Jump to content
Българският форум за музиканти

Конкурс за мелодия на Night Life!


Recommended Posts

ПОСЛЕДНО УТОЧНЕНИЕ

 

Благодарим за изказаните мнения, препоръки, съображения и капацитетни позиции на всички проявили интерес от конкурса за мелодия на Night Life. Отново бихме искали да подчертаем, че организирахме конкурса с презумпцията да уважим достойнствата и авторските ценности на песните, каквито и да са те. Придържахме се към тази идея през времето на провеждането на конкурса и не смятаме да се отклоняваме от вярата си, че така трябва да се подхожда към музиката и в бъдеще. Ние не разглеждахме предоставените произведения като хитове или части от някакъв бъдещ албум, а като музика презентираща нашата фирма от комерсиална гледна точка. Тоест песен съпътстваща нашето лого, реклама, анимация и т.н. Не можахме да намерим подходящата композиция.

Мнозинството от творбите ни харесаха и сме доволни, че успяхме да контактуваме с музиканти, които ни предоставиха качествени неща в стилово отношение.

Що се отнася до авторските права и евентуално спекулиране с композициите Ви, искаме да Ви успокоим, че Вашите e-maili съдържащи предложенията за конкурса ще бъдат премахнати. Също така, ако искате, в писмена форма (парафирана с нашия печат) можем да заявим, че песента Ви няма да бъде използвана при никакви обстоятелства. Още по темата – в официалната ни позиция за резултатите от конкурса.

Както казахме и по-рано, не сме искали да заблуждаваме или лъжем никого, нито пък да събираме чужди идеи. Ние сами можем да си напишем въпросната Night Life песен. Идеята беше да стимулираме творчески процес, чийто резултат да използваме за целите ни. За съжаление не получихме достатъчно презентативна композиция. Това е.

Поздрави.

Night Life Ltd.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А, стига бе!?

Верно!?

Леле, добре че не съм знаел за тоя конкурс... сигурно сега щях да съм най-известният музикант в БГ, ако бях пратил свои неща.

 

Ей, как ме гали съдбата не е истина просто.

Ясно ми е, че искате някаква стандартна мелодийка за сигнал.

Е, мога да ви кажа че се обричате на наеуспех, защото вече не се търсят сигнали като тези на големи компании от настоящето или близкото минало.

 

Търси се нещо с характер. На едно от парчетата ми, отпреди 3 години, започвам да пея... и както изпявам две три строфи, по едно време така се изпърдявам и извиквам: "У-у-х!", че просто няма как да не се запомни и мелодийката на песничката. Проблемът е, че не знам къде е касетката със записа. На нея имах още около 10 идейки... ей, така... щото ми идват!

 

Иначе, успех с намирането на сигнал за клубчето ли там кво е...

В тоя клуб ще може ли да се свири на живо, че заформям тука една бригада... ама още хора требват!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОСЛЕДНО УТОЧНЕНИЕ

 

Благодарим за изказаните мнения, препоръки, съображения и капацитетни позиции на всички проявили интерес от конкурса за мелодия на Night Life. Отново бихме искали да подчертаем, че организирахме конкурса с презумпцията да уважим достойнствата и авторските ценности на песните, каквито и да са те. Придържахме се към тази идея през времето на провеждането на конкурса и не смятаме да се отклоняваме от вярата си, че така трябва да се подхожда към музиката и в бъдеще. Ние не разглеждахме предоставените произведения като хитове или части от някакъв бъдещ албум, а като музика презентираща нашата фирма от комерсиална гледна точка. Тоест песен съпътстваща нашето лого, реклама, анимация и т.н. Не можахме да намерим подходящата композиция.

Мнозинството от творбите ни харесаха и сме доволни, че успяхме да контактуваме с музиканти, които ни предоставиха качествени неща в стилово отношение.

Що се отнася до авторските права и евентуално спекулиране с композициите Ви, искаме да Ви успокоим, че Вашите e-maili съдържащи предложенията за конкурса ще бъдат премахнати. Също така, ако искате, в писмена форма (парафирана с нашия печат) можем да заявим, че песента Ви няма да бъде използвана при никакви обстоятелства. Още по темата – в официалната ни позиция за резултатите от конкурса.

Както казахме и по-рано, не сме искали да заблуждаваме или лъжем никого, нито пък да събираме чужди идеи. Ние сами можем да си напишем въпросната Night Life песен. Идеята беше да стимулираме творчески процес, чийто резултат да използваме за целите ни. За съжаление не получихме достатъчно презентативна композиция. Това е.

Поздрави.

Night Life Ltd.

1. "... ние не разглеждахме предоставените произведения като хитове или части от някакъв бъдещ албум, а като музика презентираща нашата фирма ..." - Това е все едно да влезе6 в магазин на ОПЕЛ и да им се разкре6ти6 6то няма ФЕРРАРИ-та вътре ...

 

2. "... не сме искали да заблуждаваме или лъжем никого, нито пък да събираме чужди идеи ... " - не сте искали, но го направихте ...

 

3. "... Идеята беше да стимулираме творчески процес, чийто резултат да използваме за целите ни ..." - ма разбира се!! Как не се сетих, 4е то и като е безплатно ... 4ий той4но твор4ески процес стимулирахте ?? Може би тоя на цвету6тото слово, дето сега ви се сипе на главата ...

 

4. "... Ние сами можем да си напишем въпросната Night Life песен ..." - като я напи6ете - я пуснете във форума да 4уем как сте стигнали най-туй ниво, дето никой не можа да го стигне. Хем да видим какви успехи сте жънели и жънете о6те ... :D:D:D

 

5. Истината е, 4е от самото на4ало изоб6то не обяснихте то4но какво искате, и сега е нелепо да се ежите на толкова талантливи хора наоколо, 4е туй не им било наред, онова не било толкова въви6ено като ва6ите виждания ... На мен ми се струва, 4е не можахте да съберете 2000 лв :) Да ся бяхте обадили :) 6тяхме да пуснем тема във форума и с БЛАГОТВОРИТЕЛНА ЦЕЛ ДА СЪБЕРЕМ НАГРАДАТА, КОЯТО САМИТЕ ВИЕ ОБЯВИХТЕ :):):):ph34r:

 

НЕ СМЯТАТМ ПОВЕ4Е ДА ВИ ОТДЕЛЯМ ОТ ВРЕМЕТО СИ, ЗАТОВА ДОТУК С ВАС. ПРЕПОРЪ4ВАМ И НА СЪФОРУМЦИТЕ ДА НЕ СЕ ЗАНИМАВАТ С ТЯХ ПОВЕ4Е. НАИСТИНА НАЙТ-ЛАФ СА АМАТЬОРИ И ГО ДОКАЗАХА ПО НЕДВУСМИСЛЕН НА4ИН. НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ВНИМАНИЕ.

 

Със здраве!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.data.bg/f.php?fid=13348389 ето и нашия принос, въпреки че ние нямахме време да се стараем с композиция и звук, защото решихме да композираме и измислим парчето в последния ден от срока. Затова го изпратихме само като идея :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата, макар досега да не съм участвал с някаква роля в нея, и за мен си построих връзките. А участниците във форума са казали много! Ще демонстрирам нагледно и накратко позицията си.

 

Когато коренът не е в ред, цялото дърво расте "накриво". А зловредна мъгла се спуска още над обявата ви за конкурса - той е малко неясен и абстрактен! В това описание по-скоро разпознавам силует на конкурс за песен, свързана със звука на нощния живот и настроение, интерпретирани и "разказани" в нея съвсем свободно от страна на авторите според техните разбирания, опит и емоции. В обявата не се откроява желанието ви, което по-късно сте споделили. И аз изобщо не разпознавам в нея търсене на песен, оформена така, че конкретно да пасва на организацията и името й, което би било знак за повишено внимание към самата организация и създаването на музика-спътник, съпътстваща именно нейното име, стил, цели, реклама...! Два - три пъти прочетох обявата ви, но тя така и не успя да очертае ясно в представите ми какво точно правите и целите! И ви обещавам, че не съм единствен.

"If you always do what you always did, you'll always get what you always got."

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... обявата ви за конкурса - той е малко неясен и абстрактен ...

Това едва ли е слу4айно оба4е, в това е цялата завръзка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... обявата ви за конкурса - той е малко неясен и абстрактен ...

Това едва ли е слу4айно оба4е, в това е цялата завръзка ...

Именно!:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СМЯТАТМ ПОВЕ4Е ДА ВИ ОТДЕЛЯМ ОТ ВРЕМЕТО СИ, ЗАТОВА ДОТУК С ВАС. ПРЕПОРЪ4ВАМ И НА СЪФОРУМЦИТЕ ДА НЕ СЕ ЗАНИМАВАТ С ТЯХ ПОВЕ4Е. НАИСТИНА НАЙТ-ЛАФ СА АМАТЬОРИ И ГО ДОКАЗАХА ПО НЕДВУСМИСЛЕН НА4ИН. НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ВНИМАНИЕ.

:D:D:P

:D:D

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и нашия принос за шоуто Machristia - Smiah

 

Ми аз кво да кажа освен...

Така и така имало 26 участници, да вземем парчетата и да издадем сами един албум под мотото "Да Живей Комерсиалния Найт-Лайф" с някъф ЦЦ Лиценз примерно..

 

П.п. Също така искам да поздравя всички участвали за добре свършената работа :godbless:

Редактирано от X-Termal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се струва че найтлайф е някакъв 14 годишех хлапак, който си няма работа и ни прави на маймуни и пуска разни обяви за песни :))) още утре правя и аз един логин и почвам да пускам конкурси ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъдещите събития, които Night Life организира:

 

- 1 ...

- 2 ...

- Организиране на постоянната инициатива „Музикален уикенд”

Ако направят инцициативата, предлагам ние с Achiles щедро да отстъпим авторското си право върху името й :):)

 

(http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=6752&st=15)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как никой не е разбрал каква точно песен трябва да се очаква от нас за Найтлайф, също ми е интересно как има обидени хора, при положение че аз не бих одобрил за целта нито едно от парчетата, които са постнати във форума. За да не ме разберете погрешно, ние също кандидатствахме с парче, което, по мое мнение също не беше подходящо за целта. Тоест-от всичките парчета, които могат да се чуят, аз лично не харесах нито едно, включително и нашето. Трябва ли обаче тези хора от Найтлайф, ако имат подобно на моето виждане, все пак да изберат една песен и да дадат на някого 2000те лева, за да са доволни хората от форума? Ясни са няколко неща, когато пишеш песен за някого, основното е, че като го пишеш парчето за някого, то трябва да е за него. Кое точно от парчетата, постнати тук(повтарям, не изключвам и нашето авторско от списъка) навява каквато и да е асоциация с Nightlife? Кое от парчетата носи посланието Nightlife? В кое от парчетата има запомнящ се риф? Въобще, всеки е пуснал някакво авторско парче, ама аз, съжалявам за което, не успявам да намеря връзката с Nightlife. Ако бях на тяхно място и всички песни бяха в този дух, също щях да обявя конкурса за неуспешен. Знам, че ще ме нападнете, съдейки по изказванията ви, продиктувани според мен от емоции, а не от познаване на ситуацията. Моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.