Jump to content
Българският форум за музиканти

Струва ли си.....


gloryride

Recommended Posts

Глупости... кой е казал че нищо няма да излезе? Познавам човек който се хвана с барабани на 19. Сега е преподавател в някъв лондонски музикален университет. Всичко зависи от това колко е музикален човека и колко се занимава с него. Занимавай се девойко. Дори нещо да не излезе, поне след време няма да те е яд че няма да си опитала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...Хораций е казал:" Този, който е започнал нещо, наполовина го е завършил. Дръзни да бъдеш мъдър - започни!"

:godbless: Тотален РЕСПЕКТ!!! ;)

 

 

Topsun, ако нямаше ламери като нас, които свирят за кеф без да са мераклии за профита, във Форума щяхте да сте 10-тина човека и щеше да ви е скучно! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Topsun, ако нямаше ламери като нас, които свирят за кеф без да са мераклии за профита, във Форума щяхте да сте 10-тина човека и щеше да ви е скучно! ;)

;);):godbless::godbless:

 

не ми е скучно;)то просто няма какво повече да пиша....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости... кой е казал че нищо няма да излезе? Познавам човек който се хвана с барабани на 19. Сега е преподавател в някъв лондонски музикален университет. Всичко зависи от това колко е музикален човека и колко се занимава с него. Занимавай се девойко. Дори нещо да не излезе, поне след време няма да те е яд че няма да си опитала.

10x, споделям ;) пък какво ще излезе времето ще покаже :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз мисля че няма да съжалявам....

е аз слушам рок и искам да свиря рок, затова класическото пиано малко не ми пасва :headbang:

аз съм момиче затова нямам намерение да ставам "най-добрия" ами най-добрата :)

иначе синтезатора към кои инструменти спада, към най-трудните или не чак толкова трудните за учене??? примерно ако сравним китара и синтезатор кое е по-лесно, ако започваш от нулата?

кво ти пука кое е по-лесно кое по-трудно ако исикаш да свириш на нещо пък дори и да е най-трудния инструмент нямаш никакво оправдание да не започнеш освен ако не искаш да свириш на него защото те кефи ами примерно да се правиш на готин "музикант" нали!!

ако любимият ти инструмент е гонга примерно в симфоничния оркестъ и докато свириш те изпълва напълно защо да искаш да свириш на пиано (например), щото е по-престижно ли???

за мен тия глупости "аз свиря на едикво си щото другото с което се занимавах ми беше трудно" са пълни простотии на такива реплики да им пикам в устенцата!!!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да!

Започвай!

Все пак клавиристът на Рамщайн е почнал да свири на 15.Станал е много добър пианист,а сега е един от най-големите клавиристи в света...и всичко при него е било въпрос на желание...и много труд!!!

Подкрепям те с 5 ръце!!!!!

Започвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СИ СТРУВА!

 

Човек или е маниак и прави нещо въпреки всички въпроси и отговори

или нищо не прави.

 

Преди 15 г. когато почвах - хич и не си задавах тоя въпрос...

 

Щом се чудиш - се не хващай.

Не е така. Не е така, защото просто още може да не знаеш какво ще е.

Аз се питах по едно време преди да почна. Не започнах от някаква луда страст. Не съм бил тотално зарибен. Но сега не съжалявам и капка, защото вече съм. И колкото повече напредвам, толкова по-зарибен ставам.

Но и аз си задавах тоя въпрос, той не е пречка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да!

Започвай!

Все пак клавиристът на Рамщайн е почнал да свири на 15.Станал е много добър пианист,а сега е един от най-големите клавиристи в света...и всичко при него е било въпрос на желание...и много труд!!!

Подкрепям те с 5 ръце!!!!!

Започвай!

благодарско :) междудругото и аз знам че малко музиканти из великите легендарни рок групи са почнали от 3 години ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Човече,ако искаш да свириш сам ще го разбереш!!!Ако обаче искаш да ядеш от това...!!!Просто всичко опира до мозъка ти!Аз съм на 20,и просто усештам че за това съм роден!!!И понеже искам от това да ми идва хляба,...се старая доста!!!Пък един ден!!!Ше видиме докъде ше ме доведе тая изтория!!!

Ако мислиш че моеш да вложиш всичко от себе си,тогава дерзаи :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря на китара от 8 години. Не излезе кой знае какъв китарист от мене. Сега съм на 21 и си купих акустично пиано. Нямам достатъчно време да се занимавам в момента и ще отложа сериозното си обучение за лятото. Но да ти кажа от 4 годишен си мечтая да имам пиано и като, че ли през годините самото желание ме е учило. В момента имам навъртяни около 30-тина часа нон-стоп зад клавишите и да ти кажа очарован съм от резултата. След сесията смятам да тръгвам на уроци и т.н. Решил съм да стана добър пианист на пук на всички, които смятат, че трябва да свириш от 3 годишен, защото това ми е една от най-големите мечти. Дори когато не съм пред пианото си павя упражнения за раздвижване и бързина, за сила, цели произведения си свиря - всичко това на масата :P . Сега даже съм хвърлил мерник на Ноктюрно(Шопен) - зарибих се от филма Пианистът(който даваха снощи) и първите 8-10 такта ги извадих по слух.

 

Това което се опитвам да ти кажа е, че ако имаш достатъчно желание да свириш - ако ще и на 100 години да си - струва си!

 

Моя съвет е да си купиш пиано. Дава по-голяма свобода на изказа(динамиката имам предвид), а звука му....звука му е неповторим!

 

Относно въпроса - кое е по-трудно - разликата идва там, че при китарата използваш двете си ръце за 1 тон, а при пианото две ръце=два тона. Това ти дава свобода сама да си свириш и мелодията и хармонията. При китарата не може или ако може ще е много постно. Това прави пианото много труден инструмент ако искаш да изцедиш максимума от него. Но ако смяташ да си свириш само някакви щрайхове - няма да ти е трудно да се научиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Никога не е късно. Казвам го въпреки, че съм от тези там 3-годишните :D Всъщност започнах на 4.. на 14 спрях за което днес - 8 години по късно - много ме е яд. Но сега пак свиря и няма по-щастлив човек от мен! Пианото - трудно или не - за мен си остава най-прекрасният инструмент :) А да свириш на пиано е по-хубаво от секс, както казва един мой.. хм, познат.

За това го подкрепям с 5 ръце :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъмм... не искам да те обидя, но твоя приятел правил ли е секс?! .... Въпреки че не съм пробвал да правя секс докато свиря на пиано... :headbang:

:godbless::headbang::bravo::godbless:

 

Най-вероятно истината е в съчетанието :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиЯно. ;) какви ритми ще се сътворят.

а относно топика (че още великия ми ум не се е изказал), имаше момент преди 5 години, в който исках да се откажа и съжалявах, че съм изгубила някакво време, но пък в крайна сметка не се разочаровах от резултатите(търпението). когато започнах с акустичната китара и видях, че много по-трудно, от колкото очаквах и почти се бях отказала, но за един месец с търпение и липса на пръсти напреднах ужасно много. просто трябва да има достатъчно желание. винаги си заслужава да започнеш нещо ново, още повече ако те обогатява по този начин. както е казано: "колкото повече, толкова повече" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.