Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикалния бизнес и защо не ставаме ....


Recommended Posts

"...няма издател, които да ги представи на широката публика..." - ти в кой век живееш? Интернетът е най-големия издател и рекламен агент.

 

Ако не можеш да наемеш човек с видеокамера, който да ти заснеме живото испълнение или да ти направи клип (а те вече лесно се правят благодарение на ПиСи-то), каква известност искаш да имаш? Ако смяташ, че си добър - качвай се в Ютуб, Вибокс и т.н.

Зрителите ще преценят, дали им харесваш. И чак тогава ще дойдат на концерта ти.

 

А пък кой е "нуфри" изобщо не знам. От цигани и арапи не се интересувам. Щом публиката не го одобрява, не ходи на концертите му и не купува албумите му, той явно не е нужен на народа. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако не можеш да наемеш човек с видеокамера, който да ти заснеме живото испълнение или да ти направи клип (а те вече лесно се правят благодарение на ПиСи-то), каква известност искаш да имаш? Ако смяташ, че си добър - качвай се в Ютуб, Вибокс и т.н.

Абсолютно безобразно, нелепо и невярно изказване.

Що направо не си купиш компютър и музиката да ти изсвири, 'е пич

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Освен това обикновенния потребител НЕмеломан няма по никой начин да хване да рови по нета, за да намери интересна музика от БГ ъндърграунда. На него трябва парчето да му се върти на всеки час по любимото радио и тогава вече за него това става готина музика, и изпълнителя съответно признат и "нужен на народа". Като гледам и ти спадаш в тая категория, така че няма какво да говорим повече по тая тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, истината е някъде там. Това е аксиома. Всички казвате по няколко верни работи, обаче изглежда не се затълбочавате да погледнете проблема във всички измерения.Много неща изписах, включително и в тази тема, имаше моменти на спорове, при това доста сериозни. Истината е не да се зъбим един на друг, а поглеждайки проблема във всички измерения, всеки от нас да се опита на направи това, в което е добър. Като липсват мениджъри, ще се мениджираме сами. Но най-важното е - трябва да има сцена, трябва да се свири на живо, трябва да се свири често, трябва да има добро представяне на сцената. Качеството на музиката вече си зависи от самите творци - всеки прави нещо, смята че то е супер, но дали е супер, за кого е супер - времето ще го покаже, а публиката ще реши.

Това е цялата работа. И ако някой иска да прави музика, иска да се развие, да създаде почитатели, трябва добре да си планува всичко, да използва всички възможности. Да си намери достатъчно приятели посредством нета в страната, а защо не и в съседните страни. Подготвя се и си организира свирене, дали в неговия град, дали в друг - винаги има възможност. Просто си намира сцена, казва - толкова и толкова искам да получи бандата, възможно ли е - това са ни разходите.... и така нататък. Ако може, може, ако не се пазари за друга цена. Преди да се докаже една банда, трудно може да изкарва пари да прави бизнес. Да не говорим колко е различен бизнеса - дали ще свириш авторска музика, дали кавъри в клуб или пък в ресторант. Но тук явно говорим основно за авторската музика. Не за ресторантските банди.

Възможности има, оползотворявайте ги. Сега е много по-лесно отколкото преди 15 години.

И знайте във всяка област успяват само хората, които са най-постоянни и непреклонни при преследване на целите си.

П.П. Odissey - поинтересувай се кой е Нуфри, преди да пишеш! Мнението ти по този въпрос звучи направо глупаво.

Редактирано от Slinky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Odissey - поинтересувай се кой е Нуфри, преди да пишеш! Мнението ти по този въпрос звучи направо глупаво.

Но пък идеално показва какво се случва без мощна медийна подкрепа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе липсата на медийна подкрепа е факт - не го оспорвам. Обаче аз например никога не съм бил фен на Нуфри във всичките формации в които е бачкал. Имам пред вид, по моя вкус и преценка нещата които правят са средно ниво. Мога да ги слушам, но не са ми съвсем по сърце. А и доста от нещата са си експерименти. Но това не ми пречи да го следя. Тука сме се събрали уж музиканти, кои по-добри, кои по- начинаещи - въпроса е, че е важно да се интересуваме какво става в тази област. А нета позволява много неща да научиш, стига да имаш желание да търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами да, това е една от причините за неголям успех-експериментите. Принципно за да покажеш нещо ново или по-скоро различно от съществуващото трябва да експериментираш. От друга страна много малък процент от неактивно слушащи музика биха харесали експериментални "изгъзици". Меломаните вече биха ги приели само ако са отворени за всякакви музикални опити. А какъв е начина с експеримента си да постигнеш мега успех вече не мога да кажа, но е факт, че начало на нови стилове се поставя точно по тоя начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, така е - често хората, които експериментират остават тотално непризнати. След време вече други музиканти подхващат идеята, развиват я и тя става популярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е необходимо да търся в Нета, кой е тоз нуфри.

 

Ще спомена само, че името Ерол публиката научи точно за един месец, както и групата - УЙкеда. Трябваше само да запишат едно-две бойни парчета, т.н. хитове, които за няколко дни превзеха страната.

 

Тоз нуфри може да ви е много известен на вас, от "ъндърграунда", дето никой освен самите вас не ви познава, но 95% от завършващи Консервата също остават неизвестни. Добри професионалисти са, но не и нещо повече.

 

Ще ви посоча такъв пример: руснакът Петър Налич беше световно неизвестен. Никой дори не подозираше за него в собствената му страна. Човекът направи с подръчни средства един-два клипа и ги качи в руския вариант на блога Лайфджорнъл. Няколко човека почитатели почнаха да пращат линкове към клипа на приятелите си. Буквално за няколко месеца Налич се превърна в едно от най-известните открития на Русия и отиде на Евровизия.

Без да плати една стотинка за реклама.

Е?

 

Тъй че не ми обяснявайте, че "ъндърграунда", липса на сцени за участие и пр. ви пречат да пробиете. Просто ако свирите нещо, което не намира интерес, понеже не се харесва... - дори в Абби Роуд да ви пратят да се запишете безплатно, пак няма да успеете. Музиканти - с лопата да ги ринеш. Способни композитори и ярки инструменталисти - единици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще спомена само, че името Ерол публиката научи точно за един месец, както и групата - УЙкеда. Трябваше само да запишат едно-две бойни парчета, т.н. хитове, които за няколко дни превзеха страната.

Ти май не прочете интервюто дето постнах, а?

 

Освен това влез във Вбокс и прочети коментарите под клипа на Нова Генерация 100 години например. И ще разбереш що за хора оценяват музиката по нета.

Естествено ако пуснеш некоя жестока простотия с 3 акорда и лудия текст ще те оценят всички, ама това ли е целта. Абе няма какво да говорим по темата, колкото до Нуфри, той е не по-малко популярен от Ерол и си е само в теб проблема, че не знаеш кой е...

 

П.П. Бях сигурен, че тоя Петър Налич пее Гитар Гитар, Джъм то май Джагуар, толкова жалко, че няма такива български "хитове". Да, вече и аз мисля, че българските музиканти за нищо не стават...

Редактирано от pampi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нова генерация"??? И това според теб е група? Смешно е.

Относно Налич - изобщо не го слушам и не го харесвам, но фактът си е факт. Човекът проби единствено благодарение на Интернет. Какво ти пречи да направиш същото.

Явлението "блогосфера" дава страхотни шансове на всеки, който се осмели да го яхне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи тогава една силна българска група...

а явленията много хубаво дават шансове, но в дългосрочен план въпросът никога не е бил кое какви шансове ти е дало, а ти колко струваш. инж. димитров също дава шансове все пак, или може би и този не го познаваш.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):bravo: Няма да коментираме кое е група и кое не, а и не знам на колко години си, та искам да кажа, че съм бил доста години(87-92г.) в "кухнята" на Н.Г. и ако се абстрахираме от звученето и изпълнението им на живо всеки, който е бил тогава свидетел(а, ти?) знае за голямата еуфория около тях. Техните песни носят актуално послание, което печелеше(и до сега) и влудяваше фенове! Ама трябва да се прочетат и слушат внимателно поне студийните им записи. :beer:

Нека да спреме до тук с обсъждането им! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.