Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ще ми кажете за Boss Mt-2?


Джордж Freefly

Recommended Posts

Мисля да сменя най-накрая Marshall Jackhammera си за нешо по-за моя стил :P .Та въпроса ми е преди да направя някоя глупост някой може ли да ми каже нещо за педала.Гъвкав ли е?Нали не е с гаден мътен звук (или shitloads of gain както ми харесва да казвам) ? Моля за мнения, ако някой има опит. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах MT-2 около 3 години.

 

Shitloads of gain има, ако ти решиш - има си потенциометър за gain-a. Не е като Metal Master-a на Digitech, например, който има фиксирано (и прекалено много) количество Gain.

 

Обаче и самият звук е доста...суров. Има си един характерен отенък в звука, вид жужене, което не може да бъде премахнато.

 

Все пак, щом си решил да махаш Jackhammer-а, поне мога да твърдя, че можеш да изкараш по-тежки звуци и да ги настроиш по-фино, защото Metal Zone-ът има параметричен еквалайзер на средите (от които най-много зависи китарният звук, в случая), който ако се барне добре може да докара задоволителни резултати. С други думи - гъвкав е, но в малко тясна граница :P

 

Все пак е вече "стар" модел драйв, подходящ за голяма тресня, затова трябва да го чуеш наживо и да си направиш A/B тест със сегашния ти ефект. И трябва да си търпелив, че работата с тия среди на MT-2 е малко пипкава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метълзон има характерен звук с изразени среди около 900Hz, които, когато се изрежат посредством параметричния еквилайзер, се получава малко скопено звучене, подобно например на Dime Distortion. Дори съвсем лекото оливане с treble потенциометъра води до неприемливо жужене.

Като цяло, ако се включва в усилвател, който има по-глухо звучащ говорител и съвсем чист, неоцветяващ звука канал, звучи като приличен метъл педал. Ако обаче го включиш в по-ясно звучащ усилвател, или такъв, чийто чист канал украсява малко, когато усилиш много, жуженето е прекалено остро и неприемливо.

Зависи от усилвателя.

 

Jackhammer e подобен педал, но има малко по-маршалско звучене и не чак толкова много изкривяване. Не знам как се държи в различни усилватели.

 

Имай предвид, че с класическите транзисторни дисторшън педали ще постигнеш характерен звук, който обаче ще се различава от звука на драйва от ламповите усилватели, който слушаш на болшинството от записите. Най-добре преслушай семпли в нета на педалчетата, включени в различни усилватели.

По-старите транзисторни дисторшън педали обикновено звучат доста натрапчиво и жужащо, когато например усилиш много усилвателя на репетиция.

Постигането на приемлив звук с тях е както въпрос на доста внимателно пипане на еквилайзерите, така и въпрос на пасване между педалчетои усилвателя/кабинета.

 

Ако гониш звука на хай-гейн лампов усилвател, за вкъщи и за по-тихо свирене, добра работа ще ти свърши по-скъп и нов процесор с добри метъл драйвове.

В шумотевица най-добре ще е да свириш със съответния лампов усилвател и съответния кабинет. Бюджетно транзисторно решение, което наподобява въпросните лампови усилватели са транзисторни усилватели от рода на Hughes & Kettner Attax, Carvin SX200(ако можеш да намериш изобщо такъв някъде), както други транзисторни и моделиращи усилватели.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackhammer e подобен педал, но има малко по-маршалско звучене и не чак толкова много изкривяване. Не знам как се държи в различни усилватели.

Общо взето са много близки(като братчета са) и няма голям смисъл, да се взима зоната с очакване за нещо повече.

Няма лошо и да ги имаш и двата, не е кой знае какво(като покупка). После може да продадеш, този който по-малко те кефи или да си ги оставиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не харесвам Metal Zone - ефекта.Два пъти съм си купувал, и двата ги продадох.

Еквалайзера не е толкова труден за настройване, просто е гаден.

 

Предпочитам HM-2, но за съжаление бройките които се продават са в много окаяно състояние.

 

В такива случай винаги препоръчвам нещо супер качествено и супер евтино: GLX DS100 или GLX HM100

 

glx_ds-100_001.jpgglx_hm-100_001.jpg

 

Харесва ми демото и на Digitech Grunge, но не съм имал, а гледам че си ги продават хората масово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре да си вземеш това

 

BH-UM300-AI.JPG

 

 

Това е копие на Бос-а :)

 

Марката не трябва да те плаши ;)

Единственото с което Бос-а го превъзхожда е, че е метален ..... но разликата в цените накланя везните в полза на Behringer според мен ;)

 

Дори мисля, че Берито звучи маааалко по-добре :crying:

 

Сам прецени -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Берито е по-зле за мене специално,

 

но МТ-2 както вече беше споменато има едно характерно дразнещо жужене, въпреки това аз все още го ползвам и мога да кажа, че съм доволен след като си играх известно време да намеря приемливи настройки и с моя малък маршал вадя доста готин тон.

 

Но не във всеки амп звучи приемливо.

Редактирано от Disposable hero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Da, чистият канал на Маршал комботата(дори най-евтините транзисторни) ицветява звука и да накараш метълзон да звучи приемливо в такива комбо е малко пипкава работа. Спомням си, че преди години един приятел докарваше приличен домашен джангър с МТ2, включен в ампче Фендер 15W.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният път когато включвах МТ2 беше в Marshall JCM 900. Звукът беше повече от приемлив, ефекта разширява възможностите на ампа, тъй като неговият драйв не е с безкраен гейн и със зоната става по-"метълски".

В транзисторни и хибридни комба ще ги има дразнещите високи и трябва повече да се нагласява и може да не се постигне желаният компромис.

Има и ралични модове. Евтим ми е демонстрирал примерно 7,8.

Моята зона е немодната (все още), но пък е от първите бройки.

А съм сравнявал и има разлики в звука ( макар и минимални) между различните реколти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато китариста съкс... нищо не помага.

Ето другата гледна точка.

фабричен -

http://www.youtube.com/watch?v=m13qyo3x6tw...feature=related

 

моднат

 

Явно не е зле. А това, че някои вадят пръдня от него, значи толкова могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Da, чистият канал на Маршал комботата(дори най-евтините транзисторни) ицветява звука и да накараш метълзон да звучи приемливо в такива комбо е малко пипкава работа. Спомням си, че преди години един приятел докарваше приличен домашен джангър с МТ2, включен в ампче Фендер 15W.

Аз също имах MT-2, който минаваше през Fender 15W и си бях доста доволен (за траш и разни такива е идеален), но го продадох...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя как настройвам моят мт2, ако някой иска да пробва.

Високите - около 11 часа ( представяте си например един стенен часовник със стрелки).Да кажем между 10 и 11

там ги търсете.

Ниските - около 13 часа.

Средните честоти ги избирате между 300 и 400, по скоро 400 херца. Демек съвсем леко ги дъпрате от най-ляво положение,

примерно 7, 8 часа.

Нивото на средите (вътрешният пот) към 11, 11:30.

Gain на вкус. Предлагам 14- 15 часа. Но от 12 до 17 часа все става.

 

Трябва да го модна, че сток има май само един звук - в границите на еквилайзъра, който да ми допада.

 

Комбото към което ще го включвате си го настойте да звучи добре на чиста китара, без високите да избиват, като за фънк.

Примерно добра стартова позиция е всичко на 12 и после леко донагласяне.

И китара с хъмбъкер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.