Jump to content
Българският форум за музиканти

Берингер


stratocaster

Recommended Posts

Честито.

Aз откраднах Фендър кубето на един приятел и то има приличен дист. Сега ще гледам да си изкарам изпитите и да запиша нещо хубаво. Сори, че не се радвам много-много, но няма да тръгна да си купувам дистъри. Звука ми все още не е толкова важен, преди да вляза в студиото. А за записите винаги мога да взема на заем, но винаги предпочитам дигиталния Зуум, защото върщи добра работа (няма шум) макар и да не е нищо особено.

Супер сте. Прави повече демота, изтеглих ги всичките и ми харесаха. Свириш хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

stratocaster, човече за кой нойс ридъкшън говориш? за NR100 ли? Айде думай как е щото моя дист(Arion Metal Master SMM-1) шуми прекомерно и тъкмо съмс е наточил на нищо неподозиращия берингерец... само стипендията да дадат и няма да питам даже влизам грабвам и излизам :P

да. NR100 е това за което говоря. значи.....по принцип диста не трябва да шуми чак толкова. може да вкарва лек брумец, но когато аз свиря с дист преди кубето нямам никакъв шум. ноисе редуцера ми трябва защото компресора вкарва много шум (което е нормално)

 

провери кабелите си, масата на китарата, входове....абе всичко :)

също така си взех стабилизиран адаптер за камйончетата - шума намаля драстично! съветвам те да направиш и това :D

Ми да ти кажа право може и адаптера да има известна роля за брумецо щото е един дет ми беше навремето за синтесайзера(той и той един синт ма нейсе :P ) и в последствие АЗ съм го кърпил и ся е в едно невероятно състояние мамата си джаса... А иначе и аз предполагам че кабелите ще да са проблема щото само единия ми е екраниран :) ама ся като забогатея може и кабели да напазарувам :read:

 

Айде и със здраве :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (Baby Thomas @ Dec 25 2005, 11:11 PM)

QUOTE (7thString @ Dec 25 2005, 01:49 PM)

Антиберингеристите нещо мълчат, м?

 

 

Е к'во да кажат, като нямат факти в тяхна подкрепа?

 

 

Е как- не пише Marshall на кутийката

 

Пожелавам на всички закупили да са доволни. Чакаме отзиви как се държат при по-продължителна употреба.

 

Това в качеството ми на "антиберингерист" (на "багерист" замязах, ей!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ултра метал демо няма ли да даде някой :D

Абе никой не се осмели да даде демо...нека аз да съм пръв B)

 

Демо на Behringer Utra Metal:

 

http://svetulko.hit.bg/My_Music/My_Metal_1...endered_mp3.mp3

 

Записвано е директно с onboard звукова карта в Ableton Live 5.

 

Смесил съм 3 трак-а като само на солото (то пък едно солоооо..) има малко дилей и ревърб от вградените в софтуера.

 

Моля, слушайте докъм 1:30, че нататък стана една боза...нещо първия китарист (лирическия аз) и втория китарист (пак лирическия аз) се изпокараха, а за калпак и солиста (най-куция от тримата и за трети път аз) им тегли една майна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, никак не е лошо! Мен лично не ме кефи толкова напомпен звук, но ми се струва, че е доста добър ефекта. И не се чува шумец... Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро TerminalFrost трябва да прибере едно Hellbabe wah-че... интересно какви отзиви има за тва... ако е сполучливо и аз мога да се сдобия, щото хем е евтинко, хем е доста по-разчупено от класическото уа на дънлоп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взех си днес 2 от берингерските камйончета. отворих нова тема защото се оказаха доста споучливи машинки. взех си компресор и ултра дисторжън-а. по 48 лв от бургас. доста реален и учудващо добър звук имат.

знам знам....лампите са истината...знам........но нека и ние бедните се порадваме малко :cheers:

та ето едно демо - набързо драснато - дори китарата ми не е настроена. ултра дистортион-а дитректно в крайния амп на кубе Ямаха дг 60 и с микрофон пред говорителя.

компресора - няма смисъл да поствам демо. супер як състейн!!! без да омазва звука. само че вкарва малко шум....както всички състейнери. горещо препоръчвам!!! скоро чакам да ми донесат и ултра метал и нойз гейт, нямаха в наличност!

 

след 1:08 включвам другия мод на диста ;)

 

http://414141.hit.bg/ultra.mp3

Туй звъчи много добре. Значи 48 лв :think: Как мога и аз да се барна с едно такова камиоче?Малко ми е далеч Бургас :cheers: И я кажи скоя версия ня Drumkits From Hell си писал барабаните(ако е DFH)или дай семплите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Ако може да ми подскажете колко часа би издържала стандартна 9 v батерия на ULTRA DISTORTION UD 100 при положение, че същия консумира ток 30 mA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от батерията. Ако приемем, че е 300mAh - 10 часа.

А къде пише, че консумира 30мА?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от батерията. Ако приемем, че е 300mAh - 10 часа.

А къде пише, че консумира 30мА?

В manuals на http://www.behringer.com/EN/Products/UD100.aspx пише POWER CONSUMTION 30 mA. Аз ли нещо греша - не е ли много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКО ПОЛЗВАМ ТОЗИ АДАПТОР http://lianlong.manufacturer.globalsources...-in-Adapter.htm - ПИШЕ, ЧЕ Е СТАБИЛИЗИРАН ЩЕ ИМАМ ЛИ БРУМ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.