Jump to content
Българският форум за музиканти

Kremona Strat


Recommended Posts

Е това са глупости(само софтуерната страна на нещата). Ина4е внимавай да не я пръскаш китарата с ацетонови лакове, не мож я изчисти после цял ден. Само акрилни.

Това го разбрах от личен опит , не се притеснявай :P

 

Колкото и тъпо да ти звучи всичко което казвам , не съм чак толкова тъп :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вярно при SB Live всичко е на софтуерно ниво - 24те бита, ефект процесора, цялата обработка на звука, мисля че Aудиги 2 обаче беше наистина с 24 битов хардуер и 32битов хардуерен ефект процесор (поне на мойта тей пише) или не съм прав?

 

Иначе от тея кремони може да се направи нещо, обаче е голяма играчка. Веднъж свирих на една правена - пичът незнам как е пилил прагчетата, обаче струните бяха толкова ниски, че за да изкараш чист тон не трябва да натискаш, ами само си слагаш пръста, почти без да усещаш че отдолу има струна.

 

Те май всички кремони форма на страт са с фурнири (или аз поне такива съм виждал)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: пожелавам ти успех.

Второ: тва изобщо не е невъзможно. незнам защо подяволите когато кажеш че искаш да стегнеш кремона всички се опитват да те разубедят. С cecomeco се хаванахме да стегнем моята кремонка и мога да кажа че тва изобщо не е същата китара. Скоро ще пуснем и снимки.

Трето: в кремоната има бая излишно дърво за махане но все пак внимавай при роговете че тоя чам...

Хайде успех в начинанието!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите критики за главно към боядисването за 2 часа. :read:

A прочети пак какво съм написал . За два часа аз не мога да нанеса едната ръка и да я изчакам да изсъхне :metalist: Май съм написал два дена . Не мисля , че е малко време :metalist: Или може би (според теб) трябва да я боядисвам един месец :metalist: Може , ама когато боята вече е готова (около три нанасяния върху тялото) , за какво да нанасям още . Може да обясниш , аз не му разбирам много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем 3 слоя спрей(всеки слой се състои от 3 поредни пръскания в интервал от 30 минути). Всеки слой съхне по 1-2 дни(за акрилен спрей, ацетоновия може и никога да не изсъхне, а не се и шкури). След нанасяне на слой, той се шкури с водна(май) шкурка 400, докато се получи равномерно матово покритие навсякъде(внимава се да не се изпили целия слой, а само да се отнеме гланца) след около 3-тия слой, покритието трябва да е идеално матово, без никакви дефекти. Накрая се пръска последния слой, може и самия лак, или пък прозрачен такъв. Последния слой се чака да съхне 1-2 седмици. Като изсъхне хубаво, се полира с фина полир паста(питай пакман каква точно,че аз забравих вече), с кече на бормашина или флекс. Така трябва да се получи огледално покритие, и да изчезне ефекта на портокаловата кора.

 

В твоя случай дървото на тялото е меко(чам), и лесно се поврежда и драска, и при удар, лака може да се нацепи на голяма повърхност. За да не се случва това можеш да пропиеш дървото с каноконлит, например, след което да го зашкуриш с шкурка 250 да стане идеално гладко. Цялото тяло трябва да няма следа от драскотина или дупка, или някаква неравност.

 

Ако нямаш паста за запълване на пори(в никакъв случай безир), и не направиш трика с каноконлита, тялото ще глътне толкова лак :) , че може и да се наложи да правиш 7-8 слоя :) .

 

Успех!

 

П.С: Все пак ми е интересно да видя снимки на този бас, да видим какво е излязло за 2 дена. :read:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.