Jump to content
Българският форум за музиканти

Позволени ли са връзки в подписите към обяви в раздел "Продавам"


  

20 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Наистина не ми е ясно, а официално не съм видял да го пише.

 

Иначе, личната ми драма е следната - няколко часа, след като сложих линк в подписа си към своя обява в раздел "Продава", подписът ми беше преправен на "Знам, че има специален раздел за продаване". Когато го видях, добавих "знайте го и вие".

 

До тук - никаква драма, освен, че всеки ден виждам по няколко човека, които имат линкове към свои обяви, а на някои от тях дори им седят и със седмици и допускам няколко неща:

1.: модераторите нямат ясна идея/синхрон/уточнение до колко това е позволено и решава, който е на смяна;

2.: има такава възможност, но при някакви неофициални условия;

3.: само аз не мога да правя така.

 

 

Пускам темата в този раздел, понеже "предлагам" да изясним това положение, а анкетата я добавям за да проверим общото мнение на потребителите, а не да променяме нещо, което не знаем какво е?

Размисли, страсти, официални изявления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Раздел "Задължителни", точка 7 от Правилата:

7. Забранява се рекламирането на фирми и частни лица, търговска дейност и услуги в теми, аватари, подписи или по какъвто и да било начин...

Кое не ти е ясно?

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това съм го чел, но именно че "частни лица" яко си праскат в подписите каквоп родават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвах го три пъти.

Първиятп ът (преди месеци) нямаше резултат, вторият път резултатът доста закъсня, а третият път беше преди ден, два и още нищо не се е случило?!

 

Освен това, ми е много неприятно да го правя!

Видя се, че и сами ги виждате тези неща :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да разбия сложното изречение на няколко по-прости, се получава това:

Забранява се рекламирането на фирми и частни лица. (до тук добре)

Забранява се рекламирането на търговска дейност и услуги в теми. ( и тук е ясно ) Нямам право да отворя тема със заглавие '' Ремонтирам газови устройства''

Забранява се рекламирането на аватари (това не го разбирам)

Забранява се рекламирането на подписи или по какъвто и да било начин...( рекламирането на подписи пък хич не ми е ясно)

 

И тъй... Къде греша или май нищо не ми е ясно?

И къде точно е нарушението, когато си поставя линк в подписа за нещо, което продавам?

Моля, обяснете ми!

 

Може да се напише и в по-различен вариант:

Забранява се:

Рекламирането на фирми и частни лица.

Търговска дейност и услуги.

Аватари.

Подписи.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това означава да махнеш "продавам атенюатор" от подписа си

също така ако сложиш този надпис в аватара си ще бъдеш санкциониран

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го махна, когато ми обясните къде нарушавам правилото.

 

пп Не се инатя, просто зададох въпрос.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти искаш д акажеш, че не рекламираш в подписа си а рпосто линка към обявата ти е случайно попаднал там?

Не мога да те разбера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво искам да кажа, мога да обясня после..., след като ми бъде отговорено на въпроса.

Отговори ми, моля! (ако можеш)

 

Може ли някой да ми спретне едно адекватно обяснение с ключови думи от ''правилото'', за да ми

посочи, как нарушавам правилото/а? В едно изречение.

Тълкуването на правилото (7) го разбих на по-малки правила. Посочете ми едно от тях, моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега моля ти се.....:/ :girl_witch:

Като начало - разбивката ти е погрешна. Дали замяната на "в" с "чрез" пред "теми" ще даде по-добра яснота е спор, който предлагам да оставим на филолозите.

Тълкуванието на правилото, според администрацията (очевидно) е както е посочил musicman.

 

Ако не ти е ясно - предложи по-добро разписване, така че да включва и забрана за това да пишеш неща от типа на - "Продавам Power Attenuator" с линк в подписа ти :) Според моето четене на правилото го включва.

 

:cheers2:

 

Явно и тук ще започне практиката с "петъчни" теми :) :) :girl_cray2:

 

И аз всъщност не знам защо пиша тук :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора! :)

 

И като стана въпрос за предложение...

...бих предложил вариант, който ясно, точно и еднозначно да забранява това. ...защото явно така написано може

да се тълкува по много начини. След като аз го разтълкувах така, значи и други могат. Многото

тълкувания пък означават, че правилото издиша отвсякъде. Тук не става въпрос за моето или твоето четене,

а за обективно четене.

 

По смисъла на думата ''реклама'', ( Реклама е разпространявана във всякаква форма и с всякакви средства привлекателна информация относно физическо или юридическо лице, стока, идея или начинание, която е предназначена за определен кръг потребители и цели да предизвика, формира или поддържа интереса им към въпросните лица, стоки, идеи и начинания, така че те да могат да се реализират (да бъдат избрани, купени, посещавани, следвани и прочее). ) следва ясно, точно и еднозначно да се отбележи, че се

забранява поставянето в подписите на линкове, на теми от раздел ''купувам/продавам'' (тук могат да се изредят разделите, с които не сте съгласни да се поставят линкове.)

 

Т.е., мога да поставя линк на обява в темите и постовете, но не и в подписа си, защото тогава правя

само/реклама.

 

 

Сега ще си махна линка от подписа :girl_witch:

 

Предполагам се разбра какво искам да кажа.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм претърпявал същата манипулация на подписа. е, на мен само ми изтриха линковете, тук виждам креативен подход.

след като темите в "купувам/продавам" потъват и не могат да се ъпват, намирам това да можеш да сложиш линкове към тях в подписа си за сравнително честно :)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е необходимо. Двете 'В' -та ще свършат чудесна работа.

 

7. Забранява се рекламирането на фирми и частни лица, на търговска дейност и услуги в теми, В аватари, В подписи или по какъвто и да било начин... :)

Написано по този начин ще забрани дори, след всеки мой пост да вкарам линк към раздела, в който продавам

боклуците си. :girl_witch:

 

За някои това може да изглежда дребнаво, но не е. След като завирате правилата в лицето, в някои определени

ситуации, следва те да бъдат написани еднозначно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.