Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да заглуша барабани


Recommended Posts

накой ако има идея, как да заглуша възможно наи много акустични барабани ще съм му много благодарен.

мерси предварително. :greenball:

Редактирано от ste1977
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разни ей ТАКИВА сетове на доста фирми. Колко точно вършат работа обаче не знам, защото не съм тествал лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най най простия метод, който аз приложих на моите барабани, е да покриеш кожите/чинелите с някакви стари парцали или чаршафи:

http://i48.tinypic.com/2u3wdtz.jpg

http://i50.tinypic.com/w1cndy.jpg

Едва ли ще ти послужи ако много хора ще идват да ти гледат сета заради малко селския вид с тия парцали ама... все пак върши работа :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на моите съм сложил парцали и по-скоро стари фанелки, доста добре е. На чинелите ползвам една по специфична гума но както са показали по-горе колегите и с парцали става :thumbs_up::slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога ли не си чувал барабани на живо? Е, представи си когато са у вас и не си предприел някакви мерки да ги заглушиш, особено чинелите и касата ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеалния вариант за мен е,да се натъпчат отвътре с всякакви парцали,така че да не остават празни пространства+ падовете,които Цецо е дал за пример или може да се изрежат такива от пластмасови кашони,които имат същата структура като нормален кашон-видях го в една репетиционна и вършеше работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Както каза vihro тикни парцали или може и донапрен вътре в самите барабани и като сложиш резонанса да се оплътни хубаво също със касата ама за там малко повечко ще ти трябват.

Колкото за чинелите сложи върху тях някакви парцали или тениски а за фуса "облечи" горния чинел че да може като го удряш с палката да не се чува и като го затваряш да не се чува.

Редактирано от toxic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един бърз и лесен начин- отиваш в Джиск и си купуваш 8 мм подложка за спален чувал,която е направена от микропореста гума - почти същият материал който използват за изработка на заглушителите от снимката на модератора.Едно парче с размери 80/180 доскоро беше на промоция-4 или 5 лева.после режеш по рамера на кожите и чинелите /последните не е нужно да са покрити изцяло/ и лепиш с най-обикновена двойнолепяща лепенка или тиксо, даже ще ти остане и за малко килимче под касата.

Аиде със здраве и дано промоцията да не е свършила!!!

Редактирано от vldp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , аз също имах оплакваниа от съседите , въпреки че съм със шумоизолация на пода , стените и тавана. След като останових , че всъщност не звука , а вибрациите пътуват по панела и те са основния преносител на звук , си направих платформа с въздушно окачване и от тогава нямам оплаквания.

:1. Намираш си 30бр. стари топки за тенис на корт и две плоскости ,всяка една голяма колкото ти е нужно да си подредиш комплекта.

2. Пробиваш двете плоскости на 30 места , горе/долу на еднакво разстояние едно от друго с дупки около 4см. диаметър. Пробиват се наведнъж (за целта ги завинти с 5,6 винта , за да не ти се разместят) ,така ще ти паснат после топките в отворите.

3. Поставяш едната плоскост на земята , нареждаш топките по дупките и слагаш отгоре втората плоскост.

На финала , постилаш килимче или дебел мокет , за да не ти пропаднат крачета от хардвера ако случайно се паднат над дупка.... :yes:

Това е цялата философия .Ако имаш интерес, и нещо не е ясно , пиши ми за да кача снимки. Успех :yes:

 

снимка: http://juliano291.snimka.bg/business/drum....72.20989061.big

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

всички изброени до тук варианти ca пробвани и работят, но според мен ето това е най-доброто http://cgi.ebay.co.uk/Mesh-drum-kit-silenc...=item45f591d538

 

1. Kолкото и парцали да натъпчеш в даден тyпан, пак се чува достатъчно силно за досадните комшии :curse:

 

2. В момента, в който сложиш нещо върху кожата rebound-a отива на кино

 

A при тези ''комарници'' няма звук гpaм и усещането е 1/1 c кожа :icon_shithappens:

 

Поздрави, и наслука :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.