става обартното идва сценариста и казва днес гост ще е еди си кой щот правят албум и им трябва малко реклама да ги видят хора пък каквото стане.Според мен пътя е един само на вън клубове в България няма и не е имало с малки изключения просто има заведения в който се слуша и свири рок.За мен това е клуб

и ето тук
има и друго да обърнем внимание как изглеждат групите в БГ кво правят на сцената изобщо за какво си говорим а и къде има такава сцена. Колко хора дават 20-30 лв за билет повечето искат да гледат без пари ако може или на вход 5лв.Еми няма да има Рок няма да има и клубове ще си гледате възмутитекно телевизия в къщи и после всички дружно ще пишем в форума.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си прав (що се отнася до парите), но с малката подробност, че първо се предлага качество (засягащо цялото шоу, не само свиренето), а после се искат пари. Както ти казваш, трябва да се прави продукт на някакво конкурентно ниво . Преобладаващата част от българския рок (и не само) от край време си е на самодейно, било то като свирене , било като шоу, или като вложения. От там и цените на билетите не могат да бъдат кой знае колко високи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си прав (що се отнася до парите), но с малката подробност, че първо се предлага качество (засягащо цялото шоу, не само свиренето), а после се искат пари. Както ти казваш, трябва да се прави продукт на някакво конкурентно ниво . Преобладаващата част от българския рок (и не само) от край време си е на самодейно, било то като свирене , било като шоу, или като вложения. От там и цените на билетите не могат да бъдат кой знае колко високи

Това беше и моята идея то тук няма един свестен мениджър дето да се справя с участията на групата после PR дето да създаде облик лицеприятен за феновете подходящ за стила на свирене.Аз за песни ли да мисля за участия ли за дрехи ама не съм само аз има и още 4 човека всеки вижда облеклото си по различен начин то така не става..и на края за капак почва едно пазарене по тукашните кръчмици айде да свирите ма ако може ей така за по една две бири и пет кебапчета и някой лев за пътя.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тук няма един свестен мениджър

 

Това не е вярно! Музикалните мениджъри, ПР-и , продуценти, импресарии и т.н. няма никога да вложат пари в аматьори.ком, защото ще вкарам пари в теб, ама трябва да ми продадеш душата си за минимум 5 години, за да си върна капиталовложението и да ме следваш безотказно като куче – каквото ти кажа, това да правиш, навит ли си?! И кой ще е тоя луд , където ще вкара пари в група, чийто китарист пътува 2 години от Подуене до Редута за репетиция – разстояние 3 км? Пък да не обсъждаме какво текучество има в групите, постоянно се сменят, а характери, а? Яууууч.... не ми се говори, егоцентрици с мания за величие, без покритие..

Редът е точно наобратно – работа, работа и само работа, качество и визия, дисциплина и чак тогава се огледай за продуцент. Не може на гол тупан чифте пищови!

Рок групите, които се продават в бг и пълнят НДК се броят на пръсти и Сигнал са една от тях, ама нали сме много по-велики от тях трябва да ги плюеме по форумите...

И да ви кажа честно - много е грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не съм съгласен с горното мнение в България всичко е шуробаджанаина и групите дето свирят добре никой няма да ги допусне да видят бял свят за да не изядът на някое мамино синче хляба

за това ще си плюеме колкото си искаме дъртите пергиши и бивши музиканти които се подиграват с рок сцената

докато продължава по тоя начин ще гледаме чуждите групи за по 50 лв и ще се пръскат по шевовете залите

а нашите ще ги гледат 15 - 20 приятели

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Темерут: Че шуробаджанащина има си абсолютно прав(КУРкурент подгряха AC/DC) :offtopic-001: Но....Освен свирнята има и куп други фактори на които като цяло БГ-рокмузиканта не обръща внимание!!! Тези неща са обсъждани милион пъти в този форум...Няма как да погледна сериозно на банда,чийто певец "води" "шоуто" с такъв див акцент,че те напушва луд смях....ако ще да са се изкъртили от свирене"...Ся ши ви изсвирим пйесента "Жиоут"..."

А Сигнал,със и без Славчо и 10-те минути при него са си Сигнал ...със всички позитиви и негативи които носят!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... групите дето свирят добре никой няма да ги допусне да видят бял свят за да не изядът на някое мамино синче хляба

за това ще си плюеме колкото си искаме дъртите пергиши и бивши музиканти които се подиграват с рок сцената

докато продължава по тоя начин ще гледаме чуждите групи за по 50 лв и ще се пръскат по шевовете залите

а нашите ще ги гледат 15 - 20 приятели

 

- Кой определя кое свирене е добро и кое не?

- Как точно става спирането/допускането на групи/изпълнители до белия свят? И кое е "белият свят"?

- Кой държи/раздава хляба?

 

Според мен, с рок-сцената (и изобщо със сцената) се подиграват разни явления, които никога няма да станат "бивши музиканти", просто защото са далеч от това, да станат първо музиканти! Това, че някой реве за музикантски хляб не го прави автоматично музикант!

 

Читави (нарочно не посочвам "чужди")групи за 50лв., си е абсолютна евтиния! Да видим докога!

 

 

И изобщо:

Икономиката е пазарна. Ако можеш да събереш хора и да им кажеш нещо, заради което да ти отделят от средствата си за да захлебиш и да гледаш белия свят - ще си удовлетвориш воплите!

А ако не можеш - плюене по околните няма да помогне (поне за привличане на публика)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за един германец 50 лева са 25 евро.

Билет за Айрън Мейдън там най - евтиният, е 80 евро.

(това понеже ме интересува и няма обявена дата за у нас)

(но пък, ако съпоставяме по среден стандарт ....)

 

Снощи бях на концерт на Хелоуин, бях и на Сигнал преди 2 месеца в НДК.

Хелоуин, че са сдали багажа , яко са го сдали.

Към днешна дата, винаги бих избрал избрал да посетя концерт на Сигнал, пред германците.

Хич не е лошо за българска група.

А Хелоуин, колкото и да са западнали, да питам недолюбващите Сигнал, мислите ли, че ще избера Вашата група пред тях?

 

За Сигнал давам 20 лв, а за Вашата група вероятно няма да извадя повече от 5 и в повечето случаи, това ще бъде от мен да мине. Слезнете на земята и си дайте реално сметка, колко струвате.

 

Никого не критикувам, просто давам повод за размисъл.

И друг път съм споделял една моя мисъл. Може да е плод само на фантазията, но може и правилно да стигам до извод, защо не се получиха нещата у нас с рока.

Преди повече от 20 години Импулс издадоха Гладиатора.

Имаше много позитивна енергия, много ентусиазъм. Вярно били сме реално зад железна завеса и много неща не са ни били ясни. Дори и на хората, които са били вече музиканти, не вярвам да са имали този поглед, който имат днес, да не говорим, че почти нищо не бяхме виждали, така че да можем да имаме база за сравнение.

Има и други сериозни рок албуми, но за мен Гладиатора е най-доборто постижение до този момент.

И сериозно се заговори, че Импулс ще станат пред група на Дийп Пърпъл.

И какво се случи, българите нямат нужда от пазач на казана.

Импулс бяха тотално оплюти, та се махнаха от България. Сигурно и са искали свят да видят и да се пробват.

Но не се създаде сплотена българска рок сцена.

А трябваше да се гради от там нагоре, да се създаде школа, традиция, пазар за рок.

За жалост, колкото и странно да звучи, Хисарският Поп пося семето на чалгата и сега е терсене, нали?

Филандия да не би да е с повече население?

Преди двайсет години 2 милиона българи не бяха емигрирали, чалгата я нямаше, а на сръбското се гледаше, като на долнопробна кръчмарка музика....

Оня хан Кубрат, имало ли го е, нямало ли го е, все едно че го е нямало....

Никой не щя да чуе за съчките.

И ако не бяхме такива, каквито сме, например нещата щяха да се развият, може би по-различно.

Примерно Импулс вече щяха да са световно известни, да ходят на турнета по света и някоя млада и перспективна група да ги подгрява. Малко фантастично може да Ви звучи, но то е защото сте свикнали да гледате на дребно.

Иска се сцена, иска се приемственост, иска се създаване на пазар.

Плюенето срещу тези, които могат, не помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тук няма един свестен мениджър

 

Това не е вярно! Музикалните мениджъри, ПР-и , продуценти, импресарии и т.н. няма никога да вложат пари в аматьори.ком, защото ще вкарам пари в теб, ама трябва да ми продадеш душата си за минимум 5 години, за да си върна капиталовложението и да ме следваш безотказно като куче – каквото ти кажа, това да правиш, навит ли си?! И кой ще е тоя луд , където ще вкара пари в група, чийто китарист пътува 2 години от Подуене до Редута за репетиция – разстояние 3 км? Пък да не обсъждаме какво текучество има в групите, постоянно се сменят, а характери, а? Яууууч.... не ми се говори, егоцентрици с мания за величие, без покритие..

Редът е точно наобратно – работа, работа и само работа, качество и визия, дисциплина и чак тогава се огледай за продуцент. Не може на гол тупан чифте пищови!

Рок групите, които се продават в бг и пълнят НДК се броят на пръсти и Сигнал са една от тях, ама нали сме много по-велики от тях трябва да ги плюеме по форумите...

И да ви кажа честно - много е грозно.

Първо искам да ти кажа че не си намерила човека който трябва да цитираш от къде на къде ще наричаш хората аматьори като не ги познаваш аз нищо обидно не казах за групата Сигнал познавам ги и съм в добри отношения с тях и точно преди няколко дни си говоих с Сашо точно по тези въпроси така че айде без обиди.ДА НЯМА МЕНИДЖЪРИ В БЪГАРИЯ а и мениджъра не налива пари в групата имам представа какво представлява един мениджър.И като за край ще ти кажа че твоят пост не е по-малко грозен от останалите които плюеха група Сигнал.

Харесвам група Сигнал израстнал съм с техните песни както и много други Български рок групи.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.