Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Fender Stratocaster


Recommended Posts

Привет,

За начало искам да кажа, че се случва мои приятели да ми поверят някоя счупена китара да им я постегна защото искали да се научат да свирят. Ама то ко има да ми поверяват, щот по принцип е я някоя крива Кремона или потрошен Орфей дет и без тва са си крайно зле. Скоро обаче ми дадоха един доста запазен Fender Stratocaster и аз реших да го пробвам. Уви не работеше. Викам си "я да го отворя да видя как е електрониката". Речено сторено. Ама като го отворих, некадърно направените връзки ( а и аз не съм кой знай къв електричар) бяха най малкото което, така да речем, ми направи впечатление. На горката китара и се беше случил някакъв Кретен с дрелка. Оооо да ДРЕЛКА. Брао пич :) .

Ето какво видях:

dfef329b810a2816.jpg

обърнете внимание на гадно изглеждащия homemade адаптор, койо отначало не забелязах

14385f52fb6a8e58.jpg

 

Като цяло не е болка за умиране ама трябва да се признае, че е гадно.

ТАаааа! Тъй като видях че и пикгарда е самоделка се зачудих - Дали да поправя нанесените щети, да дам повечко кинти за оригинален пикгард с оригинална електроника и да запазя оригиналния вид на китарата или да я направя без пикгард и да запълня предната част (нещо такова Дърводелска агресия, как да преобразим старото басче/китарка) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам усешането, че се шегуваш!

За каквото и агресия да ти идва на ума ще е най-щурото хрумване, поне що се касае до Фендер.

Лично аз се съмнявам, тази китара на снимката да е Фендер.

Ако ли пък случайно е...си задавам въпроса за какво се е ползвала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен китарата ми прилича на стара електрическа Кремона от соца.

Ако е такава - да не ти пука.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо е дълбано в дървото около нек-адаптера? Предполагам някой не е сметнал точно правения пикгард. И на мен не ми изглежда като да е Fender, надали е Кремона, но е минала не особено близо покрай Fender.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може би китарата е сбирщайн. Единичните адаптери са от Кремона, а бридж адаптерът ми изглежда правен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм китарен експерт но поне мисля, че мога да чета.

adcb9f0ceee31751.jpg

Не съм сигурен за злощастния път, който горкия инструмент е изминал и не мога да отговоря на въпроси като "Защо е дълбано в дървото около нек-адаптера?". Аз си ги задавам същите. Ако някой е сигурен че това не е фендър, моля да каже и да каже защо мисли така (без да се взимат предвид износени или ръждиви части или вероятно/очевидно сменени части от електрониката).

Редактирано от BOSH220V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Фендер, защото не прилича на такъв по много пунктове.

за още по категорично заключение щракни и отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не виждам нищо "Фендерско" в тази китара

 

1. Кремонски единични адаптери

2. Кремонски бридж

3. Такива големи точки по грифа на статокастер не съм виждал

4. Нъта на грифа също не е "Фендерски". На Фендер е по тънък (към 3мм) и врязан в самия Фредборд.

5. Обтегачите на струните на лопатката не са разположени като на Фендер.

6. И др. такива подробности.

 

Сега като я видях и снимана отзад съвсем пък не е Фендер. Май си е чиста Кремона с "подобрения"

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето съм строшил два такива Фендера, само че бяха черни и струваха по 160 лева всяка.Имаше и Гибсъни по 215 лева но бяха скъпи за мен.Китарата на снимката незнам как точно е правена може да е по нова от тези които притежавах аз, но мойта едната беше от пресовани чамови трупчета.А фендер едва ли биха сложили такъв некплейт с винтове за права отверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдаа, доста нескопосано копие, вероятно базирано на някое българско творение от соца. Поне позициите са сменени, със сигурност не са фабричните, които използваха Кремона и Орфей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.