Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара до 1000 лева


gog

Recommended Posts

Още един глас за тази китара. :punk_guitar:

Инструмента има усещане за класически тип китара, но далеч по-удобна от LP според мен. Звука е чудесен, цената - смешна. Свирил съм на нея, познавам китарата и собственика, който я вземе, няма да сгреши, особено за тия пари.

Успех с намирането на инструмента. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте,свирил съм преди много време;15г Сърбят ме пръстите и много ми се свири!Моля дайте съвет за китара до 1000лв.

 

А в какво ще я включваш?Лампа, транзистор, PC?

Ако този бюджет е само за китарата, тогава просто си избираш една хубавелка и я отнасяш.

Магазините са пълни с китари за 800-1000 лева, които са перфектни за подържане на "старата страст" на топло до камината, че и повече. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли BLADE китарите - продават ги във Фактор, на Кракра? "Класическа" форма, много приятни "на пипане" и на звучене... Варианта с хъмбъкер си е универсално решение за стил.

Успех с избора :o !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал нова китара, бюджетът е приличен, 15 години лишения заслужават нещо достойно. Бих предложил следните варианти, леко съм пристрастен към този производител, не е посочен като предпочитан, за което се извинявам и не искам да се натрапвам, но все е нещо за ориентир:

 

ART

Без ART600 останалите са под 1000.

Вероятно няма да ти допадне активния адаптер за посочения стил, но формата и дизайна са класика.

 

AR

Без AR300RE останалите са под 1000.

 

AG75 = 780

 

Избор след проба естествено.

 

Колекция Ibanez 2010

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Да така е, но както си видял, когато изглежда така струва доста повече. (една лека подробност, която си пропуснал да споменеш (цифра в долари)) После сложи и път, мито, време, разправии...

В този й вид (от снимката) може да се докара срещу 200 български лева. Тогава ще изглежда и по-добре :greenangel: (ако в това е въпроса, въпреки че за 30 годишен инструмент

изглежда доста (за)пазена)

 

Ето какво намерих за адаптерите:

Super Humbuckers V2

 

All the models ST are equipped with ceramic tablets Super Humbucker V2 model color cream, that were made in 1978 by the company Maxon . Ibanez assures that the heart of the performance of the Studio series is in the design of these micrófonos.

Technically speaking, their classic characteristics resemble those of Super DiMarzio Distortion (model that introduced in 1972, and to a great extent increased the popularity of DiMarzio. Ibanez had to stop selling these microphones in the United States after which DiMarzio informed to him that color had a registered tradename for double coils cream .

 

This registered tradename follows effective nowadays, and explains so that no manufacturer (except Carvin) can sell models of humbuckers completely in color cream.

As far as the sound: they have a high gain, they reinforce the answer in the rank of the average superiors and trim the low ones slightly, in order to obtain characteristic a shining tone.

 

Моделът ST-50 е произвеждан само 2 години. От '79 до '80г.

Това го прави винтидж, търсен, ценен и колекционерски, въпреки че не е

най-високият клас от серията ST.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://neonguitars.com/images/Guitars/80_Ibanez_ST50_R.jpg Яка китара спор няма,но така ми се струва че би трябвало да изглежда.

 

 

тази ,която си постнал е ST100 или ST200

 

ST50 е тази, която предлага колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пиша нова тема, питам тук. Има едни китари Ibanez RGA121, които вече не са в производство, но се продават втора ръка долу-горе на същата цена. Японски са, харесват ми, че са без флойд роуз, а вместо това мостът бил много стабилен. Имат доста положителни оценки в нета като красиви и качествени инструменти, само адаптерите били средняшки, но те се сменят лесно(при нужда). Някой докосвал ли се е до този модел китари и какви са ви впечатленията? И аз мисля скоро да се зарадвам с нов инструмент и се чудя какво да взема до 1200-300лв, затова следя темата с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще препоръчам да изпробваш инструмента и тогава да вземеш решение.

За тези пари ще си намериш и китара и усилвател /изключвам лампите/.

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имах проблем с компа и за това само четях мненията ви.Наистина този st50 ми харесва но не смея да взема китара 2ра ръка която не съм пипнал и чул.Просто нямам време да отида до Варна.

Днес бях в магазина на Форте и опипах доста китари с една дума посвирих си.Харесах си един Stagg китарата е тип

леспол и ми се стори доста прилична.Цената и е 450лв.Какво е мнението ви за тази фирма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че съм големия разбирач, обаче много хора са ми казвали, че не са доволни от Стаговете си, а за 1000 лева мисля доста по-класна китара можеш да си вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си един Stagg китарата е тип леспол и ми се стори доста прилична.

Цената и е 450лв.Какво е мнението ви за тази фирма?

 

Мнението ми е, че ако беше започнал темата си с този пост, повечето от съветите по-горе (по-съществените), нямаше да бъдат написани.Ако ще взимаш китари ментета, си купи, грешка, си пробери и си купи Squier.

 

п.с. не се обиждай, няма нищо лошо ако си решил да редуцираш вноската, като похарчиш двойно по-малко пари;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.