Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво да направя, за да не ми ръждясват струните?


Stagg

Recommended Posts

^^ Силикагелът също трябва да се суши или подменя переодически. :)

 

Точно така. Регенерира се, като се загрява до 80-90 градуса за няколко часа. В специализираните магазини се продава индикиран такъв, който си променя цвета при насищане с вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може ли само да попитам дали ще има да се продава в Търново? А къде мога да го нагрея до 80-90 градуса, в печката? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли само да попитам дали ще има да се продава в Търново?

Това не знам какво означава.

 

Силикагел можеш да регенерираш и в микровълнова печка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лекарство срещу бързо стареене на струните се казва Elixir Strings. :)

Вече месец съм с новия ми седемструнен комплект, свиря не особено много - по средно половин-един час на ден, никога не си прибирам китарата в кейса и нямам навика да забърсвам каквото и да било по нея, освен при смяна на струните. Elixir-ките са бих казал в състояние 9/10, заради леекото потъмняване, звукът им продълава да кърти миФки! ;)

 

Винаги съм се чудел на такива мнения, когато става дума за струни.. ОК, да речем, че Elixir са убер-мега яки и издръжат много, но колко много?

Не свиря много - най-много по час, час и малко на ден и то сравнително рядко. Въпреки това, не мога да трая струни повече от месец, месец и малко.

Ползвам струни Ямаха близо 2 години вече. До сега не са ръждясвали, но в един момент спират да звучат яко. Следвайки логиката на "вечните" струни Elixir, мога да карам с един комплект 4-5 месеца?

 

Това са струни. Няма какво да въртим толкова. Няма вечни струни, без значение дали са "nano а-у" и пр.

При редовно свирене си искат редовна смяна. ;)

Забърсване + съхранение на китарата в калъф удължават живота им, до момент, в който губят "хубавия си звук"

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ти препоръчаха този препарат Dunlop 6582.Не е необходимо да го има в Търново.

Можеш да си поръчаш препарата от ТУК и ако си избереш артикули над 25 лева, доставката е безплатна.

Не е нормално струни да ръждясват за една седмица.Смени ги с други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък на мен, докато изчета всички препоръки в тази и други подобни теми ми ръждясаха струните. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.