Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-бърз китарист в България...


r u o k

Recommended Posts

Абе ruok, ти не ми ли видя поста, 2ри пост в темата мисля, че беше.Щом той е тазгодишният (или за момента, не съм сигурен), значи има и конкурс.Не може ей така да излезне и да каже 'хора, аз съм най-бързият', нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе ruok, ти не ми ли видя поста, 2ри пост в темата мисля, че беше.Щом той е тазгодишният (или за момента, не съм сигурен), значи има и конкурс.Не може ей така да излезне и да каже 'хора, аз съм най-бързият', нали?

 

Напротив .. МОЖЕ ! Точно и поради тази причина питам, защото смятам, че лъже! И моето мнение е, че не може от толкова китаристи, които аз познавам, той да е единственият, който знае и участва на такъв конкурс. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата прерастна май на кой му е най-дълъг ... инструмента! Стига! Има бързи, има и технични. Да се пакажат! До тогагава ...

 

 

П.С. : Македонец е най-бързия китарист! Не го ли разбрахте! Само, че македонците още не са изобретили толкова бърза камера да го заснеме!

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най бърз барабанист има как да се засече теоретично, ама китарист... то и аз съм китарист, от детската градина и тия конкурси винаги са ме забавлявали много. Представляват камара нахъсани музиканти, които започват да си мерят, мерят ... и на края се почва един безсмислен спор, кой всъщност е най-бързия. Така, моя учител казваше: "Лесно се свири бързо, но трудно се свири бавно" вие сами намерете логиката в това, аз съм я открил и си е за мен. Музиката не е конкурс, или някакво състезание, тя си е просто музика, това как всеки един от нас я разбира е друга тема. Но винаги ми е било много забавно, хайде сега кой е най бърз? :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика, защото идея си нямам дали има конкурс за най бръз китарист

 

Така, моя учител казваше: "Лесно се свири бързо, но трудно се свири бавно" вие сами намерете логиката в това, аз съм я открил и си е за мен

 

Съжалявам, но това е пълна демагогия и е едно от най глупавите клишета, които се срещат из китарните среди. Да се свири зле (неконтролирано, неартикулирано, неритмично, с лош тон и най вече не в контекст, а просто по пръстовки и с най ниско съпротивление, тоест най лесни), наистина е лесно, но това няма нищо общо с качественото свирене в бързи темпа, където истинското предизвикателство е в артикулацията, точната ритмика, пулсацията, звукоизвличането и тн, както и свиренето на неудобни за китара фрази.

 

И бавно и бързо се свири еднакво трудно, двете неща предлагат разлчни предизвикателства за свирещия и то в зависимост от контекста (стил и свързания с него груув, фразиране, микро и макро ритъм, тон и тн)

 

Да се прави конкурс за най бърз китарист е пълна глупост, просто защото освен бързината на свирене играят и всички по горе изброени фактори, които всеки владее и използва на различно ниво. Тоест една оценка би била супер сложна и субективна

 

Иначе, ако някой се пали на примитивно ниво, най лесния начин за засичане е;

Настройва се един дилей да повтаря на точно 1 сек, свирим бързо (и лошо) колкото можем и след това слушаме, какво (и как) сме изсвирили. Като бях на 19 го правих този трик най редовно и я бях докарал до 14 тона в секунда, на права гама ми минор. Това, разбира се си е малоумно забавление и нищо не показва, освен че може да се смутолеви някак гама в две октави за 1 сек, без оглед нито на качество нито на приложение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Най-бързият китарист е този,който не си е платил сметката от четири малки водки и две бири и е успял да се измъкне без да го хванат!!! Ясно!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Най-бързият китарист е този,който не си е платил сметката от четири малки водки и две бири и е успял да се измъкне без да го хванат!!! Ясно!?!

 

А точно така колега. Напълно съм съгласен с теб. :greenangel:

Колеги вместо да си губите времето с безсмислени спорове, вземете седнете и свирете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ма аз докат се докарам да залитам не моем да свирим вече.. старост - нерадост :o

 

Бисер Рачев,който е в класацията за бързаци ми викаше "бавната ръка" по аналогия с Клептън и това без грам подигравка,винаги ме е представял на негови приятели като як рок/блус китарист (щото сме в един квартал,и се познаваме).

Бързото свирене не трябва да е самоцел ,както и музиката не е спорт.Според мен трябва да овладееш/осъзнаеш мелодията,която искаш да изсвириш преди демонстрацията на техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.