Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на електрическа китара до 450 лв


salt

Recommended Posts

Здравейте.Каня се да си купя електрическа китара. Реших да не се правя на разбирач , защото не съм точно в тази област и искам да се консултирам с хора,които наистина разбират и могат да ме насочат да взема правилното решение.Насочил съм се към покупка на ново като за начало.Едно от първите изисквания е китарата да е удобна,тъй като преди 4 години свирех на класическа китара с дебели вдигнати жици и широк гриф и винаги имах проблеми с болка в лявата ръка и ми беше трудно да хващам баретата и ад изкарам чист тон без киксове. Каквото и да си говорим, всички знем че има удобни и неудобни китари.Та...търся китара до 450 лв на ново,която да има сравнително добър звук с добри адаптери и най -вече да се свири лесно и бързо на нея.До колкото знам зависи от дбелианта на струнтие , колко са свалени и параметрите на грифа.Може ли да ми препоръчате таква китара на която да се натискат лесно баретата и да не се уморява ръката ми(възможно с най -удобният гриф и т.н.).Наситина възможно най -удобната китара за тази цена и да ми обясните по точно какво да гледам когато купувам( какъв да е грифа (пропорции размери) за да е удобен и други неща).Разглеждах едни модели на epiphone

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=5945

 

иCort

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_30...Cort_X_2LH.html

както и този Ibanez http://gemamusic.net/index.php?page=shop.p...138&lang=bg

 

Да допълня че искам да е със заключващо се тремоло и пак да подчертая -много удобна.

 

Да питам и още нещо.Мултиефект процесор ? Пепоръчайте нещо за около максимум 500 лв.Стила мзуика който ще свиря, ен знам дали има значение за ефект процесор ,но споре д мен има защото някой бленди ги няма в старите е поп рок,поп ,поп пънк,алтернатви рок.Има разни некитарни бленди дето ще ми трябват и не сиакм да се окаже така че просто ги няма в процесора.

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом искаш супер удобна китара трябва сам да си я пробваш, няма как да стане с препоръки от други хора.

Ibanez са прочути с тънките си грифове, можеш да ги видиш в Музикален център Икономов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ele...inky/index.html аз имам тази китара .. грифа и е тънък .. перфектна е ... има някакви Джаксън хамбъкъри за мене са си много добри перфектно се свири тежка музика на нея.Чистия звук също е на голямо ниво .. Хубава е на външен вид .. има я в xxxx в черно и бяло мисля ..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Cort и Epiphone като цяло и за тези които съм пуснал и може ли някой да препоръча ефект за целите ,които съм писал. :cheers2:

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям и двамата колеги напълно. Та, ел. китарите попринцип са си с тънък гриф, лесно се ловят барета и т.н.т, така че която и да вземеш от тези, които си изброил няма да съжаляваш.

 

П.С. Cort модела е за лява ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удобството е хубаво нещо, но със свирене можеш да се нагодиш към всякаква изправна китара. Някуде едно ще ти е лесно, но друг недостатък ще ти пречи да го предпочетеш. Дебелите грифове държат по-добър тон, напр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и преди съм писал:

"СЕДАЛКА СЕ ПРОБВА С ГЪЗ!!!"

Тънко, дебело,бързо, удобно, без да обиколиш магазините и препипаш един вагон инструменти, то работата няма да стане.

Що се отнася до Epiphone, Cort, Ibanez(този ценови клас), освен тях има и B.C. Rich, Blade, Yamaha, LAG и много подобни.

Малко по-скъпи или евтини, всеки инструмент си заслужава вниманието.

Дано намериш правилният или той намери теб, аз продължавам го да търся и въпреки, че имам не лоши попадения, Светия Граал все нещо ми се изплъзва. :icon_shithappens:

Успех.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И други работи се пробват с гъз, ама те не са особено препоръчителни, освен ако не искаш да напреднеш бързо в естрадната музика. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светия Граал все нещо ми се изплъзва.
..Гиби 59? :icon_shithappens:

Стига с тия малоумни теми бе ,на всеки му е удобно различно нещо,хората са различни..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ciriljhonson, Hillbilly, много сте прави, само че младите ще Ви разберат, когато и те станат вече не толкова млади.

И посменят повечко китари.

 

След двайсет години установих, че предпочитам болт он конструкция, пред нектру и сет нек.

Не заради звука, а защото ми е по-гот на свирене.

Гибсъните много ги харесвам на звук, но уви не са моята китара.

 

Няма как да съм пробвал всичко.

Дотук най-комфортен ми е Реб Бийч нека, не му знам размерите (сигурно е U type) , пробвал съм различни

Ибанци РБМ, Дж.Сър РБМ няма как, поне засега.

Предпочитам РБМ пред Гибсън. Това е "моят" гриф, махагон тяло, и е болт он, който ми пасва повече.

Не е 100 % Гибсън, но е близко ( заради махагона), грифът е пък от стратокастер и овала, който поне засега е най-пасващият ми.

Би ми било интересно, ако мога някога да се запозная с Реб и съпоставя формата на ръката си (лапата) с неговата, би трябвало да са близки, но кой знае...

От друга страна за бендове най-ми е удобен РГ грифът - уизърд.

 

Но това се отнася само до мен. Е, ясно е, че ако вземем 1000 китариста, 10 примерно ще сме на близко мнение, останалите ще харесват най-различни гриф форми. Физиология!!!!

 

 

С много думи, казах това, което е казал Малин, с едно изречение.

Стига с тия малоумни теми бе ,на всеки му е удобно различно нещо,хората са различни..

 

Ето я моята Красавица (само за цвят в темата)-

 

GGT_C_2_voyager.jpg

 

 

Запомнете ( тези, които задавате въпроси от сорта, кой е най-удобният гриф) :

Ако приятелят Ви Пешо( Гошо или Асен), Ви каже, че китарата с най-удобен гриф е Ибанез, Фендер, Гибсън, Джексън, ПРС или която и да е друга, това е валидно за него, към момента, в който го е казал ( догодина или след месец, може да е на друго мнение). Вие трябва да разберете кой е "вашият' инструмент (гриф) и тн.

Но, ако продължавате да мързелувате и да чакате всичко на готово, ние с батко Ви, Малин и гаджета ще Ви изберем. :icon_shithappens:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата - ако си от СФ виж Warlock-a който продава TONY и направо го отнасяй. За парите си е 6. Jackson JS1 като на колегата съм имал, BC Rich-a е по-добър. Първо свикни на китара без флойд и си прецени дали ти трябва и тогава действай :( Не за друго, ами 1 хубав флойд струва бюджета, който ти си приготвил за цяла китара....и ако цялата китара с флойд е за 450 можеш да си представиш колко ще е читав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.