Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране на китара


Recommended Posts

правилна е "схема"та ама баси... как можа толкова смешна да я направиш :happy::dance:

бих ти препоръчал 1 волуме 220КОма и адаптерите ги връзваш последователно и да ги щтракаш с ЦК ключе с 3 положения - средното е и 2та последователно примерно. иначе с 2-волуме има мноо голямо затихване, а тоне- него можеш да го вдигнеш на 470к , а кондензатора да смъкнеш на 33 или 22н

ей тва искам да кажа:

схема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 212
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мерси друже , схемата ми я рисува един съфъромец ,дитроникс ,за което много благодарности , то тя е по тази на тоя топик дето е ама е опростена от него за такива като мен дето грам неразбират , та като ми казваш тая схема дето предлагаш , мислиш ли че мога да я направя ??? няма начин ,невъзможно! ,а та за мойта въпросната схема питах дали е правилна понеже загубих оригинала дето ми прати дитроникс и по спомен ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами правилна е ама няма да звучи добре с 2 волуме потенциометъра според мен. тая схема де аз ти казвам кво не можеш да и разчетеш?? ключето средния му извод е свързан в точката, където са адаптерите един с друг, а другите 2 извода - към другите изводи на адаптерите. Ключето е 1лв, с 3положения и 1 секция ЦК. Кондензтора ти препоръчвам да го смъкнеш на нф пак 63в, иначе може да звучи глухо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аве я светнете какво е това:

къпане в парафин за адаптерите ?!?

смърт при недобра екранировка и евентуална неизправност в усилвателя ?!?

 

ел.проводящи бои ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Моите уважениия, ама темата е "Екраниране на китара, Направи си сам" а не за къпане на адаптерите.

Пусни нова тема и питай :unsure:

 

 

Ако искаш прочети всичко (макар, че има бая ненужна информация) и пусни тема с това което те интересува :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Никифена , имам една молба към теб , неможеш ли да дадеш някъква информация по въпроса как може да се екранира куха ,по-точно полуакустична джаз китара , като тази дето писах http://forum.muzikant.org/index.php?showto...=0entry145487

та има ли някъкав начин за оправяне на нежелания шум брум и прочие , аз смених потенциометрите , за съжаление със същите като предните и стана още по-зле понеже запоивах много грозно , та ако има начин кажи ще дам на някой техник да я запои и каквото трябва,благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А как влияе стойността на кондензатора, който слагаш в тая схема върху звука на китарата?

не говориме за екранирането , става дума какво ше стане ако сложа не 47, а 100 примерно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте , имам един проблем тук , екранирам си Скаааъра , той е Булет Страт , ключето е малко различно за позициите дето е , направил съм схема на фабричното 'екраниране' така както го отворих ....екранирал съм цялата китара без отзад при пружините на тремолото понеже не е нужно според мен де , и в кухината за жака също има екран , та проблема е схемата пробвах един два пъти ,но не успях да свържа както трябва всичко , може ли някой да погледне тази схема дето съм качил (фабричната) и да каже кое трябва да се промени , ако може да се поправи с рисуване самата схема и да се качи пак ще съм безкрайно задължен ,чесна дума !

 

 

П.С.: Знам ,че има много схеми из нета за този тия китари и екранирането , но немога да се оправя със суича , и нз точно как да стане , моля някой да преработи тази схема дето качвам във вида ,в който трябва да стане с екранирана китара , съсвсем малко би трябвало да е , БЛАГОДАРЯ !

 

А ето и схемата :

 

http://img97.imageshack.us/my.php?image=sq...atstockwhg4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми виж сега - това, дето питаш вече многократно е същото, като аз да питам:

 

 

"Реших да си отремонтирам телевизора, много пукаше, и имаше проблем със сменянето на канали. Смених всички електролитни кондензатори, обаче още има същите проблеми. Какво не съм направил като хората? Ето схема на телевизора:

 

гфкагсфка.ru/sdgasd/asdgasd.pdf"

 

Дай поне някакви снимки, или грамотна рисунка на това, което си направил, и точно кое къде, и как си свързал. Да нарисуваш детайлно всичко, ще ти отнеме много по-малко време, отколкото ние да гадаем от къде може да произлиза проблема.

 

Преди да искаш рисунки, нарисувай ти какви са изводите на адаптерите, как точно според теб работи ключето, обясни как според теб трябва да се екранира китарата, и как, по принцип трябва да се свържат потенциометрите.

 

Ето тези четири неща ако са ти ясни, няма да имаш проблем. Имаше и цяла тема за различно свързване на потенциометри, където с Parni_Valjak доста разчоплихме въпроса.

 

Ако се затрудняваш с тези неща, кажи, ще направя една тема където са обяснени всички принципи, необходими, за да си свържеш и екранираш китарата, за да спреш при всяко екраниране да имаш 5000 проблема.

 

Като финал да кажа, че колкото и да екранираш китарата, шума няма да падне чак толкова, колкото искаш. Дори в метален куфар да спожиш китарата, единичните адаптери си вкарват някакъв брум пак. Единствено ако помещението е добре екранирано, и няма наоколо източници на електромагнитно поле, тогава може да стане много безшумна китарката.

 

Кажи и какъв точно е проблемът този път.

 

ПС:

 

Ако изводите на суича(китайски суич) са:

 

1 2 3 4 5 6 7 8 (поглед отдолу)

 

ключа свързва:

 

Позиция 1: 1 с 4, 6 с 5 (при позиция 1, върха на ключето е обърнат на ->)

Позиция 2: 1 и 2 с 4, 6 и 7 с 5

Позиция 3: 2 с 4, 7 с 5

Позиция 4: 2 и 3 с 4, 7 и 8 с 5

Позиция 5: 3 с 4, 8 с 5

 

Ако нямаш, вземи си един мултицет, 7-8 лв. струва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как влияе стойността на кондензатора, който слагаш в тая схема върху звука на китарата?

не говориме за екранирането , става дума какво ше стане ако сложа не 47, а 100 примерно....

ако говориш за кондензатора към ТОNE потенциометрите - ще направи звука доста глух и утрепан :nono: в някой случай аз изобщо не го слагам или слагам малък 10-22н или пък "модвам" потенциометъра, така че да изключва когато е на 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Тази тема ще я разделя на две части.

.....

 

.....

 

.....

 

.....

Според положението на адаптерите в пространството това поле може да влияе повече или по-малко върху адаптерите, за това понякога се получава така, че да се търси оптималното положение при свирене.

защо тона на китарата ми не се чува смисъл няма промяна когато го въртя?

 

 

 

Ти по-дълго мнение не можа ли да цитираш? Четете проклетите правила!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Сигурно така е решил за добре.

 

 

Не го чуваш поради 2 причини:

1. Не ти работи тона.

2. Колоните на коиго го слушаш не могат да ти възпроизвесат разликата при въртене на този потенциометър. Под колони разбирай цялата техника от кабела до колоните и акустиката на стаята ако трябва да бъда по-точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

ето един трик за тези, които не могат да си намерят медно фолио

отивате в най-близкия магазин за електронни компоненти

купувате една голяма текстолитова платка, от тези непродупчените

след това палите газовия котлкон и я слагате отгоре да се грее. почва яко да дими отвсякъде - задължително правете процедурата на открито или на балкон иначе ще се отровите или ще стане семеен скандал

като се скапе съвсем от топлината фолиото се отлепя много лесно - само го хващате с едни клещи и дърпате

внимавайте да не се изгорите

но като се отлепя задължително трябва да е на огъня и да цвърчи

истине ли нищо не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.