Jump to content
Българският форум за музиканти

Изходящ трансформатор


Recommended Posts

Моля ако някой има данни или някаква информация за изходящия трансформатор за Marshall 1987x Plexi 50W ако обича да ги публикува. Имам нужда от посочената информация за home made Marshall Clone.

 

Мерси предварително!

 

Rock On! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да имаш броя на намотките , сечение на проводниците и сечение на сърцевината -- едва ли имаш подходящото желязо за сърцевина и следователно няма да постигнеш посочения саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наистина интересна тема! Това с изходния траф е най болния въпрос когато някой се хване да прави усилвател.Metalhammer е прав-това не е лъжица за всяка уста.Навиват се на секции и имат още камара други особенности.Говорил съм с хора в нашия град които се занимават с радио техника и казват че са опитвали без резултатно да навиват такива трафове.Ако някой може да го навие то това е човек с много голям опит в специално тая техника.Във форума има такива хора,но нека те ти кажат тяхното мнение.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не тръгва темата в погрешна насока.

 

Компонента който липсва е специалното желязо за сърцевина , ако имах налично такова качествено - самият аз бих седнал да си ги навивам.

 

Ако се ползва сърцевина от мрежов трансформатор според мен е чиста загуба на време , енергия, консумативи и пари....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това все пак е пояснение и то немалко.Това означава че ако някой намери подходящия материал не е невъзможно да се навие такъв траф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е твърдил такова нещо! Трафове се навиват тук в БГ и с тях си се правят АМР-ове, които дори свирят.

Но не е толкова добър като тоя Маршалския... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да се намери всякакво желязо включително М6, каквото обикновено навън се ползва за изходни, обаче има и други марки желязо (става въпрос за нови ламели, а не от някой 50 годишен изгорял мрежов траф), които дават напълно задоволителни резултати. Също дебелината на ламелата не е толкова критична, колкото обикновено се смята. Ако говорим за Hi-Fi там е друга тема.

Маршал ползват различни трансформатори от различни доставчици и данните им са предъвкани хиляди пъти по специализираните форуми, така че не е като да няма информация по въпроса.

Ако обаче някой тепърва ще се учи как се смята електрически и конструктивно един изходен трансформатор и после да се учи как се навива, моят искрен съвет е да си спести усилията и нервите, а направо да си купи един готов и да забрави за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз не мога да разбера нещо?В Ибей че има има това го знае всеки.Въпросът е не е ли рентабилно някой светнат човек да ги прави и продава тук в България вместо да пълним гушата на други фирми.Не ми се вярва да превъзхождат по знания и умения нашите специалисти.Още повече като има материали вече и са достъпни,както каза Gregg.Ники ти си производител не си ли съгласен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората произвеждат да! Ето например Галин вгражда в усилвателите си негови трансформатори.

 

Въпроса обаче е винаги един : дали това което си произведем ние е конкурентно способно на произведените назапад - като цена и като качество ?

 

Втория въпрос е когато искаш да копираш някое нещо по добре да си вземеш оригинала - ако искаш плекси саунд поне си купуваш траф за плекси.

 

Ако искаш да създадеш собствена линия такъв тогава трябва да го сложиш до поне 5 броя утвърдени на пазара за да определиш къде се намираш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още повече като има материали вече и са достъпни,както каза Gregg.Ники ти си производител не си ли съгласен?

 

Аз си купувам фуутсуичовете, потенциометрите, елементите, капачките за потенциометрите и какво ли още не. Всичко е китайско. Плащам само на български фирми които внасят. Трябва ли да поръчам в България да ми правят тези неща, за да не плащам на Китай.

От доста време мъдрим как да поръчаме хубави алуминиеви кутии на добри цени. Оказва се, че в България е невъзможно да ти излеят кутии с добро качество на достъпна цена. Поради тази причина аз лично гледам да ограничавам купуването на неща направени тук. Да не говорим, че съм си патил не веднъж от българските фирмит които ми правят част от нещата. Естествено нещата ще бъдат под 100% контрол когато си купя няколко завода, но това съм го оставил за след няколко години :punk_guitar:

 

Това естествено е малко крайно, но смятам, че всеки сам трябва да прецени кое му е по-изгодно, за да намери оптималния баланс межу цена и качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да поръчам в България да ми правят тези неща, за да не плащам на Китай.
Е хубаво е,че твоите клиенти не мислят така (повечето ефекти са китайски вече) :punk_guitar:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз не мога да разбера нещо?В Ибей че има има това го знае всеки.Въпросът е не е ли рентабилно някой светнат човек да ги прави и продава тук в България вместо да пълним гушата на други фирми.Не ми се вярва да превъзхождат по знания и умения нашите специалисти.Още повече като има материали вече и са достъпни,както каза Gregg.Ники ти си производител не си ли съгласен?

 

Нещата са много прости и опират до няколко сметки. Като сметнеш себестойността на един изходен трансформатор намотан тук с качествени материали идва момента да му сложиш някаква надценка, защото все пак никой не работи безплатно. Когато добавиш такава цената започва да се приближава до цената на един нов трансформатор отвън (примерно китарната серия на Хамънд, която е на причлични цени). Като се има предвид недоверието към местното производство и ако ти си в ролята на купувача ще се замислиш дали да не добавиш още малко пари, и да си купиш трансформатор от световноизвестен производител, вместо да посегнеш към такъв местно производство, въпреки, че може да не му отстъпва по качество, дори може да е по-добър. Повечето въобще дори няма да се замислят. Освен това нека да не се лъжем - какъв е пазара на китарни изходни трансформатори в България, че да си струва човек да се захване с подобна дейност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Gregg прав си че не е кой знае колко търсенето на тези трафове но пък покрай някоя друга дейност може да носят добри приходи на някой ако прави такива.Стойността на един такъв дори да дойде на цената на един Хаммонд пак ще е добре защото за един човек решил да си направи усилвател примерно не са без значение парите ,които ще плати за доставка.При Ники нещата стоят по друг начин той поръчва бройки там си струва поръчката(Търсих в Нета 3PDT и видях случайно :) ),но за една бройка не си струва.И тук е така поръчах си едно SPDT ключе за 2,50 и ми излезна 7,50 -има разлика нали;).Но да се върнем на трафа ако е качествен наистина с хубави показатели защо човек да не си купи от тук.

Metalhammer-тук не става дума да се копира нещо готово, говорихме за човек с мерак да си спретне нещо с което да си свири ей така за кеф.Естествено ако се търси вече якия саунд човека ще се ориентира какво да търси скъпо.И ако пък разполага с пари може да си позволи и някой супер усилвател.Аз въпреки това не мога да се съглася по въпроса за качеството.От какво зависи то? От материалите и от извършената работа.Ако и двете неща са спазени?Каде е разликата между западното и нашето?Айде не се подценявайте.Тук съм чел неща на хора които са напълно способни да направят много качествени неща.Познавате ги всички.Както в областта на електрониката така и в музикалните инструменти.

 

Тя темата съвсем се отплесна човека попита за траф ние изнесохме една камара лекции,но поне инфото си струваше:)

 

Успехи !!!

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.