Jump to content
Българският форум за музиканти

какво разучавате


ronia

Recommended Posts

Cher - Walking in Memphis.... - много любимо парче, и оригиналът, и това на Шер. Малко ми е странно обаче да си представям, че нямам глава, като го пея :), т.е. е те в тази песен не мога да ползвам ама съвсем нищо от главовия резонатор, всичко трябва да звучи, се едно имам дупка на гърдите... Много е яко, бтв:)

 

Роня, кво мислиш за Шер, г-це "Ощетен от Природата Алт"? :)

 

Полифонски, ако си водиш записки, ето още една идея след Трейси хихихихи....

 

 

На колко гласа беше туй? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

The Pot от новия TOOL - 10 000 days.

 

Мноу м кефи тая песен... Мейнард се е научил да пее с повече хъс и по-малко меланхолия!!! За това го тача толкоз много тоя изрод!!!

До колкото четох и разбрах от това дето четох, Мейнърд се е опитал да интерпретира стила на Аланис Морисет по свой начин. Доста добре бих казал.

Аз пък докопах доста африкански и южно-американски заклинания и молитви с английска транскрипция и в момента усилено издирвам подобни ритмики и мелодии за да ги вмъкна в музиката която си творим с бенда. Направо тръпки ме побиват!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
А кога ще правим масово форумно изпълнение на Тел ми бейби на Ред Хот - като в клипа, само че на живо, а? ;)

 

Сериозно - който се интересува, да вземе да ми сигнализира незабавно и недвусмислено пор фавор.

 

Аз, аз! :)

 

Някой назад е споменал Роби Уилямс. Този пич е от онези, дето всички ги плщчт, 'щото били поп-ч*кии, а всъщност малцина могат да им пеят както трябва нещата. Роби има канара хитове зад гърба си, чудовищни гигове (гледайте в Небуърт за справка), не винаги е перфектен, но е естествен и има стил.

 

Що се отнася до разучаването на песни, като изключим важнич момент, когато ТРЯБВА да научиш нещо, песента сама те намира. Дано не звучи прекалено метафизично и дори профанско, но не само човекът пее песента. Обратното също е в сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В момента съм се спряла на пиеси на Jobim :metalist: По-конкретно- Wave,Dindi,Agua de beber...

А иначе по задължение подготвям репертоар сега за един пиано бар 100 песни...и то коя от коя по-комерсиална...

ма това е положението-трябва и пари да се изкарват :music:

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ако на някой му се слуша да ги чуе и да си каже мнението... Специално по тези песни имам мното да работя още, но за момента това е нивото,което съм достигнала. Ще се радвам да чуя вашето мнение.

 

http://media.putfile.com/bobi-woman-in-love

 

http://media.putfile.com/bobi--za-tebe-horata-govorqt

 

http://media.putfile.com/bobi--ne-kazvai-lube-leka-nosht

 

http://media.putfile.com/bobi-all-that-she-wants

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Уча си песнички за удоволствие напоследък..My immoratal-Ev беше последната такава...сега обаче трябва да наваксвам с репертоара за "пиените" норвежци и уча Sweet home Alabama-Jewel...Защо сте я затрили тая хубавичка тема.продължавайте да пишете,винаги може да изскочи нещо интересно за слушане:thumbs_up:Поздрави от мене !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми харесва песента на Juanes-La Camisa Negra,обаче не знам испански и много те моля ако нямаш нищо против да ми напишеш произношението на текста.... plssssss :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Backstreet boys - I want it that way , Щурците - Среща , Deep Purple - Soldier of fortune . Това са трите песни които разучавам в момента . Между другото някой знае ли дали ще има Music Idol 3 :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разучавам това вмомента:

Blue - Breathe Easy Аз сам в дясно :)

И това засега, че ми е важно да го науча Георги Христов - Сега Разбрах.

 

П.П. Ще има много ясно :thumbs_up::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разучавам "Era desso il figlio mio"

 

Който не е чувал тази невероятна ария може да я чуе тук:

 

 

Защо я избрах? - Ами никога няма да забравя първият път когато я чух. Веднага реших, че трябва да я изпея. Тази ария ме завладява напълно. Страшно е красива.

 

Не владея езика и това е един от проблемите защото съм свикнала да изговарям думите сякаш пея на английски. Друг проблем е и звукоизвличането. След толкова много пеене на метал сега ми е малко трудно. Но напредвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите ми любимци за тананикане са:

 

Could You Be Loved и Is This Love? (Bob Marley)

Now or Never (Lisa Ekdahl)

I'll Be Your Shelter (Taylor Dayne)

Ticket to Ride и I Feel Fine (Beatles)

 

А за помрънкване наум ми служат:

Me Gustas Tu (Manu Chao)

Ska de la Tierra и El Golpe (Bebe)

 

:hello:

Можеш да езпееш нещо от тук

http://www.sibir.bg/blog/MTS_bike/?blogPag...mp;artID=156852

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.