Jump to content
Българският форум за музиканти

МИДИ КОНТРОЛЕРИ С Usb


salt

Recommended Posts

Искам да попитам дали някой знае нещо за миди контролерите ,които използват usb за връзка с компютър.Има ли разлика при пренасянето на данни?Може ли да се намали латенцията колкото производителите обещават - 1 милисекунда?

И как мога да свържа миди клавиетурата към секвенсер като например Кю бейз чрез ю ес би порта?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии. Аз имам МИДИ клавиатура и я ползвам през ЮСБ-то. Но проблема не е в нея или начина за предаване на данни. Латенсията идва от драйвера на звуковата карта. Тия може би обещават за разни ЮСБ звукови карти/миксери/други играчки. Не знам и аз за кое точно питаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии. Аз имам МИДИ клавиатура и я ползвам през ЮСБ-то. Но проблема не е в нея или начина за предаване на данни. Латенсията идва от драйвера на звуковата карта. Тия може би обещават за разни ЮСБ звукови карти/миксери/други играчки. Не знам и аз за кое точно питаш...

Моля те погледни какъв и е USB чипа и ми кажи, много ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, миди сигналите не са като някой харддиск, демек не ти трябва койзнае каква връзка. Стандартния миди кабел има по 3 жила за ин и аут. Латенцията може да е голяма при миди кабел над 15 метра, а при Юсб не би трябвало да има.

 

Иначе контролера се инсталира в Уиндолс или самия той си го разпознава и сле тва самия DAW ти го показва като опция за MIDI in/out и тва е :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те погледни какъв и е USB чипа и ми кажи, много ми трябва.

Къде да погледна? Не пише на купията, трябва да се разглабя. В гаранция ми е, струва 300 лева. Няма как, съжалявам... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за всичко но не съм наясно с много от термините и по - точно какво означава DAW?И зьадалжително ли е да си купя скъпа саунд карта за да избегна латенцията до максимум щото ми трябва да импровизирам и да записвам без забавяне.Гледах в сайта на Steinberg някаква звукова карта ама тя е доста скъпичка.И в края на краищата не мога да разбера какво трябва да направя за да намаля латенцията.Ако използвам синтезатор с usb това ще елиминира ли гадното забавяне или ще трябвяа и стабилна саунд карта?Ако трябва карта препоръюайте ми няква ама да е външна щото ми трябва за лаптоп.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това, което казват peshoy2k и Baby Thomas е горе-долу вярно, обаче наскоро гледах именно на сайта на Щайнберг некакви звукови карти, за които Щайнберг претендират че имали и ниска латенция на МИДИ-то. Според тях самия униндоус и неговите драйвери вкарвали латенция както при аудиото, макар при МИДИ-то да е къде по-малка, но все пак я имало. Та те предлагат някаква нова технология, подобна на ASIO за аудио, която да намали съвсем латенцията и при мидито.. Не знам дали всичко това не е просто рекламен трик, но е факт..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това, което казват peshoy2k и Baby Thomas е горе-долу вярно, обаче наскоро гледах именно на сайта на Щайнберг некакви звукови карти, за които Щайнберг претендират че имали и ниска латенция на МИДИ-то. Според тях самия униндоус и неговите драйвери вкарвали латенция както при аудиото, макар при МИДИ-то да е къде по-малка, но все пак я имало. Та те предлагат някаква нова технология, подобна на ASIO за аудио, която да намали съвсем латенцията и при мидито.. Не знам дали всичко това не е просто рекламен трик, но е факт..

ok благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: ти па, да не им верваш на тия, те нали и за серията 3 разпрааха че ше черпят киойто я кракне.......... немам коментар ;). Има неква идея да не минава през Уиндолса ама чак пък за некви такива мижави сигнали, аре ся, ми то нали самия кюбейс е яхнал уиндолса и зависи от него.

 

Абе, в интерес на истината каквато и да е латенцията, просто ше оправяш после, не може да му свикнеш така че да го запишеш и готово. Особено с няква клавиатура нисък клас тука ше чукнеш по-силно, там по-слабо ;)

 

бтв SALt - свали си ASIO4ALL и пробвай с него, така ще можеш да свалиш латенцията :)

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: ти па, да не им верваш на тия, те нали и за серията 3 разпрааха че ше черпят киойто я кракне.......... немам коментар :). Има неква идея да не минава през Уиндолса ама чак пък за некви такива мижави сигнали, аре ся, ми то нали самия кюбейс е яхнал уиндолса и зависи от него.

Не е много по темата, но новия Уиндоус (Виста) ще предлага различна аудио архитектура, която ще позволява директна комуникация на "про" (както се изрази един юнак от екипа по аудиото) аудио приложенията (разбирайте ПроТулз, Кюбейз, Сонар и т.н.) със самия аудио интерфейс, ефективно избягвайки процесинга на уиндоуса (вкл. интърнал миксинга & етц.)

 

За повече инфо и видео за любознателните:

http://channel9.msdn.com/Showpost.aspx?postid=145665

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: ти па, да не им верваш на тия, те нали и за серията 3 разпрааха че ше черпят киойто я кракне.......... немам коментар :pray:. Има неква идея да не минава през Уиндолса ама чак пък за некви такива мижави сигнали, аре ся, ми то нали самия кюбейс е яхнал уиндолса и зависи от него.

 

Абе, в интерес на истината каквато и да е латенцията, просто ше оправяш после, не може да му свикнеш така че да го запишеш и готово. Особено с няква клавиатура нисък клас тука ше чукнеш по-силно, там по-слабо ;)

 

бтв SALt - свали си ASIO4ALL и пробвай с него, така ще можеш да свалиш латенцията ;)

човек,много ти благодаря.Направо много се кефя.Изтеглих си новия драйвер и разликата е огромна.Много ти благодаря.Хубу че има хора,които могат да ти кажат неща които не знаеш.Отценявам го да знаеш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.