Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко време свирите дневно


Metallic

Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понякога нямам никакво време от лекций и курсови работи и отделям по 30 тина мин. понякога по 2 часа .

Просто се стремя да хващам китарата всеки ден и да съм на кеф а не с досада просто щото тряа да покрия

еди къв си норматив .Важно е система да има човек и дисциплина а не хаотично да помни 5 таблатури

на Гитар прото.

Ето сега повече чета някакви си Тоники доминанти субдоминанти и нищо не вдявам де , но е мн по лесно

като знаеш скалите и тоналността на дадена песен да я дрънкаш а и доста по бързо става ученето .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I play 36 hours every day, and we all know that the day is only 24 hours long, so I have to travel back in time to spend the other 12!

Иначе средно по 1 час на ден. Мисля, че това е напълно достатъчно. Ако ми се свири, свиря и повече, но за урпажнения и такива неща, 1 час е напълно достатъчен.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вие тука вече на състезание го обърнахте. 5 часа, 8 часа, 14 часа... Ако наистина само спите и свирите трябваше да сте с поне по 4-5 Грами-та... :cheers2:

 

2-3 пъти в седмицата по 2 часа на дръмс и още толкова някъде с китарата...

С баса епизодично (за съжаление)... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но за урпажнения и такива неща, 1 час е напълно достатъчен.

ама и упражнения ли свирите?

съвсем сериозно питам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА ако е с уроци ти дават упражнения от школата ама може и от интернета да намериш (но не съм сигурен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаххаха насила хубост нестава...

ако ми се свири времето си лети, ако пък не ми е кеф не барам с дни.

Относно техническите упражнения, мисля, че винаги са полезни независимо от нивото. без тях нема металика , менуор и квото и да е. от 1-во клас в 6-ти няма как да се прескочи.

поздрави :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ok: Аз прилагам следния принцип - от 365 дни в годината се стремя да свиря поне в 350, независимо колко часа дневно. Когато съм уморен или в лошо настроение пак свиря макар и зле, но свиря хаотично по грифа, за да си движа пръстите, докато зяпам разсеяно ТВ, компютър или прозорец. Важното е да се свири почти всеки ден. А, досадни технически упражнения(мразя ги) въобще не правя от години, защото съм разучил или разучавам такива инструментали, които са хем интересни, хем и с разнообразна техника(пръстовка), така че да си поддържам формата. В тях има и гамовидни пасажи и арпежи и много други полезни техники, като тези например:

В момента разучавам Полетът на бръмбара, виждам че, още не ми е по силите в това темпо, но е чудесна гамовидно-хроматична разходка из целия гриф. Редувам пръстово свирене с перо и за отмора попявам песнички. :yes: Те, тия три неща! :)

:):cheers2::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стига бе, някои от вас ме хвърлиха в тъч :metalist:

 

Аз отделям грубо между 5 минути и 2 часа на ден. За добро или зло напоследък клоня към 5-те минути, но скоро пак ще ме хване крастата. Ако искам да правя запис на нещо задължително ми трябват повече от 2 часа дневно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на принципа на Музикантини. Идеята не е колко време, а всеки ден. Единствено ми е простено, когато нямам китара до мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.