Jump to content
Българският форум за музиканти

Нежните струни и ел. китарата


Slacoth

Clean guitar utilities  

115 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Да де, но мен не ме интересува как си ползват ефектите, а кои ефекти предпочитат, като артикули от изброените.

 

Е, щом не те интересува, значи наистина темата е от "само забавните".

 

Още повече че при подходящи настройки два от посочените седем на 99% се дублират като звучене (но това е офтопик).

 

Айде бе....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Аз гласувах за реверб. Защо? - Защото смятам, както беше казал някой, но не помня кой или по-скоро споделям мнението му, че наличието на реверб прави звука с около 20% по-добър.

 

По начина, по който е зададен въпроса, аз си представям чиста китара и от там някой от изброените ефекти. За мен реверба дава допълнителна дълбочина на звука. (Няма да изпадаме в излишни метафори.) Предпочитам го пред дилей-я. Хорус и Флендж ми звучат прекалено сухо, ако няма реверб, за тва и без такъв, не ги използвам.

То, като цяло, ми е много неприятно, когато свиря без въпросния... Твърде сух ми е звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами не е случаен фактът, че толкова много комбота имат ревербератор в себе си.

 

Иначе зависи от акомпанимента.

Едно е, ако ще свирим акомпанимент в стил "strumming chords", друго е, ако ще правим кавър на "Is Тhis Love" и т.н. и т.н.

Очевидно, в различните случаи трябва различен подход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, разбира се. Говоря лично за себе си. Както и ако ще свиря нещо, където гейна е на 80% + един педал още, за допълнителна мазня... Тогава смятам, че е напълно излишен ревърба. :)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за реверб...

 

Опцията реверб съм задал - в случай, че принципно не обичате ефекти.Иначе накъде без него?

 

 

Странно, защо още нямаме представител на Tremolo?Никой ли не обича R.E.M.?

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, тремолото е много приятно при едно разлагане, да си го пуснеш, да насича доволно. Ако нямаше реверб, като опция, бих избрал именно тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално бих използвал комбинация от Electro-Harmonix HOG и ривърб. Не гласувах, защото опцията с пичшифтърите я няма.

 

Иначе нормалните хоруси ми идват доста тривиални и навяват архивен 80ски привкус, така че по скоро сериозно избягвам такъв звук. Използвам много редовно Бос CE 3 , но не като хорус ( той е доста посредствен такъв), а като машина за разваляне на саунд ( много подходяща в разни контексти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Лек офф:Между другото, точно този хорус СЕ 3 като му се сложи мод-а на АналогМан, изгубва нацяло архивния вкус и става много вкусна машина със супер много възможности. Преди няколко дни го разиграх и пуснах семпълче в пясъчника, нищо че не е със супер звук.

 

Колкото до интрото, зависи от интрото или частта, според песента бих използвал което и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И точно тогава се превръща в нормален скучен хорус, какъвто ненавиждам искрено :greenangel: . Аз си го (ЦЕ3) харесвам какъвто е , точно защото не е добър, един вид дефекта става ефект

 

Сори друже , въобще не искам да те дразня или нещо такова, но самият саунд на хоруса, колкото и да е добър, просто не ми допада, не опира да качеството на който и да е конкретен модел.

 

Сори за Офа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще правим кавър на "Is Тhis Love" и т.н. и т.н.

 

:greenangel: Тази е личния ми фаворит, но все не мога да я докарам като звучене...Що ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

^^^

^^^^

Най-накрая някой да заговори за производители и марки.

Не искам да влизам в спорове и противоречия, но когато се каже хорус например, всеки се сеща за BOSS CЕ3,

да ама има и други далеч по-красиви като звук.

Аз,например ползвам Dunlop Univibe Stereo Chorus, както и H2O на Visual Sound, други Electro-Harmonix или Ibanez CS9, въпрос на предпочитание.

Гласувах за chorus, въпреки че той сам, някакси не ми е толкова "вкусен", обаче ако добавим щипка реверб, някоя друга корекция по ампа и всичко си идва на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класика-хорус с ривърб и преди тях компресор (ако има).Използвам софтуеърни за свирене в къщи.За живо,а то не се е случвало отдавна вече,използвам хорус Ибанез ЦС10 и дилей пак на Ибанез ДМЛ 10,но с много намелено повторение и намалено ниво за да го докарам горе-долу като ривърб.Като стигна Метълхамър да ми стегне ампа,ще имам и истински ривърб :):girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гласувах, защото опцията с пичшифтърите я няма.

 

Ами колебаех се дали да включа октавер и пичшифтер, но реших да се придържам към общата практика.

Нищо, имаме един глас и за пичшифтърите.

 

 

Явно все пак, не се намери ефект по темата, който да съперничи с хоруса, по популярност.

 

:girl_cray2: за интереса на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си играх да чета темата, но по въпроса предпочитам овърдрайв, намален от пота на китарата до мноооого леко кривене и гласувам за ривърб('щото и без това си го ползвам).

Може да ползвам хорус и уа, но според ситуацията.

П.П.свиря с транзистори(само).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.