Jump to content
Българският форум за музиканти

За стиловете в Авторска музика


Recommended Posts

ако може да се включат някакви иконки със стиловете,които да могат да се лепят при постването на темата.И ако може да се браузва по стилове ше е направо супер!!

Нямам представа дали е сложно да се направи но би било повече от прекрасно.

Вчера пак се рових като луд да намеря едно нещо:cheers:

ясно е че не всеки би могъл да се отнесе 100%-ово към някой стил но поне няколко по така обобщаващи.

Мисля че ще е прекрасно, много по нагледно и страшно удобно за търсещия да речем рок,поп и тнт.

разбира се би трябвало да има и ''други'' където биха могли да спадат разни идейки,проби,опити и прочие.

Ако има желание и инициатива ше избистрим стиловите пренадлежности и ще се обощят в някъв ред...

 

 

:arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях дал подобно предложение преди доста време, ама не хвана дикиш.

Идеята беше всеки музикант да слага по една думичка в заглавието на темата с негова песен.

Тази думичка да е стилът (условно казано, по принцип не обичам стиловото разделение)

Демек, като отвориш "Авторска музика" да срещаш заглавия от рода на "Прясно записано [МЕТЪЛ]" или "Лунна соната от компа [КЛАСИКА]".

 

 

PS:

Освен всичко, тези лейбълчета към заглавията на темите в "Авторска музика", спестяват на хората с бавна връзка доста неприятни изненади.

Много е кофти когато тегля два часа някакво авторско парче и накрая излиза, че то не е метъл и съм го теглил бадева. :cheers: :wall: ;)

Специално заради това си включих опцията за предварително просвирване в даунлоуд мениджъра, ама не всички ще седнат да инсталират програми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма... Аз обаче не се наемам да поставям стилова квалификация на авторките си неща - най-малко шизофреничното би било нещо от сорта на "джаз-фюжън-нечленоразделен(неравноделен)-прог-метъл(с уговорки) със зверски сайко-декадент уклони" - някой нещо разбра ли? И ако просто сложа етикет "метъл" на нещо сходно - пак ще има подведени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще да е много обобщено, например: Метал, Рок, Поп, Електронна, Етно (за да мога и аз да пускам), Друга .. Или нещо подобно. Дали не може да се сложат към иконите за мнения някакви картинки, които да отличават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да има просто разделение на подфоруми някакво ..за съжаление не съм наясно с възможностите на форума, но ако имате идеи в този дух...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята за ключовата дума в заглавието. Само че ще е добре да има някакъв възприет списък, от който да избираме. И да няма стил "друго" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
ако може да се включат някакви иконки със стиловете,които да могат да се лепят при постването на темата.И ако може да се браузва по стилове ше е направо супер!!

Напълно подкрепям предложението за "изработване"-то на стилови иконки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то както каза горера, преди доста време го предлагахме това всеки да сложи поне думичка, ама не всички го спазват и аз за това взех наред вече да пренебрегвам темите в дадения раздел, освен на хора, които знам какво правят и са ми по душа.. Ако искате повече хора да ви слушат, моля слагайте си етикети, дори и да не ви е приятно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

модовете мълчат...по не едно Не да имаше да се успокоят страстите:)

ако все още е на дневен ред....ми хрумна още нещо...

ако успеем да се насладим на раздел авторска музика,браузейбъл ( :rolleyes: ) по стилове..ко ше кажите ако може и да се слага рейтинг?

например юзъра "Х'-икс регистриран преди два дена в раздел ъъъъъъ инструментали....

-*-*-*-*-*-*-*-**-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

( хуваво е да има и такова нещо,стилове и подстилове, да кажем до три думи например: рок,интрументал,филмова музика ;) )

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*--*-*-*-*-*-*--*-

.......и решава да чуе произведенията с най голям рейтинг,един прост клик и воала 50-те на яки интрументала във Форума за последните 10 години...ебаси кефа!!!....

:ph34r:

 

м?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи ми се присъни следната идея( :) ):

 

Песните да се пускат на сайта, където много по-лесно може да се направи подобна организация по стилове, оценки и т.н. За форума ще остане само обсъждането на песните.

Отиваш на сайта, пускаш си песента и в специална графа посочваш и линка към темата от форума, където се коментира дадената песен.

 

На мен добре ми звучи. На вас не знам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то звучи чудесно ама разбираш, че трябва да има някакво отсяване.

Защото всеки ще участва с какво ли не...

Иначе за сайта съм за да се правят някакви такива класации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.