Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

Някой има ли идея къде (освен да отида на място и да питам "компетентните" продавачи на xxxx) мога да видя цените на Зилджян (серии: ZBT,ZXT,ZHT)(тъй като не знам кои са по-евтини и съответно - кои са по- добри) четох 1вата страница ама няма цени ... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Последен тъп въпрос - ОБЕЩАВАМ!

Понеже съм начинаещ и нямам никакъв, ама никакъв опит с каквито и да било чинели искам да питам , кое е по-добре и по-изгодно за току-що започващ начинаещ барабанист? ПСТ3/ZHT/Planet - ите на Зилджян ? Не мисля близките 1-2 години да се "професионализирам" и гледам да взема повече чинели , за по-малко кинти, за това ще ви бъда страшно благодарен ако можете да ми дадете конкретен отговор! :icon_shithappens:

 

Поздрави

Димитър (Мики)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZHT уж се водят полу-профи .... от класа на алфа при пейст .... при зилджаните в в ниските серии ценово и качествено сериите които си изброил са наредени така ZBT < ZXT < ZHT ... първите са пълен ташак ,всичко ... ZXТ май имат някакви добро фусове.. краш чинелите ммного зле .. рок вариантитте радват окото първите няколко месеца докато има падне лака , .. ZHT се правят по В12 alloy и май са с идея над предните ... избирай според това какво можеш да си позволиш ... а и друго ... по добре си взимай чинелките един оп един , но да са добри серии.. не взимай тенекета на килограм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, но аз така и така ще си ги взимам едно по едно, щото за момента разполагам с около 150-160 кинта и просто исках да знам към кое да се насоча.. :) Все пак, ако има още мнения, моля ви, кажете ги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро в райзинга гледах 14" ZHT фус за 250 лв. (мисля). Звучеше много добре - имам предвид при затворен фус, само с палка беше доста отчетлив и чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,

 

Аз имам Planet Z сет (фус чинели, краш 16" и райд 20") и мисля, че са добре за начинаещ барабанист. Целия сет го купих за около 250 лв (ако не ме лъже паметта).. тъй като понапреднах вече и започнах да свиря и на живо, се чудя дали не е време вече да ги сменям, но според мен за начинаещ барабанист са идеални (с уговорката, че не съм кой знае колко вещ в областта :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумници,

 

От известно време се каня да попитам следния въпрос, тъй като съм сравнително начинаещ барабанист (година, година и половина) искам да попитам регулирате ли силата на удара си, когато ударяте splash-овете? По доста клипове съм гледал, как барабанистите не си често не си поплюват и върху тези малки приятели, но след като за 2 месеца успях първо да спукам и след това тотално да съсипя Sonor cast series 12" splash явно или не го удрям под правилен ъгъл или силата е прекалено много. Ето защо преди да купя нови splash-ове реших да се посъветвам с вас.

 

Мерси предварително за отговорите/критиките :)

 

поздрави,

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си,че бяхме говорили с Пепи Славов на тази тема.Преди години бил дал на Венко Поромански няколко сплаша и явно още млад и зелен, Венко ги спукал до един за отрицателно време.

Сплашовете по принцип са по-тънки дори и от тънките чинели.Ако искаш да си ги запазиш по-дълго време може леко да ги наклониш към себе си,така че палката да НЕ ги удря точно на ръба под ъгъл от 90 градуса.

И между другото тази марка чинели,която си посочил, не е меродавна за да се прецени в теб ли е проблема.Ако спукаш няколко сплаша от по-скъпите серии на Zildjian или Sabian за кратко време,е тогава вече може да търсиш вината в себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор vihro :hysterical:

 

Сплашчето си го купих заедно със planet z сета и поне за него си мислих, че е нещо по..така - silly me - явно имам още да уча. И все пак даваше добър звук, поне според мен. Малко ми напомняше чайна, не знам защо. Колкото до ъгъла - може би си прав, аз го бях сложил доста на високо и почти успоредно на земята, май май го ползвах малко като краш :) от тук нататък мисля да купувам по-високи серии чинели и ще видим от къде произтича проблема.

 

Чудих се още нещо. Забелязал съм, че повечето сплашове стоят на стойки, които пускат чинела "отгоре", ако мога да се изразя така. Мисля, че това позволява по-голямо движение на самия чинел, но не съм сигурен. Дали въпросните стойки са по-подходящи за сплашове, тъй като мечтания комплект чинели включва наличието на 2 сплаша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подредбата на сета си зависи от самият теб.Важното е само чинелите да са достатъчно свободни между кечетата и да има пластмасов предпазител, а не дали стойките са разположени по нормалния начин -от долу на чинела или обратното.Дизайна на сета е въпрос на личен вкус,а това с висящите чинели като гроздове е по-скоро от гъзария,в което също няма нищо лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Тъй като ми се налага спешно да закупя още чинели се лутах из нета и попаднах на outlet на paiste на сайта на dynacord/pro-technica. http://www.pro-technica.com/read.php?cCat=3_186 как ви се виждат тези цени, тъй като нямам чак толкова голям опит с пазаруването на компоненти за барабани и коя серия бихте ми препоръчали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нз хор.но като гледам сички пропуснахте PAIST RUDE .тази серия сигорно поне за мене е с най изкъртителния звук.И китайците са им много яки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.