Jump to content
Българският форум за музиканти

Боядисване на китара?


Recommended Posts

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Налбантов,така може да ти я боядиса един твой съгражданин Пламен Иванов стига да е в БГ.Майстор е с полиуретановите лакове

лично няколк пъти ми е оправял китарите

 

но незнам колко ше иска

 

и напоследък

 

:rolleyes:B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя съгражданин на Налбанов ми прави баса 1 година :godbless:

 

аз искам да питам нещо друго, като видях перфектния лак на синята китара по-горе. Знам, че ибанез използват някви технологии с някви специални лакове, ако мога да кажа. 1 приятел има ибанез и като е фрасна в земята (без да иска естественно) и лака се отчупи, и приличаше на стъкло. Тоест не хлътна навътре или тн. Изглежда изпозват много здрави лакове.

Някой знае ли за кво става дума ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали обърна внимание, ама тва не е Ibanez :godbless:

Тва е копие, някъв човек си го енаправил

бях дал линк къ неговия сайт, в секция Body има туториал как го е боядисал

 

А иначе за истинските Ибанеци не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз вчера почнах да боядисвам ей тоз гитар:

gtr2.jpg

 

тялото съм го байцнал на тази картинка в някъв червен цват, и мислех да го лакирам само... ама дървото е много поресто и се наложи малко китче... за това реших да го боядисам в солиден цвят. Като е готово- шъ постна картинки :headbang:

Използвам акрилен кит и ще го пръсна после с акрилна автобоя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз вчера почнах да боядисвам ей тоз гитар:

gtr2.jpg

 

тялото съм го байцнал на тази картинка в някъв червен цват, и мислех да го лакирам само... ама дървото е много поресто и се наложи малко китче... за това реших да го боядисам в солиден цвят. Като е готово- шъ постна картинки B)

Използвам акрилен кит и ще го пръсна после с акрилна автобоя

:):headbang::bravo::beer::) :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):):):) :inlove:

Тханкс! :)

Пикчърз коминг суун :D

 

Btw. боядисването със спрейчета през зимата си е... а уеуе мауе. За пореден път се убеждавам... Трябва да намеря някакъв по-хитър за нанасяне финиш. Нещо коет' може да се нанася лесно в домашни условия... и да не смърди така токсично :) :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifena,струва ми се че лака за който говориш най- вероятно да е полиестерен.Той е много твърд и се се нанася дебело с пистолет .Около две ръце лак е достатъчно за да направи дебел и здрав слой.Има предимства и недостатъци. Предимство е лесната подръжка мие се спокойно с вода и сапун ( не се шегувам ) , не се напуква на ситно паяжиновидно като нитро лаковете и полиуретана.Недостатъка му е че е много твърд и при удар се напуква и ако е безцветен леко пожълтява от слънчевата светлина.Владо Хранов много го ползва.Мисля, че почти всички ел. и акустични китари на орфей са лакирвани с такъв лак.В техникума имахме едино лабораторно упражнение за един много тарикатски начин за смъкване на такива лакове .Ако ви интересува ще ви кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламен Иванов не е в БГ. Щял да се връща за Нова Година

 

 

Лаковете които се чупят, както обясни Никифена, обикновено са компонентни (напр. лак и втвърдител). След смесване реагират и стават бая твърди. Доста от фирмите слагат по някоя и друга ръка безцветен лак над осн. цвят, това дава дълбочина и обяснява защо отчупеното парче е било прозрачно.

 

 

Налбантов, ако искаш обади се с PM , ще ти дам телефона на човек който може да се справи със задачата. Що не питаш и Пакмен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налбантов, ако искаш обади се с PM , ще ти дам телефона на човек който може да се справи със задачата. Що не питаш и Пакмен?

Разбойник тханкс че ме 'рекомендваш' :) , ама специално лакирането не ми е една от силните страни, ама изобщо :headbang:

Тва на Налбантов е доста готина китара и не ми се поема този риск :) . Не че мога да му прецакам китарата, но не съм сигурен, че ще се получи резултата, който ми се иска... със сигурност няма да изглежда като излязла от фабриката :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Presenting

 

Лимонът :lol::rolleyes:

 

limon1.jpg

 

limon2.jpg

 

Боя- първо черна, след това жълта(на места) за да се постигне тоя петнист ефект :) Накрая с безцветен лак, който ще бъде полиран след няколко дни :D

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Presenting

 

Лимонът :D:)

 

limon1.jpg

 

limon2.jpg

 

Боя- първо черна, след това жълта(на места) за да се постигне тоя петнист ефект :) Накрая с безцветен лак, който ще бъде полиран след няколко дни :D

:inlove: :inlove: :inlove: :guitar: :D:lol::)

:rolleyes:

 

 

 

:inlove:

 

 

:lol:

 

 

само дано да лъщи !!!

 

И да нема оливано другото е ....БРАВО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.