Jump to content
Българският форум за музиканти

Изходящ трансформатор


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Каде е разликата между западното и нашето?

В звука.

Едит - в последно време има и нашто напредък,един амп на наш съфорумник ме застреля като звук,да не правиме реклама,но ако всички така бачкат ще почнеме да търсиме "нашето".

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно! Това ми беше идеята.Защо трябва да се поценяваме.Както казах има хора с много знания и умения в тази област.От моите наблюдения относно цените на тези изделия в чужди сайтове стигам до заключението че там цената се вдига главно от труда.За пример мога да дам следното.Един усилвател Маршал JCM 800 50W струва над 1000 и нещо долара.Същия като кит за Сглобяване сЪм го виждал сайт за 400-500 долара в комплект с лампите,като в това число влиза всичко до най - малката част.Естествено в този кит трафовете може да не са от най -оригиналните,но са си добри предполагам.От там си мисля че там труда е обуславящия крайната цена.Всички знаем че там заплатите не са като на нашите работници.Ние сме някаде в Китай.Та щом вече има напредък това означава че все пак някой работи по въпроса и в скоро време може да не се налага да се поръчва от Ebay.Шапка им свалям на такива хора и им пожелавам успехи в начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е точно същия усилвател. Аз не съм разбрал Маршал да продават китове за сглобяване. Може да не е лош усилвател, но със сигурност не е Маршал :ok:

Освен това масовото производство дава значителни икономии. Така че включително и да събереш абсолютно същите основни материали, след това обработката (пробиването на предните планки например) и сглобяването ще погълнат известно време, което за хората, които работят има алтернативна цена (да не говорим за загубеното, поне за мен, твърде ценно време със семейството ми). Всичко събрано заедно на мен специално ще ми излезе доста скъпо.

 

Gregg & metalhammer написаха отговорите по темата, т.е. каквото имаше да се каже, така че останалото са отново изследванията на тема "няма начин да няма начин да сглобя Маршал за 5 кинта.....", които винаги водят до извода - няма.

 

За сметка на това има начин да си направиш добре звучащ лампов усилвател с някоя друга година усилено изучаване на материята и експерименти, което е това върху което си заслужава да се съсредоточи човек, според мен. Ако иска да се занимава с това разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За 5 кинта едва ли обаче: http://store.triodestore.com/50wmarshkit.html около 450 долара.Шасито не е проблем но може да с е купи за около 50 и мисля че не същия ама поне на 80% ще е аналог.Маршал не продават китове ама също така не произвеждат и кондензатори,съпротивления и диоди следователно нищо по-специално не правят освен че гарантират качество с името си.На клипа от производствената им линия ясно си личи че са един голям конвеер за производство.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля, че не е малко :rolleyes:

Защото когато купуваш 3 милиона кондензатора, вероятността 15-20% да са фира е солидна, а това струва пари. Тестовете, проверките, самите материали, които бракуваш......

Но тук влизаме в разсъждения за това как се прави бизнес, а това е извън обхвата на този форум, освен че е доста широка материя .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От отговора не ми стана ясно каква е разликата между усилвателя от този кит и един от заводите на Маршал при положение че са с еднакви части.Като единия струва 450 а другия 1000 и кусур долара.Аз не виждам по какво ще се различават.Ти сам каза че при масовото производсво цената пада.От това следва че оригинала трябва да е дори по ефтин.15-20% фира едва ли ги плаща фирмата,която ги е поръчала-тя просто ги връща на доставчика.И за какво тогава се плаща толкова.Ако е за предния панел на който пише Маршал по добре тоя от кита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
От отговора не ми стана ясно каква е разликата между усилвателя от този кит и един от заводите на Маршал при положение че са с еднакви части.

 

Кой знае, но е факт, че я има чуваемо.

Чувал съм такъв правен по кит, а доскоро имах и JCM 800.Да кажем, че правеният докарва максимум до 70% от моджото.(доста съм щедър)

Като калкурираш към цената на кита времето, нервите по направата, уравнението ще се окаже, че за 70% от цената получаваш амп, който свири примерно 70% близо до оригинала.

Това е доста условно, резултата може и да е по-плачевен, а може и по- близко, зависи кой пипа.

Но да кажем, че не греша средно статистически, като казвам 70%.

Оттук натам, си решаваш заслужава ли си или не.

Прочитайки мнението ти, виждам, че си твърдо за.

Аз не бих го направил, от моя гледна точка не си заслужава.

И така всеки сам да си решава.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хъм, кой е казал, че частите са абсолютно същите?Ами изходния траф?Той е много критична част от звука.А пък и труда струва доста, както каза bir4o.

А за това което каза TONY - с подходящ траф, звука ще стане 100%, но такъв траф е около 200зелени гущера... и оттам нататък смятаме.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата навлиза в офтопик ....

 

Принципно имам някаква малко по стара ценова листа на официалния дистрибутор на маршал за БГ и един jcm800 струва 1693 евра .

 

jcm 800 е един много приятен за сглобяване амп защото няма канали лупове прочие .....

 

В темата е даден линк към кит за сглобяване който струва 450 $ обаче..... това е цена за щатите ман , докАто дойде до бг ще стане златен...

 

Трафа му струва 52 $ , а има трансформатори за риплейсмънт които струват 285 $ mercurymagnetics и се водат даже ъпгрейд.

 

Принципно от едно ниво нататък няма понятие ПО ДОБЪР АМП има понятие ПО РАЗЛИчНО ЗВУчАщ АМП.

 

За да сравните за какво иде реч ето линк към сайта на производителя на трафа , има семпли на няколко трафа :

 

http://classictone.net/PaperVsPlastic.html

 

Може да се получи така че на някой от вас mercurymagnetics който струва 285 $ няма да им хареса .... въпрос на вкус...

Всеки си има собствена преценка кое е по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това китче, с идване и мита се връзва на 900 лв.

Оттам, насетне - пари за лампи, шаси, кутия, елефант грил - облицовка, маршал лого, ъгли, болтове, крачета, дръжка,

черен плат и говорител. 600-700 лв, ако трябва да се взимат оригинални чаркове, за да изглежда както трябва. Време, нерви, сигурно и разходи по бензин, все някъде ще се наложи да се търси помощ.

И накрая излиза един доста скъп усилвател, който не е оригинален.

За това казах, че за мен няма смисъл, който желае, никой не го спира, естествено.

Аз бих тръгнал в посока, ако се окаже, че повече ме кефи, как звучи със споменатите mercurymagnetics ампа и да ъпгрейтна.

Принципно от едно ниво нататък няма понятие ПО ДОБЪР АМП има понятие ПО РАЗЛИчНО ЗВУчАщ АМП.

Има ли смисъл да се ъпдейтва нещо, което вече станало класика, също не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сравните за какво иде реч ето линк към сайта на производителя на трафа , има семпли на няколко трафа :

 

http://classictone.net/PaperVsPlastic.html

 

Може да се получи така че на някой от вас mercurymagnetics който струва 285 $ няма да им хареса .... въпрос на вкус...

Всеки си има собствена преценка кое е по добре.

 

Така е. Според други китарни гурута в тази област "хартиения" звук е мит. Всеки гледа да си продаде стоката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо слушах, без да чета кой какъв тип е, за да не се влияя.

 

1. Mercury magnetics

2. Weber

2. Classic tone

3. Heyboer

 

За меркюри казват, че е прекалено скъп, но на мен най-ми допада, според моят вкус.

Между Вебер и Класик тона имам колебание и са ми на везна.

Да, съгласен съм, че Вебера е "грити", но мен това ме кефи и бих го ползвал.

Класик тона е точно такъв, представих си го как пасва за нещо в стил Аеросмит.

Хейбоъра ми е повечко требли.

 

Това доказва, какво влияние имат трансформаторите, поне на мен разликите са напълно чуваеми.

 

Ако някой намери сравнение между Дрейк и Меркюри, ще се радвам да го сподели.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погрешно е да се сравнява продажна цена със себестойност. Пропускат се важни ценови пера като гаранционното обслужване, разходи за дистрибуция, реклама, разработка, позициониране спрямо други собствени или конкурентни продукти, не на последно място исторически предпоставки и модни тенденции.

 

Ако те кефи конкретен модел на Маршал най-лесния начин да го имаш е да си го купиш. Така със сигурност даваш веднъж конкретна сума и забравяш за проблема.

Ако те кефи да експериментираш нищо няма да те спре. Можеш и по-як (според някои) саунд да извадиш, но точно същия почти не се случва в реалния живот. Поне с ламповите ампове е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През различните години в едни и същи модели амппове Маршал ползват трансформатори от различни доставчици и с различни конструктивни параметри включително "хартиени" и пластмасови". Предполагам, че добре са слушали преди да го направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.