Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

За евитините чинели е вярно,но аз се разубедин да купувам чинели и сет в скоро време.Просто прекалено много се зарибих по MTB и ще взимам колело :cheers2::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма да коментирам горния коментар <_<

 

Искам да попитам някой да се е докосвал до чинели Amedia и съответно ако се е докосвал какви са му впечатленията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега според мен няма смисъл да се мяташ на евтини серии. Ако плануваш да свириш години напред все ще трябва да ги продадеш на голяма загуба. И то относително скоро. При чинелите или има звук или няма. Не можеш да го подобриш. По-добре бъди търпелив и си купи нещо от реномираните марки за да ти е кеф. Според мен серии като Planet Z, ZBT и други подобни, които идват например в комплект с нови барабани среден клас не си струват. Amedia не съм слушал, но май съм ги виждал в комплект с ниски серии барабани. По-добре следи форума "Продавам", ако държиш на Zildjian, Sabian или Paiste или иди до Камертон или Русинов до консерваторията в София и си харесай хубави турски чинели. А един хубав чинел си държи цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Наскоро се спрях ето на този китаец 14": http://www.thedrumshed.co.uk/shop/cymbals/...ina-714989.html

Трябва ми покупката да е евтина, не за друго. Та въпроса ми е дали изобщо си струва да го взимам (все пак е Стаг) и ако някой си го е купувал или е свирил на него да сподели едно мнение... Ще съм много благодарен ;)

Редактирано от jrhetf4xb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Stag китаецът не е лош. В репетиционната ни има такъв. Тънък е и затова бързо затихва и има приятен мек, тъмен звук. Аз поне такъв тив чинели-китайци харесвам. Ако свириш силно обаче и харесваш твърд и висок звук от китаец няма да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък останах с впечатлението, че има доста разлят и продължителен звук като го дръннах... Просто ми хареса звученето и реших, че този ще е китаеца за първо време. Ок, мерси за инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз имам такъв китаец 18 инчов, ползвам го от 3 години и съм много доволен, единственото което му стана е, че надписите му почнаха да си отиват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой ако скоро е ходил до камертона да каже дали са заредили някакви чинели, че последния път като ходих имаше само сплешове и китайци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Някой пробвал ли е чинелите на Meinl Byzance?

По точно имам в предвид следните чинели:

 

този този и този

 

Ако някой случайно ги има или ги е чувал на живо моля да каже мнението си за тях :D

Не знам струва ли си да събирам пари за чинели от тази серия, а пък в musicworld няма опция да ги чуя :|

Редактирано от 6KyMb@ta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.

От този канал в тубе-то могат да се видят и чуят доста чинели.

http://www.youtube.com/watch?v=iCx6QSN7if4

Има и цял куп други радости.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацета - омни - то кърти, направо ми отнесе каскета.

Хита на сезона Paiste swiss 18'

Sabian и Paiste се отчетоха.... топката е в Zildjian...

Поздрави. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омнитата са брилянтна идея. И акцента е определението "брилянтна" - много хубаво е, че са комбинирали 3 чинела в един, обаче който търси друг звук за крашове освен брилянтен такъв, какво прави? Трябва да направят версии на топ сериите си в "омни режим" и може да избият всичко живо.

Иначе суиса на Пайст не е нещо невиждано. Но е добре, че гледат да наваксат изоставането си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.