Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем


zigi

Recommended Posts

---------------------------------------------------7-8-10----

-----------------------------------------7-8-10------------

---------------------------------7-10-----------------------

----------------------7-9-10------------------------------

-----------7-9-10----------------------------------------

-7-8-10----------------------------------------------------

 

Аз примерно така се разгравям, максимално бързо, гледам да вадя хубав звук (на Акустична става дума, смятам е по-добре) и после веднага връщам обратно всмисъл 10-8-7 и т.н. :D Правя го все по- нагоре по рифа (примерно вместо от 7 от 10).Може да пробваш :D Абсолютен начинаещ съм :) Също и със гами ;)

П.П. 10 е винаги кутре :D Не местя позицията

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като админите ме мъмрят че не използвам търсачката, аз този път обстойно търсих, но не намерих такава тема. До дук с офтопика.

 

Проблема ми е следния: самоук съм, но в началото реших, че кутрето няма да ми трябва при свъренето с лявата ръка. Сега при някои песни ми е много трудно да съумя да се науча да свиря с кутрето. Някой да е имал същия проблем и да знае как мога да го оправя защото се мъча от 2-3 дни?

Сигурно имаш проблеми с когато трябва да свириш с кутрето и безименния???Защото при мен беше така...Колегите ти дадоха доста яки упражнения аз само ще допълня че някъде четох за Ричи Блекмор ,че когато е правил сухи упражнения за определени пръсти е залепял "ненужните" със скоч...значи ако искаш да упражняваш безименния и праскаш една лента на показалеца и средния. Упех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип има и друго решение. Аз също имах такива проблеми и незнаех какво да си правя пръстите, та идеята е да тръгнеш на уроци при някой учител, който ще ти покаже как се държат пръстите и в кой случай с кой пръст се натиска, макар че някой път няма значение и просто натискаш с каквото ти е удобно. Аре успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък можеш да пробваш полета на бръмбара много спомага за съвместната работа на 3 и 4 просто перфектно упражнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да добавя едно упражнение за както беше наречено в школата, която го видях 'заячаване на кутрето'.

Свири се на първите 4 прагчета на първа струна, като на всяко прагче използваш определеният му пръст. И се свири следното:

---4-3-4-2-4-1-4-0----- с повторение.

После минаваш на втора струна и т.н.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едно упражнение на Petrucci и то представлява следното:

 

-3-4-3-1- разбира се с много повторения може и някъкви модулации да кажем

 

 

3h4p3p1 или 3h5p3p1.При тези упражнения атаката на лявата ръка пада на първия тон в случая на трета позиция :):):P тренираи :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък можеш да пробваш полета на бръмбара много спомага за съвместната работа на 3 и 4 просто перфектно упражнение

Поркрепям!!!!

 

Пиши на кирилица! 1 от 2 мах на латиница, после санкции.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще съм много благодарен за полета ако ми кажете как се казва, зщото съм го търсил много отдавна обаче не знам как е на англйски ако мже дам и го дадете .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споменавам ли един мой любим и предполагам всекиму познат урок - Rock disciplines на батко Джон. там също се набляга на кутренцето :)

Да, и особено упражненията за загряване в началото, където се разтягат пръстите на лявата ръка.

 

Също има едно, което съм виждал да се казва "The Spider". Свириш хроматично с 4-те пръста (примерно 5-6-7-8 с 1-ви, 2-ри, 3-ти и 4-ти пръст), като започваш от 6-та струна надолу към 1-ва струна. Особеното е, че когато си сложиш пръста на съответното прагче, не го вдигаш, докато не му дойде реда на следващата струна. Тоест, когато изсвириш 4-те позиции на 6-та струна, преместваш само показалеца на 5-та (останалите остават върху прагчетата на 6-та), след това преместваш средния (като показалеца остава там, където е) и т.н. Полезно е за да се научиш да не си вдигаш много кутрето от грифа.

Това го видях в една книга - нещо от рода на Rock Guitar Secrets на ПДФ

 

Също и Jamey Andreas - Principles of Correct Practice for Guitar ще е полезна.

Точно, бате Джон с това започва"Rock Disciplines"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си упражняваш пръстите дори когато не си с китарата, а в градския транспорт, например. Пробвай да си измислиш упражнения, които да тренират координацията на всеки пръст поотделно, и то не само в посока сгъване/разгъване, но и движения встрани, и то без движение в останалите пръсти. След това пробвай да кажем да сгънеш(или разгънеш) произволни 2 или 3 пръста, без да движиш останалите. Изобщо и пръстите, както вичко друго в човешкото тяло се управлява от невронни мрежи. Трябва га се научиш да тренираш невронните мрежи, които управляват пръстите ти. Ще забележиш, че кутрето понякога трепери и не може да изпълни движението, което искаш да направиш. Това се дължи на факта, че кутрето много по -рядко се използва от останалите пръсти, и невронната мрежа, която го управлява не е научена да го прави добре. С упражнения това може да се оправи.

Разбираш ли? И бебето на 5 месеца не може да пие вода от чаша.

Има още нещо - всеки път когато направиш нещо добре, трябва да си казваш "ето така е добре", а когато забележиш че не правиш нещо добре си казвай "сега сбърках, еди кое си не го правя добре". Това е много важен фактор, който служи като подсъзнателна "обратна връзка" на това което правиш. Така самите невронни мрежи се учат по -бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.