Jump to content
Българският форум за музиканти

Meytal Cohen


hed

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Мисля че още малко и ще и изскочат циците ..

Иначе като умения има добра кординация :offtopic-001:

Редактирано от 6KyMb@ta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... евалата на Meytal Cohen ... между другото темата не е подходящо за гледане от повече бг барабанисти щото ..... знаете що :godbless: ... прочие като го гледам девойчето си мисля , че България спокойно може по всяко време да се преименува на ''Самодейна Република България '' :music336: ...

..... и мотото на туристическите диплянки да бъде ''велкоме в страната на читалищните форми ''..... най много летни театри и ДНА - та на глава от населението :yahoo:

... отново евала на момичето .. че и симпатяга да му се нивиди :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друже, този път няма да се съглася, мадамата е много симпатина, наистина, но иначе свири чисто любителски (не че има нещо лошо в това) и едва ли е добър пример за българските барабанисти (поне за по добрите от тях), освен чисто визуален

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друже, този път няма да се съглася, мадамата е много симпатина, наистина, но иначе свири чисто любителски (не че има нещо лошо в това) и едва ли е добър пример за българските барабанисти (поне за по добрите от тях), освен чисто визуален

Точно това очаквах да го чуя... Само че не мога да се съглася с теб. При положение че търся барабанист вече повече от година за един мой проект съм станал много чувствителен на тая тема и трябва да ти кажа че поне тук в София, като изключим 10-тината наистина добри барабанисти, които са заети с по минимум 2-3 проекта всеки, НЯМА барабанист с такава изчистена техника като въпросната девойка. Не я гледай че е опнала циците и свири с корсет и т.н. - не мисля че в цялата тема за барабанисти в този форум (като изключим гореспоменатите няколко наистина добри) има много народ които могат да покажат толкова изчистена техника. Тая мацка направо закри темата за барабанистите за мен. Честно. Отчаян съм. Погледни колко прецизно свири!!!! Личи си че е започнала от А и Б и после е къртила постоянно докато не си е изградила техника и чистота на свирене. Може би те лъже това че не удря много силно, но с това лесно ще напредне. А тук повечето хора (без да искам да обидя някого), може би заради липсата на добри учители, се хвърлят в дълбокото и почват да мъчат директно някакви сложнотии докато криво ляво им лепнат и готово - ей ме, станах барабанист. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друже, този път няма да се съглася, мадамата е много симпатина, наистина, но иначе свири чисто любителски (не че има нещо лошо в това) и едва ли е добър пример за българските барабанисти (поне за по добрите от тях), освен чисто визуален

Всъщост сега като се замислих отново - репликата ти е наистина ключова, фактът че смяташ че свири "любителски" е отговорът на много въпроси свързани с българската музика и нейното качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А тя наистина свири любителски, макар и добре и това си личи най вече непрецизността и що се отнася до микротайминга. Но с това не искам да я критикувам, напротив, просто спонтанно отговорих на Занев ( с който сме добри дружки), че девойката , макар и да свири забележително мераклийски, всъщност не може да се мери точно с добрите български барабанисти, за които и ти споменаваш, макар, че със сигурност е по добро от много, по слаби такива. А иначе, нормално е добрите музиканти да участват в много проекти, така е на всякъде.

 

И да, българската музика, различна от класическа, се прави в голямата си част на чисто любителски начала. В това също няма нищо лошо, всъщност напротив, по добре е, при тази липса на пазар. Качеството е свързано с пари и конкуренция на пазара

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не ставаше дума дали я критикуваш или не, всеки има право на мнение, нито пък аз съм и ревностен защитник или нещо такова, има още какво да научи разбира се, но се хванах за думата "любителски" защото може да е всичко, но не и да свири любителски :D Точно обратното - в самото и свирене си личи че учи систематично, търпеливо и последователно. Дори ако си пуснеш по-стари нейни клипове се вижда само за няколко за месеца колко е дръпнала. "Любителски" свирят рок музикантите в България - с умения върху инструмента колкото "за хоби", а с претенции по-големи от на про музиканти. Обикновено достигат още като по-малки набързо някакво средно ниво в най-добрия случай и оттам с десетилетия не следва никакво развитие, освен в мрънкянето и цената на инструментите които си купуват.. И се напъват да свирят Pantera Meshuggah Death FF и т.н. Това наричам аз "любителско свирене" и за разлика от теб определено не мисля че това е ок. Btw ако намеря човек който да свири изчистено и прецизно колкото въпросната мацка ще съм повече от доволен.

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, извинявам се за спама, но ми стана интересно, защо. Според теб какво е провокиращото в коментара ми. Според мен, мадамата е готина кадърна, но все още прави елементарни грешки и още е много далеч от това да бъде давана за пример като завършен професионалист от който хората да се учат. Кое, спред теб, не отговаря на истината?

 

Пак повтарям, не питам, за да споря, а просто заради дискусията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Учудвам се че не ме разбираш. Не съм я давал за пример за завършен професионалист никъде. Както казах и аз - има какво да учи тепърва. Давам я за пример единствено като отношение към свиренето и развитието като музикант - за систематичния труд който очевидно полага за да напредва. Не коментирах нея, а реагирах на твоето изказване че свирела "любителски", защото това е обратното на това което тя прави, както и на това че според теб няма лошо че тука в бг всички си свирят любителски ей така колкото да не заспят. Не очаквах да го чуя от завършен китарист, който знае колко е тежко да се копа копа копа докато не почнат да стават работите. Затова малко народ си прави труда да го изкопа, а свирят "любителски". По-ясно от това не мога да го кажа.

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.