Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-бърз китарист в България...


r u o k

Recommended Posts

^И аз съм от Перник.Остави ги, ние сме аутсайдерите, а те софиянците, нали са големата работа да се направат и те на нещо повече.Айде бе, нали ги виждаме всеки петък как задръстват столицата само и само да си отидат по селата, понеже са софианци!Юлиан Борисов е страхотен музикант и е най-бързиат китарист в България (мисля, че за момента), а и ще ви разочаровам - не кара голф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нищо против Перник нямаме, имаме против разнообразниете ценни и компетентни изказвания от различни индивиди пребиваващи тези географски ширини .Имам чувството ,че на вас ви трябва поле за изява и сте решили това да е форумът . А относно темата

"Юлиан Борисов е страхотен музикант и е най-бързиат китарист в България (мисля, че за момента), а и ще ви разочаровам - не кара голф!"

Найстина ли го мислиш това ? И докажи го?

Това, ако си правите Пернишка класация ,може и да е той:rolleyes:

Редактирано от aaaaaaaaiiiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От подобни простотии (визирам такива конкурси и други подобни прояви), на бързото свирене, което е необходимо изразно средство като всички други и си има своето приложение в музиката, е излязло лошо име. А то не го заслужава, поне когато се използва със вкус.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя изобщо за какво се подхваща такава тема!Кой бил най бърз китарист.И като е най-бърз какво от това?В тубата има един клип на официален уж!конкурс за най бърз китарист и показват един бразилец,който изсвири полета на бръмбара с не знам си колко дпс.Ок евала на пича ама дотам.Да е станал кой знае колко известен след това не съм чул.Чул съм обаче за други не толкова бързи като Ричи Блякмор,Ерик Клептън,Би Би Кинг,Карлос Сантана и редица други не дотолкова бързаци,които са велики.От това произтича че не е важно колко си бърз а какво свириш и как го приема публиката.Защото тя е критерия за това колко е добър даден музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям последния пост и този на kolio_k!

Апропо, истина е и това, че темата беше отворена информативно.

Колкото и бързо да свири един китарист, ако музиката не идва от сърцето, си остава просто и САМО бързо свирене. Запомняш само това и нито един тон, нито хармония!

 

Аз ще допълня неизчерпателното изброяване на колегата с имената на големите Джими Хендрикс и Брайън Мей.

На кой му пука, колко е бърз Мей- на никой, но китарата му пълни стадиони.

Дай боже, това да се случва и на БГ китаристи!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност и това време ще дойде! Не, че сега няма такива, но е хубаво китарата да се използва по предназначение.Защото един "голям бързак" , демонстрира и как с китарата може да свири и като на гайда! Е какво, гайдите свършиха ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерик Клептън, бавната ръка :girl_cray2: (...или беше "поразяващата" :) )

 

По темата - дайте да направим конкурс и за най-бърз басист :girl_cray2:

После взимаме най-бързото МС и най-бързата дръм машина и правим най-бързата група на България, щото ми писна от супер-групите на България!

 

Да продължа с историите - началото на 90-те не е ли бил Ричито (в момента - китарист в Ер голям) най-бързият, а?

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, то регистърът на новия ми бас стига до 13-а позиция на първа струна при китарата и се ослушвам и тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дооообре. Значи ако съм разбрал правилно, един от най-бързите китаристи в България е от ... Перник. Хората от този град не спират да ме изненадват. От утре вече ще съм по-благосклонен към всеки РК голф, който взема като всеки един друг делничен ден на абордаж околовръстното на китната ни столица, удвоявайки и без това кошмарният трафик.

 

Сори, ама не се сдържах. :girl_cray2:

 

 

Не казвам, че е така, но защо пък най-бъзият китарист в България не може да е от Перник? Честно казано започва за ми омръзва от комплексарски изказвания от този род. WHAT THE FUCK !? "Хората от този град" не сме ли достойни да имаме някакви прозвища, или сме спрели да се развиваме, или какво ?! София, Пловдив, Плевен, Велико Търново, Бургас, Варна - там няма ли ГОЛФ ? Нямам нужда от твоята благосклонност. Колкото ти си гражданин на България, толкова и аз съм такъв. Това, че си от София (или от където и да било) не те прави повече човек. Това, че да напишеш дебилния си коментар те кара да екзалтираш, не значи, че трябва да го пълниш със саркастични тъпанарщини. Смея да твърдя, че това, че съм от Перник (да аз съм от "Хората от този град") не ме прави по-малко грамотен от когото и да било (нито по-глупав,нито по-малко музикант и др.)!

 

Питах дали съществува конкурс за най-бърз китарист в България. Не исках да прочета поредния коментар, който изразява никому ненужно мнение!

 

Освен да не пиша и повече коментари, 'щото съм от Перник?!

 

Сори... ама и аз не успях да се сдържа!

Гледам какво пишеш възмутен си че някой обижда родния ти град и моя роден град са го обиждали но не съм се пищовил. Знаеш ли ще бъда съвсем искрен с теб и на мен много не ми харесва че се подвизаваш с няколко профила с чисто комерсиална цел появяваш се като papsecaro и как ли още не.Твойте упреци към колегите спрямо това което ти правиш са нищо, не знам защо си помислил че ти си най-хитрия и можеш да си правиш каквото искаш.

Успех в продажбите и бизнеса ! http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=93786

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От подобни простотии (визирам такива конкурси и други подобни прояви), на бързото свирене, което е необходимо изразно средство като всички други и си има своето приложение в музиката, е излязло лошо име. А то не го заслужава, поне когато се използва със вкус

 

 

Couldn't agree more. Много хора оплюват Ингви, заради това, че едва ли не е един фукльо, който показва колко са му бързи пръстите, а това е просто неговият начин да изрази чувството. (Не знам що за човек трябва да си, че да кажеш, че той не свири с чувство. Субективно мнение де).

 

Иначе такъв конкурс би бил интересен от гледна точка на някакво шоу за таланти, но не мисля, че ще изскочи от там някой невероятен музикант, за който светът е бил в неведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям последния пост и този на kolio_k!

Апропо, истина е и това, че темата беше отворена информативно.

Колкото и бързо да свири един китарист, ако музиката не идва от сърцето, си остава просто и САМО бързо свирене. Запомняш само това и нито един тон, нито хармония!

 

Аз ще допълня неизчерпателното изброяване на колегата с имената на големите Джими Хендрикс и Брайън Мей.

На кой му пука, колко е бърз Мей- на никой, но китарата му пълни стадиони.

Дай боже, това да се случва и на БГ китаристи!

:girl_cray2:

brian may може да свири бързо и има техника самоче рядко го показва май, чуй солото на инвисибиле ман ,иначе по темата има много добри китаржии които свирят и бързо като тони макалпине, джохн маклаугхлин ,малмстеен и други , и съчетават бързо свирене и звучат яко и са гениални като композитори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам какво пишеш възмутен си че някой обижда родния ти град и моя роден град са го обиждали но не съм се пищовил. Знаеш ли ще бъда съвсем искрен с теб и на мен много не ми харесва че се подвизаваш с няколко профила с чисто комерсиална цел появяваш се като papsecaro и как ли още не.Твойте упреци към колегите спрямо това което ти правиш са нищо, не знам защо си помислил че ти си най-хитрия и можеш да си правиш каквото искаш.

Успех в продажбите и бизнеса ! http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=93786

 

Ами acccount-a papsecaro не е мой :girl_cray2: ...китарата, която се продава също не е моя. Направих услуга на приятел и постнах темата с китарата от моя профил. След това той си направи аcc тук и сам си я постна отново.

 

Колкото до темата кой е родният ми град... изобщо не се намира в границите на Балканския полуостров.

 

А за обидите към Перник не се "пищовя" (каквото и да значи този глагол) , не защото това ме дразни, а защото вече стана банално и безинтересно. И в началото беше наистина на шега (голфчета, 500 конски сили и т.н.) , а сега вече е избиване на комплекси и злобеене. :)

 

И все пак ако някой знае, нека ми каже дали изобщо в последните 2-3 години се е провеждал такъв конкурс в България, или дали съществува изобсщо такова нещо. Не искам да знам кой е, от къде е, какъв е и тем подобни. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям последния пост и този на kolio_k!

Апропо, истина е и това, че темата беше отворена информативно.

Колкото и бързо да свири един китарист, ако музиката не идва от сърцето, си остава просто и САМО бързо свирене. Запомняш само това и нито един тон, нито хармония!

 

Аз ще допълня неизчерпателното изброяване на колегата с имената на големите Джими Хендрикс и Брайън Мей.

На кой му пука, колко е бърз Мей- на никой, но китарата му пълни стадиони.

Дай боже, това да се случва и на БГ китаристи!

:girl_cray2:

brian may може да свири бързо и има техника самоче рядко го показва май, чуй солото на инвисибиле ман ,иначе по темата има много добри китаржии които свирят и бързо като тони макалпине, джохн маклаугхлин ,малмстеен и други , и съчетават бързо свирене и звучат яко и са гениални като композитори

Не твърдя обратното!

Има и ще има!

Има и български киратисти, които са на световно ниво.

Ставаше дума за бързото свирене и има ли конкурс в България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.