Jump to content
Българският форум за музиканти

Отново за един акорд


Recommended Posts

А нещата, които са във форума на програмата после ще влизат ли чрез ъпдейти в самата програма или трябва да се добавят ръчно от форума като user songs?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Скоро не съм ъпдейтвал програмката и нямам пача с форума...но до колкото знам, пичовете редовно се грижат за оросяването на апликацийката, като вкарват постоянно нови и нови неща. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той сигурно дядо Марк Ливайн е чул от мене и веднага го е написал... ;)

 

Миналият четвъртък точно на един джаз джем един пианист извади такъв iReal Book и го сложи пред басиста който не се сещаше за акордите на някакво парче. Басиста го погледна изсвири ги веднъж и върна модерната джаджа на пианиста. Толкова му трябваше да запмни хармонията - иначе срам ако гледаш, ще си помислят другите (които не гледат) , че не ставаш и няма да свирят с теб другия път. Всъщност по сешъните понякога стават големи битки. Понеже тази музика се свири от музиканти с ГОЛЯМО его (колкото по-добър е музиканта толкова по-голямо егото) няма начин да не хвърчат искри понякога. Обикновенно тези с най-голямото его (баш майсторите) знаят как да го контролират и да го накарат да работи за тях. Ако някой (обикновенно млад не чак толкова опитен свирач) не знае как да си контролира егото много бързо му показват как трябва да се държи ако иска да участва отново.

Но да не изпадаме в :no: за да не се налага пак да се местим в друга тема и раздел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм забелязал точно обратното - колкото по-добрите са музикантите, толкова по-малко комплекси за избиване имат от по-слабите музиканти. За това са и по-земни. А егото е просто рефлектираща емоция, която изобразява качеството на музиканта в кантарно движение.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за оффффтопика, но скромните ми наблюдения съвпадат с казаното от @Ивелин.

От друга страна, ако ще се занимаваме с дефинирането на понятието "его" сме не за друга тема, а за друг форум. :no:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, защото точно "неоценените" музиканти имат най-високо его (в попрището).

От трета стана - на къде без егото? :no:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- неконтролирано.

 

В България на егото още му казват силен характер.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в някои села - "не ти цепа басма", "неебателен падеж", "евала не да'ам" и т.н. :no:

 

Мисля си, че някои от тези с "контролираното" его просто от много свирене не са имали време да научат значението на думата "тактичност" - от там и искрите. А и в музиката изливаш житейския си опит - егото и останалите неща около него се променят с годините и опита...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... следвайки максимата - Ти на къй са праш уа!

 

 

Ето ви едно цитатче от един мъдър писател:

 

"It is fashionable for so-called thinking people to try to lose their ego. Well, they should think a bit harder. Presumably we were given egos for a reason. Great people have great egos; maybe that's what makes them great. So let us put it to good use rather than try to deny it. Life's all about 'me' anyway."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или:

На къде без егото? :tomato:

 

Хванахме намалението от 2 до 4, докато модовете спят следобеден сън! :D

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретичнит раздел повече се следи от Камен, но не мисля, че тези разговори са чак такъв офтопик, още по-малко са за говорилнята. Аз лично нямам нищо против :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, нали налазихте iRealBook-а покрай цялата работа :hysterical:

 

Под секрет! :hysterical:

Мен теоретичния повече ме кефи от говорилнята, защото е като "говорилня за истински обвързани с музиката птици" или поне моето мнение е такова, съдейки по кръжащите наоколо - без да обиждам останалите, разбира се! :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На джем никой не отваря Real Book

Люси, тия джемове, на които ти ходиш съвсем не изчерпват джемовете по света и у нас :icon_shithappens:

в добрия стар Единбург примерно появиш ли се на джаз джем без Фейк, просто не свириш/пееш...

щото "не си подготвен" ;)

виж сега ако говорим за блус джемове- там да, качваш се на сцената е ДЖЕМИШ, може би защото блусарите не прекарват толкова време в нищене на теория...а си свирят хората-каквото им е в сърцето

почнеш ли на джем да ми мислиш коя скала, па кой акорд пишело... - мястото на това му е на репетиция у вас!

на джем за Фейк/Риъл бук ти служат единствено и само музикантите, с които свириш. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.