Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо едната ми китара вади такъв звук а другата не


funshits

Recommended Posts

RockMan2005 Скуаер-Кремона :think: Стига бе човек,Скуаерите с по читави адаптери и нова механика звучат повече от прилично!Дори и с неговите си звучи добре! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RockMan2005 Скуаер-Кремона :think: Стига бе човек,Скуаерите с по читави адаптери и нова механика звучат повече от прилично!Дори и с неговите си звучи добре! ;)

Тогава кажи пък че кремоната има гаден звук от адаптерите и механиката за асолютно нищо не става ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

funshits, електрическите Кремони се правят от чам.

Това не е крайно лошо, ама не е и много добре, особено когато се прави в български завод.

Не се учудвай, че китайските талпи свирят по-добре.

В Китай, както и в някои други азиатски държави, се произвеждат всички сапове за масовия потребител - Ибанец, ЕСП, Джаксън, БЦ Рич... каквото се сетиш. Така че, те отдавна са изпреварили и без това абсурдната продукция на Кремона.

 

PS: Жесток аватар. Карай я все така. :)

 

 

Ама това не е електрическа кремона ами акустична и двете китари са акустични ( кухарки) :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да говорим, БГ китарките са много зле, ако не се пипнат, понеже са сглобени некадърно, а и имат кофти аксесоари. Ако се пипнат, обаче(прагчета, поставяне на грифа в правилна позиция и наклон, смяна на адаптери, и други подобно, общо 150- ина лв)се получава 200-ина левова китара, която свири по-добре не само от скуайърите, ами и от доста по - скъпи китари. А относно чама - той звучи много добре клийн.

По принцип кремоните не са от много добри материали, ни орфей/пълдин обикновено сва от доста добри дървета, които едва ли ще откриете в корейските китари, в ценовия диапазон до около 600 лв.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Китайската китара

 

http://guitartablature.hit.bg/Picture%20003.jpg

 

на Българската нямам снимка не съм снимал а не е в мене апарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ли съм кйораф или на тая снимка дето си я дал наистина най-дебелата струна е 3-тата отгоре надолу :wow: :wow: :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ли съм кйораф или на тая снимка дето си я дал наистина най-дебелата струна е 3-тата отгоре надолу :wow: :wow: :wow:

и аз се заблудих. загледай се към магарето там се вижда че си е нормално всичко. другото е кофти ефект от светкавицата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя и мойта е кремонка електичка черна е ама за парите е супер дал сам 100 настаро да си я взема + 20 за подмяна на прагчетата и си е добре като изклиучим че са и раждясали магаренцата за повдигане на струните и е малко жулната тук там. Междо другото струните са ми с 2 мм по нависоко отколкото на Фендер. Най-хубаво си е един Гибсън или Фендер, въпреки че като се замисля няма значение от китарата важното е да е хубаво качество и да не те затруднява като свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RockMan2005 Скуаер-Кремона :think: Стига бе човек,Скуаерите с по читави адаптери и нова механика звучат повече от прилично!Дори и с неговите си звучи добре! :)

Тогава кажи пък че кремоната има гаден звук от адаптерите и механиката за асолютно нищо не става ...

става за няколко неща, да си свириш у вас и ...ъъъъъъъ :think: забрайх го другото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустичните КЕМОНИ са си много добри китари.Тва, че повечето от нас свирят на някакви си боклуци остнали от едно време е друг въпрос (едно от Основните правила на Комунизма- ".....количеството преди всичко...") .

Които не вярва да се разходи до Казанлък и да пипне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо извън темата:

имаш ли табулатура-та на мелодията, която свириш?

Песента се казва

 

Offspring - Dirty Magic

 

таблатури

 

www.mysongbook.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо извън темата:

имаш ли табулатура-та на мелодията, която свириш?

Песента се казва

 

Offspring - Dirty Magic

 

таблатури

 

www.mysongbook.com

благодаря ти... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.