Jump to content
Българският форум за музиканти

Kremona Strat


Recommended Posts

Имам възможност да взема една кремона - тип страт . Горе долу изглежда така :

sc0113288ow.gif

 

Единствената разлика от тази горе е , че кремоната е със hardtail bridge и страничен жак .

Тя сега е на части , без боя , липсват и адаптерите ... Та идеята ми е след известни манипулации да се получи нещо такова :

gtr116LRG.jpg

 

Вие как мислите ?

 

едит: Знам , че някой ще каже , да оставя както си е сега, защото е красива. Мен пък повече ме влече дизайна на Strat-Jem Hybrid-а :think:

Редактирано от RockMan2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами няма нищо невъзможно, само че на кремоната ключовете и са калпави, доколкото помня моста беше супер гадна изработка без заобляне никъде и късат струни(трябва да се смени или да го пилиш) - онея взели няколко парчета желязо и ги нарязали и толкоз, даже на една кремона гледах моста отдолу имаше следи дето чертали къде да дупчат. Прагчетата са гадни, дървото на тялото е меко - когато я хакнеш или изтървеш не се драска боята, ами направо хлътва дървото, направили са така, че струните не могат да се смъкнат от моста достатъчно и ако искаш да си направиш струните ниски трябва да подлагаш нещо между грифа и тялото. Абе с една дума: супер идиотска изработка!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ся , аз няма да си правя супер китара . Трябва ми колкото като отида да свиря някъде , като скъсам струна или нещо друго стане , да си имам временна резерва . На тази точно , пича , от който ще я вземам , й е сменил праговете (накак си :greenball: ) , тялото доста е изтънявано (и това незнам как го е правил) , също така моста не е оригиналния й . Не знам дали ме е излъгал за някои неща , но цитирам дословно думите му . Дава ми я на части за без пари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бивш притежател на, според бащата, 25 годишен "Кремондер Стратокастер" заставам зад всичко, казано от Overdrive. Тия китари просто нямат друга стойност, освен сантименталната (:

 

А за Jem Strat-а - поне на снимка се очертава като покъртително красив избор. Самия дизайн го намирам за много елегантен (и удобен - има де да си фанеш инструмента :greenball:), а финиша зима здраве просто. :greenball:

 

Определено ми е любопитно как ще се получи, дръж в течение (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една подробност - Няма ги адаптерите , заедно с цялата подложка за елекрониката . Подложката - имам тънък плексиглас , ще си я резна , ама за адаптер ми трябва само един hambucker . Колко ще ми струва един бг/корейски/някакъв друг адаптер ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бивш притежател на, според бащата, 25 годишен "Кремондер Стратокастер" заставам зад всичко, казано от Overdrive. Тия китари просто нямат друга стойност, освен сантименталната (:

 

А за Jem Strat-а - поне на снимка се очертава като покъртително красив избор. Самия дизайн го намирам за много елегантен (и удобен - има де да си фанеш инструмента :greenball:), а финиша зима здраве просто. :greenball:

 

Определено ми е любопитно как ще се получи, дръж в течение (:

"Финиша" ще е черен с бял plate ... Зеленото не ме кефи :greenball:

 

Дръжка не виждам как ще направя . За дизайна промяната предполагам , че ще е само очертанието на тялото и главата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами няма нищо невъзможно, само че на кремоната ключовете и са калпави, доколкото помня моста беше супер гадна изработка без заобляне никъде и късат струни(трябва да се смени или да го пилиш) - онея взели няколко парчета желязо и ги нарязали и толкоз, даже на една кремона гледах моста отдолу имаше следи дето чертали къде да дупчат. Прагчетата са гадни, дървото на тялото е меко - когато я хакнеш или изтървеш не се драска боята, ами направо хлътва дървото, направили са така, че струните не могат да се смъкнат от моста достатъчно и ако искаш да си направиш струните ниски трябва да подлагаш нещо между грифа и тялото. Абе с една дума: супер идиотска изработка!!!

Е не се прехласвай, де! Кремоната наистина не е много добра китара, но може срещу 150-ина лв да се направи бая по-читава от корейските страт копия, за които това за дървото важи в много по-голяма степен. Колкото до Ибанец-джем - той също е направен от меко и евтино дърво(липа). На кремоната и трябват две неща:

1. около 200 лв.

2. Много кадърна ръка.

 

Предполагам, че си я купил за около 50-ина лв. За 250-280 наистина си струва да стане нелоша китарка. Процедурите, които включвам са:

 

- Сменяне на бридж-а със страт - стил (или тремоло).

- Сменяне на ключетата с тези капсулованите от по 5 лв.

- Нивелиране на грифа и регулиране на тъс род-а.

- Залепване на евентуални сцепвания по тялото.

- Смяна на прагчета с Дънлоп Джъмбо(евентуално сменяне на 0-во прагче с магаре).

- изрязване на нова плочка.

- купуване на нови рамки за адаптери(с подходящ размер), и врътки за потенциометри и 5 степенен превключвател.

- купуване на по - евтини адаптери(Керамични хъмбъкери 25 лв от РФ).

-лакиране на грифа и китарата с АКРИЛНИ лакове(трудно, отнема седмици и дни и десетки часове работа), след изшюайфане на стария лак.

- евентуално даване на китарата на Евтим Джерекаров :D(или друг), да и сложи електрониката, да я екранира, и по желание да и пренавие и парафинира/екранира адаптерите.

 

Това е. Иначе по-добре си вземи евтино страт-копие.

Дай все пак снимки на въпросната кремона.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Сменяне на бридж-а със страт - стил (или тремоло).

- Стария ми харесва , не е лош

 

- Сменяне на ключетата с тези капсулованите от по 5 лв.

- Няма смисъл , и тези държат

 

- Нивелиране на грифа и регулиране на тъс род-а.

- Това е правено .

 

- Залепване на евентуални сцепвания по тялото.

- Такива екстри няма , тялото е изтънявано с около 5 мм , докато се заличат всички дупки и разни такива

 

- Смяна на прагчета с Дънлоп Джъмбо(евентуално сменяне на 0-во прагче с магаре).

- Правено е от човека , от когото ще я взема , само че не са дънлоп

 

- изрязване на нова плочка.

- С това ще се заема аз

 

- купуване на нови рамки за адаптери(с подходящ размер), и врътки за потенциометри и 5 степенен превключвател.

- Врътки имам , превключвател на един адаптер няма нужда . За рамки - ще се намерят някак си

 

-- купуване на по - евтини адаптери(Керамични хъмбъкери 25 лв от РФ).

- Определено ще се наложи :nono:

 

-лакиране на грифа и китарата с АКРИЛНИ лакове(трудно, отнема седмици и дни и десетки часове работа), след изшюайфане на стария лак.

- Няма стар лак , лакиране съм правил на един бас , стана добре , работата беше два дена

 

- евентуално даване на китарата на Евтим Джерекаров (или друг), да и сложи електрониката, да я екранира, и по желание да и пренавие и парафинира/екранира адаптерите.

- На гореспоменатия бас съм правил електрониката лично , за парафина - смятам , че не е от най-сложните неща .

 

Оттук смятам , че повече от 50-100 лв няма да дам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но така няма да постигнеш точно това, на снимката горе. Дай снимки, да видим как е сега, и после, да видим какво си измайсторил.

Ако наистина тялото е изтънявано, и китарата е от чамовите кремони с фурнири отстрани, си направин МНО-О-ОГО лошо нещо с това изпилване.

Тези китари се държат на фурнирите отстрани.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но така няма да постигнеш точно това, на снимката горе. Дай снимки, да видим как е сега, и после, да видим какво си измайсторил.

Ако наистина тялото е изтънявано, и китарата е от чамовите кремони с фурнири отстрани, си направин МНО-О-ОГО лошо нещо с това изпилване.

Тези китари се държат на фурнирите отстрани.

Аз пък никъде не видях фурнир :nono: Изпиляването не съм го правил аз . Изобщо не си мисля , че ще стане същото като това на картинката , просто си мисля рогата и главата да я направя същите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да го снимаш тоя бас, дето си го лакирал, да го погледна, защото ми се струва, че много несериозно гледаш на всичко това, и почвам да се съмнявам. Нещо всичко в твоята уста ми звучи като 2-те милисекунди латенция на невероятната ти звукова карта(които са поне 20). И 24-битовия 96Кхц звук(който е 48000, 16 - битов ресемплиран, с доста шум). Извинявай за тона, но имам някои подозрения, все пак си на 16.Офф: Виж темата за тежък звук с Гитар риг, там сум дал хубави банки, които мийеш да използваш. Упражнявай се с китарката, де, то така опит се трупа!

 

.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

High Definition Audio Quality

64 audio channel playback with independent sample rates

24-bit Analog-to-Digital conversion of analog inputs at 96kHz sample rate

24-bit Digital-to-Analog conversion of digital sources at 96kHz to analog 5.1 speaker output

16-bit and 24-bit recording with sampling rates of 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 and 96kHz

SPDIF output up to 24-bit resolution at selectable sampling rate of 44.1, 48 or 96kHz

 

corel.jpg

 

Не разбирам , затова вярвам на това , което виждам :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това са глупости(само софтуерната страна на нещата). Ина4е внимавай да не я пръскаш китарата с ацетонови лакове, не мож я изчисти после цял ден. Само акрилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.