Jump to content
Българският форум за музиканти

Боядисване на китара?


Recommended Posts

:inlove: :inlove: :inlove: :guitar: :D:lol::)

:rolleyes:

 

 

 

:inlove:

 

 

:D

 

 

само дано да лъщи !!!

 

И да нема оливано другото е ....БРАВО

:) Мерси!

 

За съжаление се получи обаче точно това на едно място отзад... :lol:

Ще мисля как да го оправям (защото е под прозрачния лак). Ако му сложа тремоло... тази часто от дървото така или иначе ще си отиде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
Отговорено (Редактирано)

Да възкреся темата аз. Решил съм да си правя китарата по-долу "нова". За тази цел ще се наложи и пребоядисване. За целта съм я разпарчатил и свалям боята от тялото с шкурка (на 9тия ден бог измислил шлайф машината, ма Адам като сгафил и решил да я направи скъпа :) ).

 

В тази връзка искам да питам няколко работи. Значи доколкото разбрах има кит в спрейове, така ли? С колко едра шкурка трябва да мина китарата преди да нанеса кита? Как се избягва образуването на капки от боята или лака?

 

И за финал - колко кинти ще ми иска някой за да ме отърве от мъките? :D

 

А да, и ако може да ми препоръчате конкретни марки кит, боя (черен металик) и лак :D

 

Ето я и китарата

Univox.jpg

 

Мерсаж :godbless:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не беше свалил боята, щеше да си спестиш доста търкане и да осигуриш добра основа за следващото боядисване. Обикновено е достатъчно само да матираш повърхността със ситна шкурка.

 

Не мога да ти помогна със съвети за боядисването, но ако искаш ще ти пусна в ЛС телефон на човек, който боядисва добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам :) Особено ако е и тънкажно :greenball:

А иначе свалих боята, щото беше в ужасно състояние - имаше обелени места, разлята боя :lol: и кво ли още не :killyou: За 10ина години добричките метъли общо взето й бяха ебали майката. Сега на мен се пада да я отеба :green:

 

Айде бояджии - давайте съвети :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подготви китарата.

Нанеси шприц кит за автомобили, изчакай 24 часа.

Изшлайфай шприц кита на ръка, достигайки до към 600-700.

Вземи си 100-150 грама качествен емайл лак за коли.

Ако емайл лакът ще е черен, е желателно да смесиш малко от него в шприц кита, за да ти направи тъмна основа.

След изсъхването и шлафането на шприца напръскай с лака от компресор и пистолет.

Внимавай да не отечеш при пръскането. Изчакай поне 2-3 часа да изсъхне.

Желателно е да не я бараш за поне 24 часа.

Боядисана по този начин, китарата няма нужда от допълнително полиране, Гланцът става убийствен.

Не боядисвай със спрей.

Това е снимка на моята Кремона, която претърпя трансформация във формата на Ibanez Rdius и в последствие беше боядисана по гореописаната технология.

Снимката е гадна, но все пак може да видиш за какво става дума:

guitar5jj.jpg

Когато я пипам, ръката ми се плъзга без съпротивление и имам чувството, че галя някоя полякиня по супер гладкия задник. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ гледам горната снимка и си гледам кремоната дето лежи на леглото ми. :wow: :wow: :wow:

 

Е*ати..

 

:pray::-(:(:pray::-(:pray::pray:

Хехе, мерси, но от тази снимка почти нищо не става ясно, дори ме е яд че въобще я постнах. Не знам защо, но на снимката Кремоната изглежда кафеникаво-сива.

На живо е зверски черна и има убийствен огледален гланц.

Избрах най-черния, най-твърдия и най-качествения авто емайл лак.

Ако "лютиерите" от Кремона не бяха решили да правят китари от чам, дъската щеше да е доста прилична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към горните въпроси добавям още един: Нужно ли е да свалям боята на 100%? (Засега) мисля после да мина с кит, автоспрей и лак. То може въобще да не я боядисвам аз де, ама трябва да знам как да я подготвя - може ли да оставя тънък слой от боята, която е попила дълбоко, или дървото трябва да е като никога небоядисвано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда, стремиш се само повърхността да стане гладка, за да имаш добра основа за следващите слоеве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои бои и лакове се водят за добра "основа", други са склонни да "надигат" ако се напръскат отгоре с друга боя, която ги разтваря. В твоя случай ще имаш пръскане с шприц кит, който също може да разтвори долната боя и да се получат надигания и пукнатини. По-добре е да махнеш изцяло боята, до дърво (в моя случай я бях оставил гола, само по чам и ламинат)

Може и да опиташ да пръскаш направо върху старата боя, но тогава задължително ще трябва да я зашкуриш докато се матира добре и никъде не се виждат лъскави петънца.

След като вече си я бастисал, може и да се позанимаваш малко и да направиш подобрения по тялото и грифа.

Ей го тука бившият кремонски гриф, който с помощта на две парчета дъбов паркет замяза на правен от бай Берние Рико :cheers:

kremonaneck5ug.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда, стремиш се само повърхността да стане гладка, за да имаш добра основа за следващите слоеве.

Мерси. До колко да стигна - 400 добре ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. До колко да стигна - 400 добре ли е?

даже по-малко - препоръчват ок. 200-300 макс., трябва да има леека грапавост, за да може боята по добре да захване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. До колко да стигна - 400 добре ли е?

даже по-малко - препоръчват ок. 200-300 макс., трябва да има леека грапавост, за да може боята по добре да захване

Тъй вярно. А ти да се обадиш като ти свършат изпитите :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да боядисвам едис бас. Някой може ло да препоръча някакъв грундиращ спрей, който да пръсна върху дървото, след това да го изгладя със шкурка , и да напръскам със цветен спрей(на ацетонова основа) отгоре.

 

Друго: защо гланца на спрейовете изчезва когато върху добре изсъхнал спрей пръснеш прозрачен лак спрей и цвета на спрея се скапва, и може ли това да се избегне чрез използване на матови спрейове(без гланц) и после на прозрачен лак върху тях?

 

Някой може ли да каже кои спрей - бои са в час? Защото КОСМОС са ужасни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.