Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране на китара


Recommended Posts

Днес си екранирах Стратокастера, много добре, намалиха се много шумове, но това, което беше преди си остана:като хвана струните шума изчезва, като ги пусна се появява. Проверих си всички спойки и не виждам проблеми, може ли да ме посъветвате какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 212
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Виж дали нататък нямаш проблем. При мен се оказа, че в таблото на апартамента зануляването не беше като хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко ще се отклоня от темата, за което се извинявам

 

аз си "деекранирах" тотално моя страт наскоро и свързах всичко вътре със стари неекранирани шнурове, което доведе до 200% повече брум и 500% по-добър звук приблизително :P

сега както и да се въртя все бръмчи и не се намаля ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да проверя мит ли са тея "винтидж" истории от рода на това че Ерик Джонсън разбирал с какви кабели му е китарата и подобни и въобще че подобни неща оказват влияние на звука и се оказа че оказват и то голямо - високите са много повече и по-ясни сега и самата китара има повече пънч ;)

[/край на офф-а] :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Няколко страници по нагоре едно момче беше попитал, но никой не му отговори. Как се екранира полуакустична ел.китара, прави ли се след като, адаптерите са върху корпуса, а всичко останало е в тялото на китарата? :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с впечетлението да сме отговорили вече на тоя въпрос. Какво значи адаптерите са върху корпуса? Ако имаш предвид някоя от многото полуакустични кремокастери и орфендери, чиито адаптери се подават над повърхността, то тогава просто се прави от някакъв материал легло, което да е достатъчно голямо, за да може адаптерът спокойно да влиза и това легло се екранира, като се оставя малка дупчица за кабела. Окабеляването може също да се смени. Това е ако съм ти разбрал правилно въпроса :offtopic-001:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно за орфендер става дума :D - но го възстановявам, защото има сантиментална стойност за мен и се опитвам да направя "трабатчето" поне да се чувства като мерцедес ;) - 10х за отговора :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 3 months later...

абе защо не я виждам тая тема сложена в раздел "направи си сам" на главния сайт? (:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.