Jump to content
Българският форум за музиканти

Double Ball-end Strings


programista

Recommended Posts

Здравейте,

 

Препоръчайте накакви Double Ball-End Strings т.е. струни с топчета в двата края за 4 струнен бас.

Има ли някъде по софийските магазини в наличност или ще трябва да се поръчват от thomann.de?

 

ей на тия съм се спрял

 

GHS 5600 Double Ball Roundwound - stainless steel strings set for bass guitar. Gauges: 040-058-080-102.

http://www.thomann.de/gr/ghs_5600_doubleball_ebasssaiten.htm

 

Rotosound RDB66LC Double Ball End String Set for E-Bass, 040-095

http://www.thomann.de/gr/rotosound_rdb66.htm

 

става дума за евтини струни .

...

и да , знам че могат да се поръчват през един бг сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имаше няколко отдавна забравени комплекта GHS в магазина на ФАКТОР в София. Звънни на 02 946 30 57 и попитай, ако все още са там цената би трябвало да е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях питал официалния вносител на Ротосаунд за тези струни и отговорът беше, че трябва да се съберем 6 човека, понеже толкова са в кашонче, да изчакам 2-3 месеца и да купя цялата кутийка...

После някой пусна мухата, че има такива в магазина до академията и там ми казаха, че не съм първият, който тези дни пита за тях, но нямат.

Изобщо, да вземем да направи организация на басистите с басове, без глави и да си решаваме проблемите, че там доста неща има още - примерно, аз искам заключване и да ползвам всякакъв вид струни - най-малкото, изборът на различните фирми е доста беден или липсва, или изобщо нямат такъв модел, а това не ме устройва и т.н.

Бях виждал разни фокуси за заключване, но серийно такава хуйня да се провада не открих, а и много ме притеснява струна, дебела .110 като я "заключа" дали няма да се "изхлузи" от външната оплетка и т.н, и т.н...

А бе, "махни си главата" ;)

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко отклонение от темата. При Фънки видях бас, четириструнен, със струни A, E, H, F#. За съжаление беше изхвърлил "калъфчетата" и не можахме да разберем името на производителя. Това, което ме интересува е дали има 4-струнни комплекти D, A, E, H. Вярно, може да се вземе 5-струнен комплект и да подаря първата струна на някой от вас, но е по-добре да има специални комплекти.

Надявам се като млади и любознателни хора да имате информация по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има - Уоруик, Ротосаунд, че дори и 4-струнни комплекти от Фа диез, не само от Си :punk_guitar:

Други производители не си спомням в момента, но примерно Гари Гудмен ти прави каквито пожелаеш.

Друг е въпросът за доставката, дали официалните вносители ще ти ги внесат и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 4 струнни комплекти от Си, по-конкретно ;)

 

http://www.juststrings.com/wws-40240.html

 

http://www.rotosound.com/dz66.html

 

 

По темата:

 

http://www.juststrings.com/steinbergerdoub...bassguitar.html

Май това е изборът, общо взето...

Не, че е беден, ама като свиря с "нестандратни" струни, не е много оферта...

 

Относно "махането на главата" - справка:

http://www.hohnerusa.com/index.php?325

Люз йор хед, демек :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но пропуснахте най-важното - продава ли ги някой в София. Щото само да гледаме картинки... До гуша ми е дошло от пишман търговци (по правило бивши музиканти от ниска проба), които ми се правят на велики. Искам като отида в магазина да си купя струни, а не някакъв кияк да ми говори високопарни простотии. Ако ще се изписват ще си ги изпиша сам, няма да пълня гушата на тъпира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз не мога да помогна, не съм виждал и съм 90% че няма да намериш. За съжаление, нито една от продаваните у нас марки струни за бас, не е представена дори и с половината от продуктовата си гама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Почти съм сигурен, че няма да намериш - аз от доста време следя къде какви струни има и положението е повече от трагично - дори ми се е случвало да купувам 6 струнен комплект само заради дебелите 4 веднъж като бях на зор.

Напоследък обаче, взеха да се прокарват разни "по-екзотични" модели на някои марки, но подозирам, че търговците са го допуснали от незнание/невнимание - дори един скоро ми се хвалеше как един пич дошъл и му изкупил всички бройки от еди-кой си вид, щото никъде нямало - ми, хубаво де, сети се пак да поръчаш.

- Добър ден, имате ли струни за бас, дайте ми едни, моля!

 

Това е положението, както каза колегата blr, само, че аз бих закръглил процентите на подобните случаи почти до 100.

 

Да са живи и здрави от Динакорд с техните поръчки от Томан и да се надяваме, че колегите им, особено официални вносители на неща, дето ги има в Томан, ще се сетят как се работи в 21-и век :surprise:

...а не да ми се обяснява - поръчай 6 комплекта и изчакай 2 месеца и ще ги имаш тези струни!

 

Бих ти препоръчал изобщо да не си губиш времето и нервите (!) из магазините, а направо поръчвай отвън или взимай 5 струнен комплект :)

...за съжаление...

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но затова има и обективни причини, поне от гледна точка на търговците. Пазарът за бас струни у нас е микроскопичен. Колко сме хората, които си сменят редовно струните в цяла България-100, 200? Колко комплекта се продават месечно в цялата страна? От друга страна, производителите си имат минимални количества от всеки вид, които вносителите поръчват. Трето, има доста видове от една и съща марка, като започнем от материал на навивките, гладки и грапави, с и без покритие. Сега като умножим това по три-четири размера в комплект по две или три дължини и още по три за различния брой струни в комплект... става страшно. Излиза, че ако даден вносител трябва да поръча по едно кашонче от всеки вид, трябва да затвори 15-20000 лв в струни за бас, които ще продава с години.

Друг е въпроса кой и как решава какво точно да се поддържа в наличност и как се попълва тази наличност. Не оправдавам търговците, но се налага да се примирим и с обективните неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съгласен съм, НО отдавна не толерирам подобни неща - като си станал официален вносител, нямаш оправдание, че не искаш да внесеш продукт, който представляваш!

...или просто е готино да имаме на витринката още едно надписче :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maлка, бедна държава=малък, беден пазар=малки, бедни (стиснати) вносители-какво да се прави. Между другото и на запад не е много по-различно в магазините. Разликата е, че ако са официални вносители могат да ти доставят всичко от марката в рамките на максимум една седмица и не е нужно да се купува кашон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че ако са официални вносители могат да ти доставят всичко от марката в рамките на максимум една седмица и не е нужно да се купува кашон.

Това имах предвид и не намирам оправдание за родната "сцена".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.