Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Vs Vintage


PuppetMaster

Recommended Posts

Наистина Gibson SG-то в Казанлък е много хубав инструмент. Всъщност то вече е в София и още не мога да му се нарадвам.

http://www.youtube.com/watch?v=Y0MFBr4Nx4k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

PuppetMaster, просто репликите не са като оригиналите, независимо Epiphone или Vintage - това най-добре може да го разбереш в някой музикален магазин като направиш A/B тест между оригинал и реплика. Моят съвет към теб е просто да си купиш оригинал, ако трябва изчакай още време, потърси парички (приятел в нужда се познава и т.н.), но си купи задължително оригинал.

 

От доста време мечтаех за този Гибсън в Казанлък, и най-накрая събрах паричките и си го купих. Честно да си призная малко се стреснах някой да не ме изпревари и побързах.

Редактирано от steve83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, честито и както се казва „Със здраве да си го ползваш“ от форума остана само Гибсън-а на TONY. Иначе освен „Приятел в нужда се познава“ има и още една сентенция, а тя е именно „Ако искаш да си развалиш приятелството с някого, дай му пари на заем“

Аз знам, че второ като оригинала не може да има, но търсех евтин вариант, а и още се чудя каква да ми е първата китара, мисля, че гибсън е МАЛКО изхвърляне, но знам, че не искам Squier ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Съветът ми към теб PuppetMaster е следния,независимо какво си чул до сега.Китари на тоя свят има много и много съвети ти бяха дадени тук от хората в форума.Ако тази китара в крайна сметка ще ти вади пари и свириш редовно било в заведение било на сцена си струва да си купиш оригинал.Ако ли не не си струва капиталовложението в скъп инструмент,защото ако след време се откажеш надали ще можеш да си избиеш дадените пари.Това е което искам да ти кажа а решението си го взимаш ти.Знам че мерака е голям ама има един лаф човек трябва да се простира според чергата си .

Желая ти успехи и дано ти се сбъдне мечтата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ли не не си струва капиталовложението в скъп инструмент,защото ако след време се откажеш надали ще можеш да си избиеш дадените пари.
Скъпия си държи цена според мен.Аз ако имам кинти ще си взема хубави инструменти,вместо да ги държа под дюшека :icon_shithappens: ,парите се обезценяват.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж пробвах Винтидж ЛП, произведен някъде в края на 70-те или началото на 80-те в Япония.

Беше невероятна китара, почти неотстъпваща на Гибсън. Искаха й почти колкото на Гибсън ЛП Стандарт.

Сега, за жалост, 90% от китарите вече се правят в Китай.

Ако сравнявам сегашните Винтидж и Епи, качеството на вторите е малко по-високо (говоря за среден и горен клас китари).

Обезпокоява ме обаче, че Епи взеха непрекъснато да качват цените на инструментите си. А по качеството те никога няма да са като Гибсън.

Никогда не бих дал 1000 и повече лева за китайска китара. И в никакъв случай за китайско Епи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост наистина е така и аз имам мерак да си купя подобна китара и се ослушвам в ebay.co.uk обаче и там цените на епитата са дебелички.За това съм метнал мерака на Винтидж,който естествено ако взема ще му сменя адаптерите.А и Винтидж са за по 200 паунда и ако има човек познат може да ти го донесе без проблем.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж пробвах Винтидж ЛП

 

Колега, не си пробвал Vintage, а Vantage :happy:Цък

 

Тук има инфо за тях пак :godbless:

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж пробвах Винтидж ЛП

 

Колега, не си пробвал Vintage, а Vantage :)Цък

 

Тук има инфо за тях пак :happy:

 

Не, не беше Вантаж. И главата не е същата. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици ми дойде Епи g-400 cherry-то и си е супер.Имам някои малки оплаквания като например че ключовете за volume и tone са малко хлабави и ъгъла на моста или там както се казва не е много добре настроен фабрично поне за мен,но това лесно може да се оправи.Иначе е много добре настроена още от кутията само ако смениш струните с по-тънки или по-дебели може би ще трябва да го пренастройваш.Като цяло е чудесна китара и силно ти я препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявахме един Епифон ето този модел http://www.thomann.de/de/epiphone_les_paul_custom.htm и Винтич ето този модел http://www.beringmusic.com/store/index.php...products_id=663 Разликата е в цената и в по-прецизната изработка на епифона звука на Винтича не отстъпва кой знае колко.В xxxx имаше едни фендери около 900-1000 лева дето звучаха много гадно поне на мен не ми харесаха явно са ги правили в китай ...аз бих постъпил по следния начин отивам и пробвам китари докато ми хареса.Важното в случая на теб да ти хареса не робувам на имена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.