Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Леле, тези хора са полудели съвсем :)

 

12. Fees and payments

 

12.1. Registration fee: 50 USD

 

12.2. Annual fee: 50 USD

 

12.3. All fees do not include VAT.

 

Ами за .com, .net, .info, .org, .net домейн аз мога да се погрижа. И съм ужасно сигурен, че няма да ми е 20-30 евро... Работя в уеб-хостинг компания и мисля, че мога да си го позволя на НОРМАЛНА ЦЕНА. Инак, наистина, ако искате да направим сайт от такъв тип кажете. Имам ентусиазъм, а може да се постигне без проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, тези хора са полудели съвсем ;)

 

12. Fees and payments

 

12.1. Registration fee: 50 USD

 

12.2. Annual fee: 50 USD

 

12.3. All fees do not include VAT.

 

Ами за .com, .net, .info, .org, .net домейн аз мога да се погрижа. И съм ужасно сигурен, че няма да ми е 20-30 евро... Работя в уеб-хостинг компания и мисля, че мога да си го позволя на НОРМАЛНА ЦЕНА. Инак, наистина, ако искате да направим сайт от такъв тип кажете. Имам ентусиазъм, а може да се постигне без проблем :)

Ценичките си ги бива. Но това не са цените на Цифрови системи (освен ако неса ги вдигнали естествено). До колкото си спомням тарифите бяха от типа 60 лева инсталационна такса. (ебати инсталирането честно)

 

@IgniteAll в коя компания работиш, ако не е тайна естествено :) Че скоро ще се налага да купувам място за един сайт и се чудя къде. До сега ползвам една БГ фирма, ама нещо имам проблеми с тях, та май ще ги сменям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са не-реално високи, да. Дано някой ден поумнеем, защото ако ми се налага да има сайт няма да си регна домейн, който е с такава безумна цена!

@Елмо имаш лично съобщение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя в уеб-хостинг компания и мисля, че мога да си го позволя на НОРМАЛНА ЦЕНА. Инак, наистина, ако искате да направим сайт от такъв тип кажете. Имам ентусиазъм, а може да се постигне без проблем :D

Я, колега :)

 

Иначе за сайта и аз съм на линия, занимавам се с тези неща от няколко години вече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

сайта може да се пълни като Уикипедията...незнам де...

не е нужно някой да бачка по цел ден...

 

аз са хост реклами на музикални магазини все ше платят домейна и хоста

не смята те ли?

 

 

дойде ми на ум

гледам Македонци имат

сайтове за музика китари...

 

други имат само ние сме айляк :happy:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, то няма да е лошо като цяло музикант.орг да се направи сайт най-накрая, а не само форум да има... за ентусиасти, все ще се намерят да пълнят базата данни със статии и каквото и да е там :-) Мисля, че сериозно трябва да се обсъди този въпрос най-накрая, ще има голям интерес към сайт, в който има статии за теория, композиране, звукозапис, ревюта на инструменти, техники и... каквото се сетиш там :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, дайте да харесаме някакво име за домейн и да го регна, ако искате... Само ще е забавно да се намери някакъв домейн, който е и хубав и свободен за регистрация. На мен няма да ми излезе много пари... да не кажа че цените, които са споменати по-горе по никакъв начина няма да ги достигна...даже доста под тях ще се движа. Мога да направя две неща от мен. Едното е да осигуря хостинг с тези детайли, мога малко да разчистя мястото там, че има ненужни неща :blink: :

 

 

Domains 1 това е цифрата за хостнати домейни, която е променлива.

SubDom. 12

Aliases 100

E-mails 100

Mailing Lists 5

FTPs 5

DataBases 1

MySQL MB 30

Traffic MB 40ГБ

Storage MB 3 ГБ

 

Мога малко да го пипна този акаунт, но мисля, че ще е достатъчно, за да се направи сайт. Докато работя в тази фирма, ще е безплатно за нас... после ще го мисля :D В смисъл този, който иска да помогне и наистина може, ще говорим и ще направим нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сайта може да се пълни като Уикипедията...незнам де...

не е нужно някой да бачка по цел ден...

:) Това е сериозно добра идея :):blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, разполагаме с контент мениджмънт софтуеър като:

Drupal

Geeklog

Joomla

Moodle

Nucleus

Open Realty

WebSiteBaker

phpWebSite

 

Това са за бърза инсталация, иначе може да се качи каквото и да е, свързано с правенето на сайта. С CMS може да се обработва бързичко информацията и да се попълва лесно. За жалост с админски акаунт разполага само един човек, което малко ще ни затрудни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, то няма да е лошо като цяло музикант.орг да се направи сайт най-накрая, а не само форум да има... за ентусиасти, все ще се намерят да пълнят базата данни със статии и каквото и да е там :-) Мисля, че сериозно трябва да се обсъди този въпрос най-накрая, ще има голям интерес към сайт, в който има статии за теория, композиране, звукозапис, ревюта на инструменти, техники и... каквото се сетиш там :blink:

Ами ужким правиме...

пък да видим кога ще е готово :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе най-добре да се направи www.guitar-bg.com , тогава ще е само 13 долара на година :headbang:

 

Иначе за съдържание има с какво да се напълни.

 

Статии

-относно елементарна и по-сложна музикално-китарна теория

-относно музикални стилове и тяхното изпълнение (рок китара, метъл китара, джаз китара, класическа китара...)

-относно нагласа и похвати при композиция на песни и текстове с китара

-относно звукоизвличане при електрически китари

-относно техническия аспект на настройка и ремонт на китари

-относно технически и финансов аспект на звукозапис в България

-и др.

 

Ревюта

-на нови албуми на чужди китаристи

-на нови албуми/песни на БГ китаристи

-на китари и китарна техника

-и др.

 

Новини

-за предстоящи издания и концерти на чужди и бг китаристи

-за предстоящо въвеждане на пазара на нови модели китари и техника

 

Уроци, в текстов, аудио и/или видео формат.

 

Табулатури и нотации на всевъзможни песни/пиеси за китара

 

Профили на БГ и чуждестранни китаристи

 

и т.н.

 

Въпросът е да се намери кой да го прави, защото ще трябва доста персонал.

 

От техническа страна - поне уеб дизайнер/програмист и администратор.

От информационна страна - поне 1-2ма да се занимават с новини, 1-2ма с ревюта, 1-2ма - с обогатяване базата от данни с табулатури, профили, уроци..

В допълнение - поне 7-8 китариста, които редовно да публикуват материалите си.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Мите, за надъхващата тема! А за 13 долара... малко мога да направя кофти на хостинга, където работя, но мисля, че мога на половин на 13 долара да купя домейн за година :)

 

@overhate - мисля, че хората ги има... Има доста от членовете на форума, които биха помогнали и с материали, а и с труд по тази кауза. Много ще се намали и броя теми по форума, свързани с това какво е... какво прави това.... как се прави това.... Определено ще има полза!

Редактирано от IgniteAll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.