Jump to content
Българският форум за музиканти

Цяр за брум


Recommended Posts

Разгледай малко схеми, на сайтовете на производителите на пикапи има. За активни/пасивни стойностите са различни, както и на хъмбъкер/сингли. От тези диаграми можеш да се ориентираш какво ти трябва. Плавността на регулиране зависи от типа на пота - линеен или логаритмичен. Прецакването му води до пукане/пращене, губи се сигнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а накрая, като започне да затихва, брумът се усилва.

 

Тука мирише на маса( в смисъл нещо масата не е у ред)

'Наиш ко, земи се обади тез дни да погледнем за кво става въпрос

Ще бутнем тук, ще бутнем там, ще екранираме, ще замасим, ако си заинтересуван драсни ми ЛС. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе определено съм заинтересуван, колега, ама у мен още тлеят мераците да си я екранирам и прочие сам - та да се науча как става... не знам - ако можех да намеря от пустото медно фолио, дето го пишеше в една от темите, досега да съм го направил; ти с какво смяташ да я екранираш?

 

а с екранирането определено си го има проблема - като въртя китарата насам-натам и брумът се променя забележимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

тук е мястото отново да изкажа благодарност на SadButTrue за положените усилия - китарата стана пушка (:

 

вече по останалата част от веригата проблеми колкото щеш - процесорчето открих, че като приближа ръка до него и бръмчи :) то и без това не обичаше да седи на пода... а за усилвателя не знам, в крайна сметка сигурно ще се купува истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако брумовете се увеличават значително, когато апаратурата се доближи до пода, понякога това е знак за нечиста земя или "нула" на електрическата мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да употребя темата,за да питам и аз...Та,нашето басле ми сподели вчера,че от баса му/уошбърн Т12/ се чувал брум при свободни струни-"когато ги хвана с ръка-брума спира".Това от китарата през кабела/ърни бол/ през картата/лексикон алфа/ и в компа.Пробвал е и с друг кабел-същото.Засега само това е информацията,още не сме отваряли да гледаме дали има лоша/или липса/на маса някъде по трасето.Та за това ниво някакви идеи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-общо някой средношколски учебник по физика може да ти свърши работа.

Пише ги там тия неща.

 

Дай боже всеки да ти отговаря така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има една жица която замасява стуните... или липсва или е прекъснала. Обикновенно това е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знак доколко е силен брума,но се е появил изведнъж,преди това китарата си беше тиха.Аз предположих ,че някъде има прекъсната маса,но той ме помоли да попитам и във форума преди да я отворим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, открих, че единият разклонител дава фаза по клемите на заземяването, разкарах го и брумът намаля. пък и компютърът вече няма да пуска ток от line in, макар че микрофонията в guitar rig си остава. освен това славното мое усилвателче в кутийка от клечки за уши също се оказа лошо замасено и сега ще го чиним...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.