Jump to content
Българският форум за музиканти

Конкурс за мелодия на Night Life!


Recommended Posts

Ами за музикалния уикенд нека да продължи идеята и да я вземат, няма лошо, но и да я осъществят. Предполагам, че ако това се провежда поне веднъж месечно и ако има един регламент да се свирят и авторска музика, хората от Nightlife за една година ще съберат достатъчно материал и могат в един момент да посочат кое парче им харесва и да предложат на групата едно договорче или една скромна сума. Няма смисъл от конкурс, за който имаш един месец на разположение. Как да направиш за един месец песен после да я запишеш що годе добре. Ние затова записахме нашето на моето изнемощяло PC да се разбере идеята ни, а не хората да се възхищават на добър звук и перфектен инструментал. Така ,че давайте и обикаляйте клубовете из София и страната. В БГ има много групи и много от тях са добри и идейни. Харесайте си едно парче, предложете на пичовете договорче и измъкнете поне една група от калта. :)

Дано съм бил ясен, защото имам гадния навик като пиша да се изразявам хаотично и да не мога да си подредя мисълта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много ми е интересно как никой не е разбрал каква точно песен трябва да се очаква от нас за Найтлайф, също ми е интересно как има обидени хора, при положение че аз не бих одобрил за целта нито едно от парчетата, които са постнати във форума. За да не ме разберете погрешно, ние също кандидатствахме с парче, което, по мое мнение също не беше подходящо за целта. Тоест-от всичките парчета, които могат да се чуят, аз лично не харесах нито едно, включително и нашето. Трябва ли обаче тези хора от Найтлайф, ако имат подобно на моето виждане, все пак да изберат една песен и да дадат на някого 2000те лева, за да са доволни хората от форума? Ясни са няколко неща, когато пишеш песен за някого, основното е, че като го пишеш парчето за някого, то трябва да е за него. Кое точно от парчетата, постнати тук(повтарям, не изключвам и нашето авторско от списъка) навява каквато и да е асоциация с Nightlife? Кое от парчетата носи посланието Nightlife? В кое от парчетата има запомнящ се риф? Въобще, всеки е пуснал някакво авторско парче, ама аз, съжалявам за което, не успявам да намеря връзката с Nightlife. Ако бях на тяхно място и всички песни бяха в този дух, също щях да обявя конкурса за неуспешен. Знам, че ще ме нападнете, съдейки по изказванията ви, продиктувани според мен от емоции, а не от познаване на ситуацията. Моля.

Първо, не съм съгласен, че никое от парчетата не става. Второ - като правиш такъв конкурс и ангажираш толкова хора да пишат СПЕЦИАЛНО ЗА ТЕБЕ (щото ти иначе си толкова велик, че можеш и сам да си го напишеш, ама защо ли не го правиш?), е хубаво поне да направиш едно парти и да представиш поне петте най-добри произведения па макар и да не дадеш наградата.. Да не говорим за неяснотата около изискванията - никъде в обявата на конкурса не пише точно за какво ще е това парче и каква част от него ще бъде използвана и т.н. Абе въобще, немам думи.. Те хората вече го казаха за професионализма.. Айде, че ми писна да се занимвам с простотии..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре! Да представя нещата така: лично на мен ми стана пределно ясно какво се очаква от парчето, композирано за Nightlife. По мое мнение, нито едно от парчетата, които чух, не отговаря на изискванията, което не значи, че нито едно от тях не ми е харесало, напротив, но според мен не стават за целта. За да разсея някои съмнения, искам да кажа, че не познавам никой от въпросната фирма, просто за мен всичко е ясно като бял ден. Мислете малко по-обективно и безпристрастно, защото почва да ми се струва, че някои хора се държат като дете, на което са му обещали, че ще му купят камионче, ако си изяде супата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре! Да представя нещата така: лично на мен ми стана пределно ясно какво се очаква от парчето, композирано за Nightlife. По мое мнение, нито едно от парчетата, които чух, не отговаря на изискванията, което не значи, че нито едно от тях не ми е харесало, напротив, но според мен не стават за целта. За да разсея някои съмнения, искам да кажа, че не познавам никой от въпросната фирма, просто за мен всичко е ясно като бял ден. Мислете малко по-обективно и безпристрастно, защото почва да ми се струва, че някои хора се държат като дете, на което са му обещали, че ще му купят камионче, ако си изяде супата...

Съмнявам се, 4е вси4ко ти е ясно като бял ден (в никакъв слу4ай не искам да те конфронтирам, а да разсъждавам обективно, както ти предложи) ;)

Явно си пропуснал да про4ете6 цялото заглавие на обявата:

 

"Каква според вас е Мелодията на Найтлайфа?" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Това си го пропуснал явно .... ;)

 

Според нас това е - вси4ко, което си 4ул по-горе от линковете на колегите и съфорумците ...

Айде стига с "обективизма" ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, когато правиш песен по поръчка, обективизма се изразява не в това, което заглавието на задачата ти предоставя като възможности, а в това да прецениш какво точно се очаква като краен резултат. Малко е сложно тук според мен, но наистина на мен от това заглавие ми стана ясно какво парче биха очаквали да чуят от Найтлайф... Според мен проблема тук идва от прекалено буквално приемане на условието на задачата, а негативните коментари идват от огорчението, че никой не е бил одобрен. Не разбирам, защо не допуснете, че сте се справили добре със задачата "композиране на мелодия", но не сте помислили какво точно биха искали да чуят от Найтлайф. Тоест, всеки се е съобразил със собственото си тълкуване на думата Nightlife, никой не се е съобразил с фирмата(или организация, или каквото и да е) Nightlife. Всеки е погледнал от собствената си гледна точка, никой не се е опитал да погледне през призмата на фирмата Nightlife, съответно нито една от песните не е подходяща. Това е. За мен наистина е ясно като бял ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, когато правиш песен по поръчка, обективизма се изразява не в това, което заглавието на задачата ти предоставя като възможности, а в това да прецениш какво точно се очаква като краен резултат. Тоест, всеки се е съобразил със собственото си тълкуване на думата Nightlife, никой не се е съобразил с фирмата(или организация, или каквото и да е) Nightlife. Всеки е погледнал от собствената си гледна точка, никой не се е опитал да погледне през призмата на фирмата Nightlife, съответно нито една от песните не е подходяща. Това е. За мен наистина е ясно като бял ден.

За да не се повтарям, отговарям с предното си мнение, много ясно и кратко което е, + доизяснение.

 

Никъде не е се вижда "попълнена" заявка за поръчка. ;)

Поради това разбира се всеки ще тълкува нощния живот както прецени и свободно ще си позиционира гледната точка.

"Каква според вас е Мелодията на Найтлайфа?" = Каква СПОРЕД ВАШЕТО СОБСТВЕНО ВИЖДАНЕ, ТЪЛКУВАНЕ е мелодията на НОЩНИЯ ЖИВОТ? (Бел.: Имената на организациите не се членуват, за мен това е съчетаване на думите с името на организацията.)

Липсва от страна на Найтлайф демонстрация на това, как причупва тяхната призма, за да се знае как би изглеждала творбата през нея и да се съобрази с това. И... това е. :) Достатъчно - елементарно и ясно. С английския ред в предното си мнение исках да загатна, че ако и следващия път Найтлайф запазят формата на обявата си, ще получат същите резултати. Мога да го обещая. :D Но по мое лично мнение, това авторите на обявата си го знаят много добре, още повече те (както и бе демонстрирано) отлично работят с изразното средство език (поне на мен тъй ми изглежда). ;)

 

Между другото, аз НЕ съм участвал в конкурсите.

 

Мисля, че се изписа предостатъчно по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам какво повече да кажа-изразил съм се достатъчно ясно. Ако някой не ме разбира, то е защото не иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам какво повече да кажа-изразил съм се достатъчно ясно. Ако някой не ме разбира, то е защото не иска.

Пи4, ти май не 4ете6 не6то ...

 

:read: :read: :read:

"... Ние ще изберем пет финалисти за нашето ВИП Парти, което ще се проведе на ... Победителят ще получи награда от 2 000 лева ..."

:read: :read: :read:

 

От това най-ясно ли4и :read: :read: :read: , 4е става дума за това - НАЙ-ДОБРОТО ПАР4Е ДА СПЕ4ЕЛИ НАГРАДАТА, А НЕ АКО СЪВПАДНЕ ИЛИ НЕ СЪВПАДНЕ С НЯКАКВИ ТАМ ИМАГИНЕРНИ ИЗИСКВАНИЯ НА НАЙТ-ЛАФ, ЗА КОИТО СТАНА ДУМА ВПОСЛЕДСТВИЕ.

Не разбра ли, 4е хората нямат 2000 лв, и 4е конкурса тук изоб6то не е това, което изглежда на пръв поглед ... Отново препро4етох няколко пъти обявата и съм сигурен, 4е те са си имали друг скрит замисъл, който не ми се коментира пове4е ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега... Не разбра ли, не прочете ли... ?! Няма нужда да си набиваме мненията по този начин. Аз обясних какво съм разбрал. Не очаквай да приема позицията ти, след като вече 2 дни обяснявам каква и защо е моята. Аз не си налагам мнението. Просто изказвам позиция, различна от вашата. Който иска, може да прочете пак какво съм написал-това е просто едно различно тълкуване на събитията. Не е лошо от време на време да се допуска, че някой може да мисли по противоположния на теб начин, и че дори този някой миже да има някакво основание. Аз разбирам защо всички са разочаровани и не казвам на никого да не го е яд и да не псува Найтлайф. Само отбелязвам, че нещата винаги имат повече от една страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве що ли ми се струва че хората просто проучиха конкуренцията

да видат и те горките де се намират.

 

утре пускам обява: "Каква според вас е музикалната мелодия за следобедната дрямка?"

 

първите 3 пар4ета ще си разделят 5000 $.

после ще пият по една студена вода, а ние (ИкиндияЛайф) ще си измислим наш сигнал за следобедната ни дрямка

 

дори и и всички музиканти на света да им бяха пратили парчета, те пак мойеха да кажат: "Ами-и-и... ма то ние такова... не си го представяме така найт-лайфа... не може ли нещо по-така... да ни хареса!"

 

винаги съм казвал, че каквото и да искаш, не си ли го направиш сам, няма кой да ти го направи, така че да ти хареса на мкс.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре! Да представя нещата така: лично на мен ми стана пределно ясно какво се очаква от парчето, композирано за Nightlife. По мое мнение, нито едно от парчетата, които чух, не отговаря на изискванията, което не значи, че нито едно от тях не ми е харесало, напротив, но според мен не стават за целта. За да разсея някои съмнения, искам да кажа, че не познавам никой от въпросната фирма, просто за мен всичко е ясно като бял ден. Мислете малко по-обективно и безпристрастно, защото почва да ми се струва, че някои хора се държат като дете, на което са му обещали, че ще му купят камионче, ако си изяде супата...

Виж сега ,не всички участници са си пуснали песните във форума и не може да се твьрди че няма песни ,които да отговарят на изискванията!!!!!!!!

Дори от тези песни които чух ми направи впечатление една от тях, в която сьвсем ясно става въпрос за купони,веселба..... и т.н ,а и мелодията е доста купонджийска т.е по темата.Да ! Хубаво е човек да е безпристрастен и обективен ,но в случая не става вьпрос за това ;) Просто от 100 километра си личи ,че Night Life не са коректни и най вече ; НЯМАТ ПАРИ!!!!!!!

Не е вярно че няма песни които не отговарят на изискванията ;)

Това са поредните льжци и ние им се хванахме :) + това някой беше писал че конкурсьт се провежда за незнам кой си път :ph34r: и ще продьлжавааааааа!!!

Не знам какво точно целят ,но 100% не е- да си харесат песен и да я наградят.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... утре пускам обява: "Каква според вас е музикалната мелодия за следобедната дрямка?" ...

първите 3 пар4ета ще си разделят 5000 $...

после ще пият по една студена вода, а ние (ИкиндияЛайф) ще си измислим наш сигнал за следобедната ни дрямка ...

:godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътят към ада е постлан с добри намерения...

Ако се направи конкурс за красота и се явят 20 грозници, все някоя от тях ще е най-хубава,нали? И всеки уважаващ себе си организатор би и дал вече обявената награда. Всичко друго е нагла булгарска действителност!

 

"Ама то май има много добри песни, ама дайте нещо по-така"

 

НЕПРОФЕСИОНАЛНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Видях темата и реших да се включа - запознат съм с конкурса(пряко) и смело мога да заявя, че целта на Найтлайф никога не е била да дадат паричната награда. А точно обратното - масова реклама с минимални средства - няколко стотин плаката и тук-таме интернет обяви. Ако целта наистина беше да се използва мелодия и да се даде награда щеше да се процедира по друг начин. Тъй като забелязвам сериозният стил на изразяване на представителното лице на фирмата тук, ще кажа : всичко друго ви е сериозно , само не и отношението към музиката ! Имайте предвид, че няма вечна илюзия !

Радвам се, че почти всички писали по темата са се усетили, макар и късно - за друг път ще знаем да не си губим времето с непрофесионални организации, чието единствено отношение към музиката е измамническото !

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... за друг път ще знаем да не си губим времето с непрофесионални организации, чието единствено отношение към музиката е измамническото ...

И аз за това говоря от самото на4ало ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.