Jump to content
Българският форум за музиканти

Струва ли си.....


gloryride

Recommended Posts

Отдавна искам да започна да свиря на синтезатор, но все нещо не се получаваше. Сега имам възможност да започна и се чудя струва ли си?? На 18 съм и нямам никаква представа даже как се застава правилно над синтезатора, камо ли как се свири.... :D И ако започна колко време ще вземе докато изсвиря нещо "по прилично" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми и аз сега почвам с "вафлите", както ги наричат наоколо, а съм на 21... Дали си струва?...

 

Ихааа, как да не си струва! :D

 

Само трябва да се занимаваш сериозно. Това го казвам, щото е толкова универсално, че няма как да сбъркам, нищо, че не разбирам от свирене на клавир :D. А колко време ще мине - да каже някой, който е минал по пътечката (и на мене ми е интересно), но не бих си блъскал главата много на твое място. Почвай, пък то ще дойде.

 

Във всички случаи няма да съжаляваш нито за секунда, защото това само може да те обогати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво целиш и какво ще свириш. Ако ще свириш класическа музика, най-глупавото нещо е да започнеш на синтезатор - така няма да имаш правилна постановка, ще придобиеш грешна техника - заради меките клавиши, няма да имаш необходимия за класическото пиано контрол над динамиката и т.н. Ако искаш пък да свириш точно на синтезатор, примерно разни поп-рок-джаз-... бленди, тогава май просто ти трябва лек елементарен курс по техника - как да свириш гамовидни упражнения и останалото е собственият ти слух и/или разбиране на теория, хармония, импровизация. Но въпреки всичко аз мисля, че е добре да се почне с класическо пиано, най-малкото заради техниката, а и заради изградената добра школа в преподаването и литературата по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз на 28 и кусур си купих МИДИ кейборд и малко по малко започнах. Вярно съм доникъде, но ще отделям по малко време за всичко. Само дето си купих и бас и вече трябва да се клонирам немедленно... :virtuoz:

 

Та така, де. По темата - не мисля, че е глупаво, безмислено или късно да започне човек да свири. На каквото и да е. Освен ако целта ти не е да ставаш най-добрия. тогава 3 годишните начинаещи за вече закъснели! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз мисля че няма да съжалявам....

е аз слушам рок и искам да свиря рок, затова класическото пиано малко не ми пасва :unsure:

аз съм момиче затова нямам намерение да ставам "най-добрия" ами най-добрата :)

иначе синтезатора към кои инструменти спада, към най-трудните или не чак толкова трудните за учене??? примерно ако сравним китара и синтезатор кое е по-лесно, ако започваш от нулата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз съм на 24 години,значи вече съм изживял една трета от живота си горе-долу...абе струва ли си да живея? :think: ...абе струва ли си ИЗОБЩО да се живее :think: :think: ?

 

 

ей така звучи въпроса ти,пич,погледнат отстрани:)!(упс,са видех че си мацка,ама ако ти кажа пичка мое се обидиш,затуй го казах в мъжки род)

 

а по мое скромно мнение а и на доста други хора,синтезатора/клавир/пиано или както там го наречеш е най-трудния за овладяване и един от най-трудните за научаване инструменти...ако искаш лесно,ше те правим барабанистка:unsure:

 

хмм,а тука са,не че визирам някоя клавиристка конкретно :green: , ма знаеш колко ги има такива по метъл групите дет хич не могат да свирят, ма излизат на сцена?кво остава пък за свирене вкъщи...тъй че не се излагай с такива въпроси и ако наистина те кефи,свири! :read:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен-започвай да свириш!

Колко ще се научиш и как точно ще свириш си зависи само от теб.Но все ще ти е от полза.И аз препоръчвам класическо пиано,но изисква много време!!!

Абе...дерзай!!!Струва си!

УСПЕХ!!! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за подкрепата :unsure:

ха-ха барабани :) мен съседите ще ме изпъдят от блока ако почна да играя на барабани :green:

един въпрос-каква е разликата между обикновения синтезатор и midi keyboard?? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ти е малко неуместен всъщност. Да се захванеш с нещо няма времева граница, стига разбира се да се захванеш. Колкото по редовно, толкова по бързо ще овладееш инструмента. Всеки инструмент обаче изисква инвестиция. Ако имаш инструмент наличен, започни на него. Ще ти е от полза ако искаш да се занимаваш с какъвто и да е инструмент по нататък. Хич не съм съгласен че е по лесно да те правим барабанистка, но това вече е гледна точка. Просто барабаните могат да ти дойдат отвътре и да се научиш по бързо.

По въпроса ти. Ще се опитам да ти го обясня по разбираем начин. Клавир-а е клавир. Вече какъв е се споменава по нататък в задачата. Синтезатора си говори от името - служи за синтез на звука, какъвто и да е той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СИ СТРУВА!

 

Човек или е маниак и прави нещо въпреки всички въпроси и отговори

или нищо не прави.

 

Преди 15 г. когато почвах - хич и не си задавах тоя въпрос...

 

Щом се чудиш - се не хващай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СИ СТРУВА!

 

Човек или е маниак и прави нещо въпреки всички въпроси и отговори

или нищо не прави.

 

Преди 15 г. когато почвах - хич и не си задавах тоя въпрос...

 

Щом се чудиш - се не хващай.

споделям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво ти пука?! Ако ти се свири-свири. Хораций е казал:" Този, който е започнал нещо, наполовина го е завършил. Дръзни да бъдеш мъдър - започни!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво!без да обижам никой,но не можеш да се започнеш да се занимаваш с музика на толкова години и да мислиш,че ще станеш профи...тогава на мен ми се обезсмисля започването на 3 годишна възраст и половения труд до сега.занимавайте се хора...по-хубаво от това няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.