Jump to content
Българският форум за музиканти

Каменни перца


Recommended Posts

Онзи ден и аз получих моето,на четвъртата снимка от линка на Baby Thomas ( :headbang: още един път)2-3 поста по надолу,горния ред,третото от ляво надясно.Има някаква вътрешна пукнатина,дано да не се счупи по нататък,засега няма такива изгледи де :).Иначе като усещане е точно каквото очаквах,малко е терсене в началото но се свиква бързо,подобно е на алуминиевите перца които ги има в нашите магазини ,но е в пъти по добро.Звука също е доста различен,на мен лично повече ми допада звука на пластмасовите пера,този е някак по-"мътен" един,не мога да го опиша точно,в никакъв случай не е по-лош,различен е.В заключение не съжалявам че съм го взел,макар че ще го ползвам рядко,ще си карам основно на ПВЦ-тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ей и аз да се присъединя в клуба :greenangel: Вчера ми пристигна и моето каменно перце, можете да го видите във Фукня.

Като го сравних с любимото ми перо в момента Dunlop Tortex Sharp 1.5mm разликата е огромна..... малко като разликата когато преминах от транзистор на лампа .... ;) просто атаката става толкова по-изразителна и звукът е по чист и ясен като че е по малко компресиран. Единствено трябва да му свикна понеже малко ми се плъзга но ще се оправя :thumbs_up: За моята яка тресня това перце допринася с много по-добро предаване на енергията от ръката ми на струните.... аз свиря доста грубо и сега вече звукът е още близо до взрив, по време на palm muting, от преди :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено се зарибих по идеята за каменно перце, но имам един въпрос. Доста от коментарите обясняват, разликите между каменните и найлоновите, има и няколко които твърдят, че перцето допринася за по-приятен звук в определени стилове. Но никаде никой не казва кои са тез стилове. Та моят въпрос е - за свирене с повече драйв и с по-дебели струни (например дет или блек метал) подходящо ли е? Да си призная това, че изглежда напрактика неизтриваемо най-много ме привлича. Сега свиря с Dunlop Ultex 1.0 и смело твърдя, че е най-издръжливото перце което съм ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стилово за мен винаги има разлика дали се свири с метално , сребърно , пластмасово или каменно перо , определено надделяват различни честоти. Аз лично използвам каменното перце в някой джаз прогресии и реално е свръх яко . Относно повече дейн да , пак има разлика .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

AgatePicks5-tn.jpg

 

Последните придобивки са:

  • Ultra-Thin 0.8 мм бразилски ахат (лявото), което ми подариха счупено и си залепих;
  • 1.36 мм тъмен бразилски ахат (средното);
  • И досегашното ми Double Grip 1.36 мм бразилски ахат.

Страшна мания са, скоро ще има още... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обявите дата на следваща доставка? Мисля да си поръчам. :)

 

P.S. Перцата не се губят лесно - слагайте ги между струните при главата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хахаха, коя глва :) (без мръсни мисли)

 

Иначе и аз ще да искам да поръчам 1-2 от тънките 0.8-0.83 :music336:

 

Со здраве!

Герги

 

П.П.: Ако има и 0.7 ше е есктра :)

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм на мнение че каменните перца са основно за рок сола.

Всеки тип перце си има определени предимства и недостатъци.

Например металните придават рязък,дрезгав и отсечен тон

с повече атака.Дървесните пера имат придават мек,топъл

плътен,"дървесен" тон с по-ниска атака и сила.

Пластмасовите са със отчетлив,силен,и с типичен

"пластмасов" звук.Каменните перца могат да се причислят

като определен баланс между горните три вида.

Те имат силата и атаката(поради неогъваемоста си)

на металните перца,но нямат техния дрезгав и рязък тон,

тъй като са идеално гладки.Притежават плътният тон на

дървесните пера,но не и ниска им сила.И също имат силният

и ярък "класически" тон на пластмасовите без да звучат

евтино и "пластмасово".Казано накратко каменните перца дават

силен,ярък,плътен и отчетлив тон без да вкарват

излишен шум при пикване,идеални за рок соло китари и

за шредъри.За по-хеви мисля че е по-удачно със пластмасови да се свири

тъй като каменните са с повече атака и при палм мютинг няма тежест.

За блус и джаз дървесните перца нямат равни.

Има значение формата,големината и дебелината на перцето.

Естествено има и други материали за изработка на китарни перца

като кост,от рог елен или бивол,от стъкло,гума и въобще от каквото

се сетите,така че може да се експериментира във тази насока и всеки

да намери правилното перце за себе си.

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казано накратко каменните перца дават

силен,ярък,плътен и отчетлив тон без да вкарват

излишен шум при пикване

За "силен,ярък,плътен и отчетлив тон" съм съгласен, но шумът(скърцане, стържене и писукане)при свирене на акустична китара е неприятно голям. Иначе с тях постигам най-високи скорости, но този шум не се понася. При ел. китарите може би шумът от перото не се предава през адаптера или просто се замазва от дистера, не съм пробвал, но за кухарка не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми даде за гледане, но ще ги погледам, защото ме интересува.

А "справката" си я направих със собствената си китара и уши без усилвател или микрофон и чух гореописаният шум, който в началото не ме дразнеше, но след малко стана все по-забележим. Може материала(вид камък или обработката му) от който е било направено перцето, с което експериминтирах да е причина, уви не знам. Но перцето наистина ми беше много удобно(най-удобното) за свирене и ме е яд, че не мога да го ползвам заради този шум. Освен ако се абстрахирам от него, когато свиря и с други музиканти.

П.П. Любопитни са ми тези перца John Pearse Fast Turtles Tortoise Guitar Picks

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал перцата, но ще рискувам да говоря без да знам - отчиташ ли фактора "струни"? Още повече, че доколкото знам, ти свириш на Еликсир, много по-вероятно ми се струва шумът да е от струните, отколкото адаптерите да не предават шум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.