Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с флопито


stivak

Recommended Posts

Струва ми се, че някъде из форума имаше линкове към разни китайски джаджи, които можеш да свържеш на мястото на флопито и да ползваш USB-флашка вместо дискети, което е доста по-удобно и безпроблемно, но това го споменавам само защото го мернах, иначе разбирачите могат да си кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам проблеми с флопито на моя Korg, но вместо с него, трансферирам информация с компютъра през MIDI интерфейса. За целта е необходима подходяща за модела програма. Потърси в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискутирахме наскоро темата за трансформация на флопито към по модерен метод с флаш карти/usb но не е толкова евтино.

Интерфейса на двата стандарта е съвсем различен и решение все пак намерих,но едва за някви си 200-300 долара в и-бей.От което няма много смисъл.

 

Вече има и USB външни флопита,някой да не се набута да си вземе такова.Търсете си от нормалните флопита с IDE паралелен интерфейс.

 

Ако някой се затруднява в търсенето аз работя в сервиза на компютърна фирма ..... :greenangel: в Пловдив i продаваме нови,черни флопита NEC на цена 15лв ,като ще осигуря монтаж на всеки желаещ НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО!

Ако имате въпроси-ЛС.

 

Едит: За пореден път се изумявам колко печели Бозов

Редактирано от mrdds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени го

12лв струва едно ново флопи.

Това флопи за 12 лева е за компютър за G600 няма да стане.За Roland флопито върви от 120 до 160лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за zip disk-а да,но флопитата на всички клавири са едни. 3,5" FDD напълно съвместими с компютрите и клавирите.

 

Явно тук объркахме понятията флопи и зип диск.

Редактирано от mrdds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвместими ама не съвсем, марки като Yamaha, Korg, Gem, Technics поне за тези съм сигурен , използват стандартни РС флопита, но при Roland съвсем не е така техните флопита на външен вид са същите но има разлика в четящото устройство , явно пишат по различни писти върху дискетите. Затова роландските флопита са доста по скъпи от стандартните. Възможно е и да греша къде по скоро е разликата дали в четящото устройство или в управлението (накой запознат специалист може да се изкаже по въпроса) , но разлика определено за съжаление има. Успех на колегата със смяната на флопито, но преди да дадеш 160 за ново роландско флопи пробвай от някое стандартно да вземеш четящата / записваща глава и да я смениш с тази от флопито на роланда. То и без това е сдало багажа , така че нищо не губиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле обадих се на бозов иска 180 лв. незнам траа да се мача да го оправя

ако някой знае как да вкарвам стилове по друг начин да ми каже моля ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,няма смисъл да пускаш теми и да слушаш мнения--само ново флопи става..Аз съм минал по тоя път!Налбантов го продава за 120 лв...ако искаш ще ти дам телефон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги флопито взеда се чува доста и неиска да чете дискетките какво може да е станало с роланд г 600 съм

Колега , обади ми се на 0898617727 (Мишо) ! Знам кой може да ти помогне !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам...но ако дискетите от Роланд-ско флопи се записваха по различен начин, то после те не би трябвало да се разчитат на компютър, което всъщност става......по тази логика обикновено флопи ще стане на роланд, освен ако шините не са различни или захранването???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За огромно съжаление колега това е горчивата истина. За Роланд флопито е напълно различно от компютърното. Знам от собствен опит. Затова много музиканти избягват марката Роланд, заради скъпите флопита които често се повреждат и заради гумичките на клавишите които също са слабо място на марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.