Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl E 350 Preamp или Bugera 333xl


Sir Alfred

Recommended Posts

Дилемата е следната:

Търси се добър драйв като на Engl E 350 preamp, но и звук при запис като с лампова глава 120 вата и пауър атенюатор. С Engl E 350 preamp, може ли да се постигне това звучене (+ НЯКАКВА СОФТУЕРНА СПИЙКЪР СИМУЛАЦИЯ, или някакъв друг вариант) без да е необходимо да се ползват допълнителни - усилвател за предусилвателя, спийкър кабинет и атенюатор?

Идеята е да се получи напомпан запис като с мощна лампова глава и атенюатор.

Четох доста противоречиви мнения за Бугерата, а все пак ми трябва нещо което да върши работа и за лайв но и да е надеждно

Ресурса за сега е 1500 левчета поне за глава и кабинет или само преамп

 

Благодаря за всички мнения по темата !

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С добър преамп или симулация, подходящи импулси и добра основа на микса (плътен бас, добре изравнени и записани барабани, дъ лист гоус он) можеш да постигнеш много приемливи резултати, но няма да звучиш като в последния албум на Whitechapel (могъщ 5150 звук). За такъв звук, освен кадърен мастеринг се иска да запишеш с микрофон (или два) един издуван от яка глава як кабинет в изолирано пространство, чиито говорители трептят от саунда и разместват въздуха пред и около тях. Точно това липсва на кабинетните симулации, както на дигиталните симулации на ампове им липсва аналоговата топлина.

 

Симулациите са готини, но вече и аз съм приготвил касичка за лампов звук :) Ама не от бугера, даже не от Енгл, като това го казвам с най-ясното съзнание, че Е530 е страхотен преамп с красив и характерен звук, и истинска находка за парите си. Чувал ли си за Garland? Без да правя реклама на Галин - просто използвай това, че си в България, съответно в близост до страхотно коректен майстор на всякакви лампови играчки, вместо да си плащаш допълнително за един надпис отгоре. :) Потърси из форума, не се прецаквай с китайски ментета - нищо против Бугера, но за тези пари можеш да си позволиш много по-добро качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 - ^^ точно това имах предвид, че за 1500 лв (айде може би съвсем мъничко отгоре) ще имаш хубав звук. Имам глава Garland която лично си поръчах от Галин, и съм крайно доволен. Моя е по схема на 5150. Всеки път като изляза на сцена с него и направо се наа**ам от звук - голям кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 000 000 за GARLAND...по добро за тези пари няма...бюджета ти би стигнал напълно за лампова глава по каквато схема ти щукне...и кабинет с 2х12"...така ще имаш една много добра основа за запис и лайв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак... колело или кънки :godbless:

ама ако може и двете но да изглежда като ски ама без щеките

Уцелил си в десятката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 000 000 за GARLAND...по добро за тези пари няма...бюджета ти би стигнал напълно за лампова глава по каквато схема ти щукне...и кабинет с 2х12"...така ще имаш една много добра основа за запис и лайв...

 

 

Има доста по-добри ампове и за по-малко пари. А за приблизително същите (1400-1500), да не говорим.

И това винаги може да се докаже с АБ тест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С AB test можеш да докажеш точно едно нищо.

На мен например не ми харесва Dual Rectifier, но ми харесва Marshall JCM 800 (произволно избрани усилватели) - това означава ли че Dual Rectifier-a e лош усилвател?

 

:godbless: @ Parni_valjak & цитираното мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, донякъде си прав за АБ теста, но и не си.

Моята гледна точка, ще я изложа.

Има два типа АБ тест.

Един, какъвто наскоро пуснаха линк във форума - 13 лампови хай-гейн усилвателя.

Беше доста безсмислен, защотото двамата китаристи, макар и звучащи различно един от друг,

с всеки от усивателите си изкарваха "техният" си саунд. Естествено малки разлики се долавят, но са пренебрежими.

И обърването е достатъчно, ако трябва да се избира кой от 13-те да се купи.

 

Какво мен, най-вече ме вълнува.

1. Да ме кефи, като звук

2. Каква работа конкретно ще ми върши, според нуждите.

3. Какво е уникалното, което го отличава от останалите, за да има смисъл да го имам.

 

Така, че като се съберем 5-6 човека, сложим 5-6 ампа, след теста всеки ще си направи класация.

Но ще се забележи, че макар класациите да се разминават тук - там, в общи линии, първият и последният са един - два ампа, а по средата пак са примерно 2-3. Тоест, изгражда се едно доста добро мнение, кой, колко чини.

В уравнението се вкарват и личните вкусове.

Те са доста разнообразни. И въпреки тях, класацията на хората не се различава безумно една от друга.

 

Друго, което ми прави впечатление. Борбата на младежите е за режещ/ брутален звук, не за всички, но в голяма степен. Чели за лампови ампове и почват да се изхвърлят, като за момента(нивото, групата им) много добра работа

ще им свърши някой трани рандал, примерно. Това е наблюдение по принцип, не по конкретният случай.

 

 

Конкретно за питащият, голяма глупост ще е да се изръси за Берингер, при положение, че има добър бюджет,

с който винаги може да се вземе нещо по-надежно и по-добре звучащо. Макар борбата пак да е за резачки.

Най-добре е много да пробва и да се доверява най-вече на собствените си уши.

 

За ЕнГл-а. Преампа е ок, след него ще му трябва крайно лампово, май се продава едно Маршал за 1300-1400 лв, и като сложи и колона излиза много над бюджета.

Тук трябва да се върви истински и да не се слагат някакви недоказани компоненти.

 

За това, при този добър бюджет, спокойно може да си купи много хубав комбо амп, с един или 2 говорителя.

В студио винаги може да го включи към 4х12, за концерти също може да му върши работа, за репетиции.

Вкл. може да си вземе и JCM 800.

( А освен него харесвам и Меса ДуалРектифайъра :) )

Съвета е да излезне от удобното слушане на съвети, а да пробва минимум 5, препоръчително 10 ампа и вече сам ще е наясно, кой му върши работа. Обаче, трябва да се стане от стола и пц-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвета е да излезне от удобното слушане на съвети, а да пробва минимум 5, препоръчително 10 ампа и вече сам ще е наясно, кой му върши работа. Обаче, трябва да се стане от стола и пц-то.

Toва е. Проблемът с гореописаните е че ги няма налични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията :yes:

 

Значи проблема най вече е резачката!

Тази на е Е350 е сигурно че ми върши работа. Въпросът е да намеря лампова глава с максимално близък драйв до този на Е350

Останалото не го мислете, знам какво да правя. Но да изпробвам всичко което препоръчахте вече е проблем!

 

Ако някой е свирил с Е350 или с лампова глава с подобен, поне на 90 процента, драйв - хай гейн...

нека да сподели :)

 

Тенкю

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си свирил на такава апаратура за да разбереш , че за запис ти трябва да се усили добре усилвателя - да клипнат крайните лампи - също и кабинета да даде своя характер...

Преампа пък бил дори и хайгейн е с доста по малък % влияние върхо окончателния саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си свирил на такава апаратура за да разбереш , че за запис ти трябва да се усили добре усилвателя - да клипнат крайните лампи - също и кабинета да даде своя характер...

Преампа пък бил дори и хайгейн е с доста по малък % влияние върхо окончателния саунд.

[/quo

 

Явно не съм написал достатъчно ясно нещата.

 

Знам какво трябва за да стане - "да клипнат крайните лампи - също и кабинета да даде своя характер...",

дали не е възможно да стане и с атенюатор и да речем с Convulsion reverb като компромисен вариант ?

 

Ясно е че варианта е един, но не е изключено да се направи нещо подобно и с млако симулация според мен

 

Стига да се пипне както си трябва разбира се!

 

Охх, както и да е, в този форум трудно се получават конкретни отговори

Като че ли всеки има нужда да "налази някого", та да му е леко на душата. Но не е там работата...

иНАЧЕ СЪМ САГЛАСЕН С ТЕБ 'metalhammer' , то нямакак и да не съм, но ми се ще да чуя конкретен отговор навъпросите си и благодаря на всички отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сър Алфред, ние може и да се налазваме помежду си с Метълхемъра и Сънчо, но и тримата сме наясно,

въпреки, че всеки си има собствен поглед. И с малко обяснения си изясняваме позициите.

 

И на нас ни е ясно, че на теб хич не ти е ясно.

 

, но ми се ще да чуя конкретен отговор навъпросите си и благодаря на всички отново!

 

Ти получи много точни, ясни и конкретни отговори.

 

Сега ще ти напиша цялата информация, която те вълнува и ако не можеш да си извлечеш сока от портокала,

проблема си остава при теб.

 

Виж това сравнение на 13 хай-гейн усилвателя.

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issu..._High_Gain.aspx

 

Давам ти го, не за да те агитирам да си купиш някой от тях.

Ще ти спестя време и мисловни усилия. След като прегледаш всички клипчета, трябва да стигнеш до извода, че

двамата тестващи музиканта, са способни да извадят сигнатурният си звук, от всеки един амп.

Тоест, работата повече опира до тях и техните способности и в по-малка степен до харуера.

 

Номер 2 -

Значи проблема най вече е резачката!

Тази на е Е350 е сигурно че ми върши работа. Въпросът е да намеря лампова глава с максимално близък драйв до този на Е350

Останалото не го мислете, знам какво да правя. Но да изпробвам всичко което препоръчахте вече е проблем!

 

Значи решението на проблемът ти е много близко. Просто проучи, коя глава на ЕНГЛ съдържа в предусивателната си част схемата на Е350 преампа. И това е твоето решение!

 

Номер 3- забрави за този АТЕНЮАТОР!

Целта на Атенюатора е да си свириш тихо на поносими нива в къщи.

Няма да стане това, което искаш.

 

Ясно е че варианта е един, но не е изключено да се направи нещо подобно и с млако симулация според мен

Стига да се пипне както си трябва разбира се!

като ги разбираш толкова нещата, защо питаш и ни занимаваш с проблемите си?

Пипаш, както трябва и фокус-мокус-препаратус.

 

Май искаш да изкараш як звук, ама да има тинтири-минтири , симулации, тихо и тн.

Няма такъв филм. (като не ни вярваш намери предполагаемото решение сам, така ще станеш пионер в тази насока)

Искаш изключващи се неща. Да кажем, имаш главата с звука на преампа, който гониш.

После, за чий ще я подтискаш с атенюатор?

В такъв случай, значи не ти трябва главата. Ще минеш с гитар риг, амплитюб и тн. Ама ако не те кефи,

ще трябва да разтърсиш говорителите!!! (Blow your speakers- Manowar)

 

Сега се върни към изречението, в което казвам, че ни е ясно, че не знаеш, какво точно искаш.

И не се сърди. Така си се изразявам, няма лоши чувства.

 

Мисля, че съм ти изяснил проблема в детайл и темата за затваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.