Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за един адски рядък инструмент


vagabontin

Recommended Posts

Семпъла е готин, не звучи толкова гибсънски, но пък и за това човека се похвали, че има уникална китара! И вместо да запазите добрия дух на темата почнахте да се правите на е*аси разбирачите, а на мен ми е през ... кой какъв разбирач и професионалист е, след като се държи грубо с непознат, който всъщност искаше да сподели своята радост... Честита китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

И аз искам да се добавя,че свириш много добре :)

Ако не се лъжа конструкцията и беше bolt on на тази китара?

За такава контрукция притежава добър състеин според мен,а пък и тона си го бива евала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега лек призив към успокоение ще поднеса с този си пост :) По-спокойно, моля.

 

Поправихме грешките в наименованието на темата. Използването на софтуер за проверка на правописа или браузър като Firefox (в който има вградена такава при писане в текстови полета би било удачно си мисля аз :) ).

 

Мисля, че повечето потребители се подразниха от сравнението, че прави Гибсън на летва, така и от начина на писане, като и двете са нормални - първото за силно въодушевен човек от нова придобивка, а второто за Интернет-а, правописа е ненормален обаче :)

 

Честита придобивка, най-хубаво е човек да си се радва на това, с което се е сдобил. Мнението на другите няма кой знае какво значение, макар че именно това е целта на темата де - в този смисъл както положителни могат да се очакват и отрицателни мнения.

 

А това, че има 100 такива китари не прави китарата задължително изключителна за всички останали китаристи :) Понеже разполагам с няколко инструмента, които са първата китара от серия от една, така да се каже, та мога да потвърдя че са добри инструменти, но нямат магически или изключителни свойства :-)

Понеже доста се спекулира относно lawsuit китари и магическите им качества - Делото на Гибсън (или по-точно Norlin) против "останалите" относно копирането на китарата, не се отнася до "всички останали", а само до Щатския клон на Ибанез и то само заради формата на главата на китарите. От там нататък остaналите японски производители започват също да се съобразяват пред потенциалната угроза от завеждане на съдебен иск и съответно възпрепятстване на продажбите им в Щатите, което е и най-големия пазар на инструменти. Може някой вече да го е споменал, но честно казано не ми се минава през 4 страници. Както при всички марки, модели и разновидности китари - има и прилични инструменти сред тях - има и пълни боклуци.

 

Чакаме семпли, авторска музика и въобще повече музика, което доколкото чух от семпъла ще бъде добро слушателско преживяване, на което бих се радвал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите отново!!!Искам да кажа нещо относно автентичноста на този и на другите семпли които смятам да кача е ,че всеки който има някъкви съмнения е добре дошъл в къщи на по бира да посвирим!!!! :)

 

 

А пък за китарата така и не разбрах нищо смислено като изключим това че немога да пиша и неграмотноста ми!!!За което благодаря на всички колеги!!

 

Ето тук Германеца свири на същата,това е което успях да изровя от Аria Fan Club

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ти твърдиш, че китарата ти е Ариа модел от 68 до 70 и някоя си година. До тук добре, обаче линка в ТУБАТА е на Ариа Про 2 и двете китари нямат нищо общо, тъй като Ария про 2 са пуснати в доста по-късен етап, мисля че беше '76 - може и да се лъжа ...

Поздрави!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ти твърдиш, че китарата ти е Ариа модел от 68 до 70 и някоя си година. До тук добре, обаче линка в ТУБАТА е на Ариа Про 2 и двете китари нямат нищо общо, тъй като Ария про 2 са пуснати в доста по-късен етап, мисля че беше '76 - може и да се лъжа ...

Поздрави!

 

Човек!!Немога да намеря смислена информациа за самия инструмент!!!Китарата на външен вит е същата затова пуснах това видео за да дам някаква представа!!Не твърдя нищо!Аз самия имам инфо дотолкова колкото ми бе дадено от първа ръка!!!Писах и в форумите на ариа.Там хората ми обясниха неща които съм споменал в настоящата тема!!!

 

Това което мисля да направя е да снимам видео в Real Time и един два семпъла !!!Тия дни!!!Когато съм свободен!!

 

Поздрави!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, за какво ти е още инфо, ти нали си имаш достатъчно - писал си това :)

 

даже инструмента е написан там 5522 (L*P Black Beauty) 1968 Solidbodies И сега не ми се снима но номера който искаш да видиш е този както и Made by Matsamoto Japan

 

Aria Pro II LC-750 е доста по-точно копие, отколкото този модел Ариа 5522, който ти притежаваш.

Плюс това има сериозни визуални и конструктивни разлики между двете китари и то в полза на първата.

Поздрави!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъммм интересно... От семпъла на vagabontin или поне до колкото можах да го чуя на слушалките, звука ми мяза като от липа. Доста на Ibanez ми бие... Тялото от какъв материал е? Махагон или липа?

Иначе vagabontin, свириш страхотно! Поздравления! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в интерес на истината и на мен не ми звучи като махагон, но честно казано ми е трудно да преценя в този запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъммм интересно... От семпъла на vagabontin или поне до колкото можах да го чуя на слушалките, звука ми мяза като от липа. Доста на Ibanez ми бие... Тялото от какъв материал е? Махагон или липа?

Иначе vagabontin, свириш страхотно! Поздравления! :)

 

 

Тялото е махагон!!Гнездата на адаптерите не са боядисвани или лакирани и ясно се виждат двата пласта.Мисля че горния е различен.!Когато ги демонтирах за да ги видя, ме лъхна застояла миризма на старо дърво!!!

 

Довечера ще снимам китарата детаилно и ще пусна снимки!!!

 

Записа е правен с глава на Грег и 2 /12 кабинет ,както и СМ 57 и СМ 87 .Беше ми попаднала миналата година!!!

 

Поздрави и благодаря за комплимента!!!

Редактирано от vagabontin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Не не е тя ,тази също е доста стара!!Имат разлика в главата и грифа,който не е точкуван до края!Ето и видео YouTube

 

Поздрави!!!

Редактирано от vagabontin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля, че на тази тема целта бе да се "вдигне" изкуствено цената на тази китара преди скорошното и появяване в раздела "Продавам" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да само ти .Всеки търси под вола теле,в крайна сметка всеки има право да прави каквото намери за добре без да пречи на другите.Човекът прасто се кефи на инструмента си и го сподели тук във форума,където голяма част от патребителите се насраха,без извинение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.