Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се прави ефект лууп...


Recommended Posts

От доста време събирам интересни мисли, и въпреки очакваното неодобрение, ще публикувам няколко:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."

Ат. Буров

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Рукоблудие - самостоятельное изготовление какого-либо радиоэлектронного устройства с отклонениями от принципиальной схемы, или с нарушением технологического процесса.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

"Тезгяхността на този проблем, колеги, граничи с една голяма маймунковост!"

IgniteAll, цитиращ един доцент по философия, който се слави с великите си вербални злодеяния.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

С най-добри пожелания!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е по-високия модел да има ФХ Лууп. Винаги така ги правят и това е нарочно.

Не че не могат да направят маломощен АМР с всякакви екстри, просто нарочно го правят, за да печелят повече. Капиталисти мръсни! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време събирам интересни мисли, и въпреки очакваното неодобрение, ще публикувам няколко:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."

Ат. Буров

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Рукоблудие - самостоятельное изготовление какого-либо радиоэлектронного устройства с отклонениями от принципиальной схемы, или с нарушением технологического процесса.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

"Тезгяхността на този проблем, колеги, граничи с една голяма маймунковост!"

IgniteAll, цитиращ един доцент по философия, който се слави с великите си вербални злодеяния.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

С най-добри пожелания!

 

Ще си позволя да пиша, макар и не по темата (от която нищо не вдявам), за да вкарам известно разяснение

 

В случая, цялата ситуация е предизвикана от мой недомислен съветет, за което се извинявам още веднъж на автора на темата.

 

Занев ме пита какво може да се направи за да се изкарат от този амп 3 различни бленди /чиста, по тиха с драйв-за ритъм и по изнесена-за соло, всичко това при положение, че се използва само ампа, без педали и същият може да запамети само 2 присета.

Аз, съответно му казах, че най лесно и безболезнено, това би могло да стане с помоща на волум педал със задаваемо минимално ниво. Но въобще не ми хрумна, че ампът може да няма ефект луп :girl_witch:, а би трябвало, предвид, че си позволявам да раздавам акъли. Така, че вината в случая е предимно моя :) , явно съм развил прекалено лоши навици напоследък и съм се поразглезил

 

Та в случая не става въпрос за побългаряване в класически вид, а за спасяване на положението (все пак волум педалът, вече закупен, не е без пари, а и проблемът с трите бленди си стои)

 

Така че, макар че по принцип съм съгласен с Валяка, има и изключения от общото правило. Просто понякога, човек се опитва да направи каквото може с наличното. И аз много добре разбирам за какво става въпрос (а как иначе :girl_cray2: ). Иначе най лесния съвет, който бих могъл да дам би бил, купете си Меса Буги Марк 5 (примерно) и ще си решите проблемите, нищо, че ще свирите 3 гига с него, а струва колкото прилична (за България) кола на старо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k:

Проблемът изобщо не е в теб, а в начина на търсене на решение. Съветът ти е правилен, но не се осъщестява по правилния начин. Ядосвам, се когато след като се обясни, докаже и т.н. изобщо не се обръща внимание, а се правят необясними опити за заобикаляне на действителността.

Има и много други теми, в които самия диалог е нарушен. Но това е въпрос, който отдавна се дъвче и няма да има решение.

 

liquid_death каза в темата какво трябва.

Best wishes to you!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тук се е заформила някаква кушия .... ако аз съм виновен за нея - сори .... не знам кой как е въмприемал това което съм писал ,но ако някой се е почувствал засегнат да речем колегата Parni_Valjak - извинявам се .... идеята ми беше да попитам евентуално знаещите копеги , как да се справя с проблема , който ми се отвори по една единствена причина - евентуално да ми помогне да спестя пари ... в Русе има хора , или поне един , който най вероятно ще се справи с проблема , но както може да предположите ,най вероятно ще ми отреже главата през кръста , та затова именно реших че колегите от форума може да помогнат това да не се случи или поне да не е в драстични размери ..... благодаря на всички които се отзоваха с помощ и мнения , и още веднъж - ако някой се е почувствал засегнат от нещо, което аз съм написал или коментирал съжалявам и се извинявам - не е било нарочно , ако се е случило .. живи и здрави . Цеко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цеко, Цеко, как може да си толкова отнесен? Не четеш постовете в собствената си тема! Какво съм писал тук:

който иска да ми пише на лично с e-mail адрес, за да му пратя картинка.

Ако беше в София, щях да изкарам някой лев :) , но понеже Русе ми е далечко, ще се направя на готин :hysterical: ...

Написа ли ми ЛС, за да ти дам как да стане? Не. Продължи да задаваш неадекватни въпроси, и накрая темата се изкриви!

Е как да ти помогне човек, като сам не искаш (или не можеш) да си помогнеш?

Спирам с укорите, че файда няма.

Не знам доколко можеш сам да свършиш работа, че може и да оплескаш нещата, но предложението ми си остава в сила. Ако поне малко от малко си внимателен и не си вързан в ръцете, дори ти би могъл да направиш модификациите, защото са елементарни. Е, вярно, че елементарното за някои е невъзможно за други, но поне да се надяваме...

Когато имаш инструкциите, по-лесно ще намериш и помощ от някой познат или съфорумник!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо хора не сте ли разбрали едно важно нещо в тоя форум.Когато става дума за схеми и решения по тях Parni Valjak i Niki са хората,които могат да ви дадат правилния съвет.Има и други естествено,които разбират но на тях двамата можете спокойно да се доверите.Никога не говорят наизуст.Гарантирам ви го!!Това идва от богатия им опит с техниката и от знанията натрупани в годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.