Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте!

 

Е сега си мислех до като гледам руски сайтове...

Защо някой не се сети да направи Български сайт www.guitar.бг

 

И примерно за домейна и хоста да се плащат от реклама на Български музиклани магазини ? / няма да им е скъпо... :unsure:

Само идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добра идея ми се струва музикантите да спрат да се ровят в интернет и да почнат сериозно да свирят и да правят нещо, защото в момента в цяла българия има 2-3 групи които правят нещо, комерсиалните лайна не ги броя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами .бг домейна е със скромната цена от 60 долара. Като капак на всичко трябва да се намери хостинг, който да се вижда от чужбина. Ако няма такъв тогава идва проблема. Повечето регистрари не приемат за трансфер .бг домейни поради факта, че не регистрират подобни. Това е голям проблем. Още, за да се регистрира .бг домейн трябва да си юридическо лице... Абе като цяло луда работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами .бг домейна е със скромната цена от 60 долара. Като капак на всичко трябва да се намери хостинг, който да се вижда от чужбина. Ако няма такъв тогава идва проблема. Повечето регистрари не приемат за трансфер .бг домейни поради факта, че не регистрират подобни. Това е голям проблем. Още, за да се регистрира .бг домейн трябва да си юридическо лице... Абе като цяло луда работа...

да де просто гледах че хората си имат...

ама на нас за кво ни е

като може да гледаме техните

ама съм се объркал :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добра идея ми се струва музикантите да спрат да се ровят в интернет и да почнат сериозно да свирят и да правят нещо, защото в момента в цяла българия има 2-3 групи които правят нещо, комерсиалните лайна не ги броя...

да да прав си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак те питам кво очакваш от такъв сайт? Ревюта за китари? Продажба на китари? Ремонти на китари? Снимки на китари? Песни за китари? Бой с китари? Голи мадами, държащи китари? :)

 

Толкова ли е трудно да бъдеш конкретен? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Пак те питам кво очакваш от такъв сайт? Ревюта за китари? Продажба на китари? Ремонти на китари? Снимки на китари? Песни за китари? Бой с китари? Голи мадами, държащи китари? ;)

 

Толкова ли е трудно да бъдеш конкретен?  ;)

всичко което има в един такъв чужд сайт но на Български.:)

толкова ли е сложно :)

 

пак и просто тогава ми хрумна ...не съм искал някой да мое укорява че написах

поредната ТЪПА тема

 

 

ПРОСТЕТЕ! :):)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оф, малко като ощипани госпо'ици сте :) :)

 

Без ДДС, казано верно може някой да не разбира какво да съдържа такъв сайт, защото има разлики да даже и в чуждите guitar.[whatever].

 

Хич не е тъпа темата, даже много напротив!!! Аз много съм се замислял по въпроса, но като оценя времето за поддръжка на един такъв сайт в съдържание и поддържането на това съдържание най-вече, подобно на guitar.ru или guitar.com си излиза пълен работен ден (че и нощ даже)... не знам дали някой би се навил да го прави на "ползу роду", освен ако няма какво друго да прави?

 

Но вместо да изтъкваме 1001 причини да не стане, е добре да се помисли как да стане общо взето...:/

Аз с удоволствие бих помогнал с нек'ви материали, идеи доколкото мога и ако някой го намира за полезно ...;)

 

Егати обирджийството е бтв. За страните от .eu (Germany, Netherlands, Estonia...t.n.) цените на домейните са по-около 20-30 евро...наш'те тарикати 120 $ за отскок (инсталация+1-ва година)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Рашъните , са много напред с много индустрии.. музикални,софт, на скоро бях гледал и едни смики на едни лади :) много паплач е там и си имат пазар явно.

До някъде пак добре че го има Форума(нашия)... малко или много може да се научи човек за китарите.

 

Идеята е хубава и трудуемка,дай боже един ден и Гитар.БГ да има само да не е из Дата-та:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак те питам кво очакваш от такъв сайт? Ревюта за китари? Продажба на китари? Ремонти на китари? Снимки на китари? Песни за китари? Бой с китари? Голи мадами, държащи китари? :beer:

 

Толкова ли е трудно да бъдеш конкретен?  :)

всичко което има в един такъв чужд сайт но на Български.:)

толкова ли е сложно ;)

 

пак и просто тогава ми хрумна ...не съм искал някой да мое укорява че написах

поредната ТЪПА тема

 

 

ПРОСТЕТЕ! :);)

Човек, никой не е казал, че темата ти е тъпа. Но аз например не зяпам из чуждите сайтове и просто не съм в час кво има по тях, затова и те питам. Не е казано, че не може да направим и български китарен сайт, но нали се сещаш - хора трябва, хора, които да пишат вътре, хора, които да се занимават с маркетинга, с рекламата, с всичко. Това си е цяла фирма. :) Затова и питам кво имаш предвид, ако се окаже, че не е толкова трудно, колкото ми се струва, може и да го направим, кво лошо.

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам колко сме добре по отношение на домейните. Не сме дозрели за да имаме регистрар на т.нар. кънтри домейн неймс. По принцип разпространените домейн имена са с доста прилична цена от регистрари като Еном, например. Нещо при нас Българската работа стана съвсем дебела и скъпа...

 

@synchu - това за 120 евро за регистрация на кои домейни в БГ казваш, че е... .eu? Те са много новички на пазара... на най-много 3-4 месеца, като броим пре-ордъра, който пуснаха. Не се учудвай на цената навън 20-30 евро. Но в България е нормално да те дерат като луд за това. 1 година + сетъп....милите, да дадът на регистранта домейн контрол да си сетне самичък ДНС-и и МХ рекорд... Колко сме зле, а и на светлинни години от добре-то....

@Nalbantov - Иначе идеята не е никак лоша. Аз лично мога да си регна един домейн на мое именце, но няма да е .бг... а .цом. Може да се раздвижи един сайт с идеи от всички вас и някакъв CMS софтуеър. Само да има реална идея, за да знам колко бързо да действам за регистрацията :) Имам и хостинг, който си е моя служебен, но мога да си го ползвам за сайт и така мисля, че може да се постигне нещо интересно. Да го обсъдим и да решим какво ще правим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ignite - под .eu - имам предвид не самите нови .eu домейни, а домейните за Европейските държави (тези в ЕС) ;)

Мдам известна ми е драмата тук даже прекалено известна :)

 

бтв .... цената е 120$, а не евро за .бг според register.bg :)

 

бтв2. guitar.com има, бтв, но за guitarbg.com не съм твърде сигурен, например :) Но пък един вид национална гордост ше е да е гуитар.бг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.