Jump to content
Българският форум за музиканти

Миди кабел за връзка на процесор с комп


Demon_A_Go-Go

Recommended Posts

Та значи направих миди кабела по схема Pc_midi2.gif имам работещ миди/гейм порт не беше изведен отзад на кутията ,но си закупих допълнителен кабел и го свързах .Сега отварям "V-AMP DESIGN 2_01.exe" и изкарва следното съобщение при сканирването "if you connect device with its midi thru function active it cannot respond to scanning .Rescan all midi ports now ? " Какво трябва да значи това ? Моля някой ако го е подкарал този кабел да помогне ? IC1 e оптрон CNY17

Редактирано от Demon_A_Go-Go
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо всички си губите времето с правене на подобни глупости, в eshop.bg има кабели колкото ви душа иска, Gameport MIDI cable DB15M - 2x DIN5M (Midi) / DB15F за 17.82 BGN и си работиат перфектно - и аз имам ВАМП и нямам грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо всички си губите времето с правене на подобни глупости, в eshop.bg има кабели колкото ви душа иска, Gameport MIDI cable DB15M - 2x DIN5M (Midi) / DB15F за  17.82  BGN  и си работиат перфектно - и аз имам ВАМП и нямам грижи.

Защото ако е Made Na Tavan излиза 3-4 пъти по-евтино примерно B)

 

Аз имам един друг въпрос- кой от двата жака се поставя в устройството, което искам да УПРАВЛЯВАМ? Горния или долния?

 

Примерно искам да управлявам ефектите на някакво МИДИ поддържащо кубе от Cakewalk Sonar... горния или долния жак ръгам в кубето?

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе, начи и оптрон не ми трябва даже B)

унуй , дето е очертано с прекъсната линия и над него пише ІС1 - туй е оптрона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв много пари !

 

Ако това са много пари за нещо което върши работа - какво да кажем за

..000$ които давате за всякакво оборудване, отнасяйте се сериозно към тези на пръв поглед дребни подробности - кабелите са много важно нещо. Понякога лошо направеният кабел може да доведе до много хардуерни проблеми.

 

 

Това прозвуча като текст в гаранционна карта - но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв много пари !

Дюд, подкара ли го? Че и аз мисля да си направя, за да бъзикам Беринджър цифровия рак процесор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Digitech Legend II и искам да си сваля програмите на компа, но нямам софтуер към него. Някой може ли да ми каже преди да си купя кабел, дали ми трябва софтуер за тази операция и от къде мога да го намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюд, подкара ли го? Че и аз мисля да си направя, за да бъзикам Беринджър цифровия рак процесор...
не съм го подкарал този кабел ,никой неще да помогне или няма драйвери за миди/гейм порта или кабела съм объркал :godbless:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябват драйвъри за гейм порта.

Просто виж дали в дивайс мениджъра ти е разрешен гейм порта.

От там нататък включваш и тестваш. Имай в предвид, че за синта може да се наложи да смениш ин и аут кабелите за да проработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.