Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

С риск да бъда позорно заточен към друг подфорум ще се похваля тук, защото все пак се смятам повече за басист отколкото китарист.

След N години чакане преди 2 седмици стана готова една много мечтана от мен китара, и се намърда при другите метли:

Photo-0036.jpg

Само по-наблюдателните обаче ще видят от раз, въпреки смотаната снимка че тя е...

Photo-0026.jpg

...не просто елка, а че и седемструнна. (на фона се подава и най-най първата)

Photo-0027.jpg

Китарата е с архаично тяло на Ibanez RG, което някога е имало флойд. Идеята беше белезите да си останат, за да мога някой ден да и сложа 7-струнен такъв, но след няколко дни тормоз се замислих по-скоро да пасувам с тоя ъпгрейд. Адаптерите са Dimarzio Blaze, Стиво-Вайски, предоставени от кiller.

Photo-0028.jpg

Грифа и е правен - по мерките на Юнивърса на гореспоменатия момък - а също е и лепен за състейн( и то какъв!), както и хардтейла, платката, магарето, другото съм го издирил и купил(а в някои случаи - и чакал като за световно). Фолиото с логото и надписите съм го правил аз. :)

Исках да е с обърната глава за да има повече фаца, повече опън на струните(пълен фалш) и да мога да я настройвам уж по-удобно. Младежки заблуди, какво да правим :) .

Свиренето обаче (след една кратка интервенция по сетъпа) вече е бетон, и си мъча съседите с мръсен кеф. Лека е, балансирана е, свири се доста меко на нея, и учудващо направо ми заспа в ръцете, грифа ми дойде даже по-удобен и от този на ямахата(е, не е като на Страт, но е добър.)

 

Визуално не е 100% перфектна, знам. Бтв. брас седлата и винтчетата претърпяха една оцветяваща в черно интервенция от моя страна, така че е една идея по-така, отколкото на снимките тук. Не е шоу китара хич, но си е моя! Най-накрая! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

УУУРРРРААААА, най-накрая!!! Нека съм един от първите честитили новата придобивка. Искаме семпли, искаме семпли!!! :) ... и внимавай сега да не вземеш да "обърнеш" вярата и да пратиш дебелите струни в забвение :)

Поздрави!!!

 

;) Марио B)

 

п.п. Мисля е излишно да споменавам, че искам да я пипна при първа възможност :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завзех си малко жички,защото доказах,че не е толкова трудно да скъсаш струна на бас 102-thumb_2842.png

 

 

и едно такова 102-thumb_2150.png, все пак и тя душица бере :cheers2:

Скоро мисля да постна и снимки на главицата и колоната,с които вече известно време карам панелката да тепери :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си едно коланче Dunlop, че на стария толкова мека му беше кожата, че на няколко пъти замалко да си изпусна баса(откачаше се...)И съм много доволен, сега на този едвам го слагам кожата пък да не говорим за откачане... И е доста по-широк и удобен. И едни струни - ernieball1.jpg

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, да не остана и аз по-назад, ама какво да се прави... :P

 

Ibanez BTB 676 NTF

 

BTB676_NTF_1P_01.gif

 

Тия дни и реални снимки. ;)

 

Ненчо ще го поим до подрискване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме зарадва Дядо Коледа/Мраз за празниците :) Весело посрещане на Нова година!

Alembic Epic,Special edition,1997,11# от 40 произвдени.

816600914256231381262186562rsOcEdOiUeIGAnvSKVsM.JPG

2846273721646052794126218658423wmCXNPa5Rmvh3SD3Og.JPG

403509157767465771262186590sbM3CxiWGHpWOcSi4RUO.JPG

163488729660406943012621865961lwN7njT78kFtOdMMKT5.JPG

7718962035614770151262186605G0BndvldotaNLHEQNtWq.JPG

165013325414225024841262186612Au6uB4S0KTMXuEVEu0RB.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с горния коментар имам едно изявление. Събирам група отчаяни и МНОГО нямащи басисти за групов скок от Аспарухов мост. Само да спра да плача от умиление пред Алембика и отивам да си стягам багажа! Честит да ти е и да ни зарадваш със семплиииии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chobbi Пак изби рибата :)

 

@IgniteAll Миналия път беше взел една кофа валидол, сега май и тя не е помогнала :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате chobbi пак ни отсече главите...айде честитка и от мен, да ти бъде весела и щастлива новата година с новия звяр, пък нашата ще е малко по замечтана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.