Jump to content
Българският форум за музиканти

Универсално решение на всички проблеми с тоците?


Recommended Posts

Както всички знаем това е доста голям проблем. Какво да си купя, че да мога да свиря нормално на ВСЯКО място, независимо от некадърността на ел. инсталацията там или наличните странични елементи, които прецакват нещата?

 

За мен НЕ Е НОРМАЛНО да се появи някой с апаратура за примерно 5 000 лева и да бръмчи все едно е със Стагг + Бери!!! А наскоро имахме точно такъв случай. Елементарен и навсякъде перфектно работещ риг от скъпи и качествени китара -> кабел -> АМР. И хоп: БрумФест 2009! А ся, де! Връткане на щепсела, изолиране на пиновете за "земя", друг разклонител - трънки. Бръмчи като за световно и толкоз!

 

Какво ли глупости не измислих през последните 2 седмици по темата - UPS, стабилизатор, акумулатори, дизелов генератор, разклонител с алуминиев шиш за заземяване... Но никое от тия не предлага универсално решение за всяка ситуация в коя да е скапана зала или където е джема. Няма ли нещо като 5-в-1, което гарантирано да разреши всеки проблем във всяка ситуация. Защото не ми се ходи с фазомер, мултицет и камара инструменти и да се чудя по 30-40 мин. къде е проблема и мога ли да го оправя. Просто отиваш къде да е, боцкаш и си перфекто, както е НОРМАЛНО да бъде... Ех, мечти... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в нашите условия нищо освен личен ядрен реактор няма да ти помогне... Може би единствено един мощен грец, стабилизатор 220волта (съмнява ме да съществува, но не пречи да се надяваме :godbless: ), филтрови кондензатори и после инвертор, за да получиш отново променлив ток... Естествено един компресор от хладилник мраз (много е важно да е точно от мраз, а не някакъв друг :lol: ) и да се надяваме, да не избичи...

 

Сериозно, щом ups-и не са помогнали, не знам... Въпреки, че повечето ups-и имат само стабилизатор и батериите се пускат в употреба при изключване на захранването. Има стабилизирани разклонители пак на apc, но не знам дали ще помогнат... Пък и то голямо значение оказва не само кофти напрежението, ами и ел-магнитното поле, което се описва от кофти окабеляването на сградата, което може би би се проявило именно при амповете... ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с какъв тип UPS пробва?

Според мен on-line double conversion тип ще свърши идеална работа - накратко, горе долу това което описа vlex, но без компресора от Мраз. Грубо (много грубо) е изправител + стабилизатор + инвертор в една кутия. Евтините UPS обикновено работят по коренно различен начин - ако има ток на входа го пуска на изхода, ако няма - през батериите в инвертора и в изхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият начин за отстраняване на проблемите с мрежата, е да се използва отделна електростанция - като тези "Power Plant". За да не повтарям съдържанието на оригиналите, съм дал едно ревю накрая, за да стане ясно за какво иде реч. Приятно четене.

 

Малко е скъпичко, но е абсолютно ефективно.

PowerPack-1500-1.jpg

Premier-FP.jpg

http://www.psaudio.com/ps/prod.....?cat=power

 

А това е от старото производство. Доста са продадени в България.

PS%20Audio%20P-1000.jpgstrip1.jpg

P1000 Power Plant

 

US Retail $3495.95 - Email for delivered price and specials.

open1.jpg

 

 

Features .............

 

* Up to 1000 watts of pure power

* Regulated output

* Balanced output

* Servo control

* AutoWave

* TubeWave

* MultiWave II

* Dual mono AC phases

* Built in Ultimate Outlet

* New metering system

 

Benefits .............

 

* Powers nearly every amplifier

* Handles most systems on its own

* Produces clean, regulated power

* Generates new waveforms on the fly

* Cleaner quieter audio

* Far better video

* Stunning clarity

 

Едно ревю http://www.6moons.com/audiorev.....p1000.html

Ето и справочника за P1000 http://www.psaudio.com/uploads.....manual.pdf

 

 

За повече мощности, повече кутийки... :girl_witch: ...с мангизен...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Каквото и да се прави, ако например свирите на сцена в близост до прожектори, които са импулсно управлявани, често се получава така, че самата китара/бас улавя тези пулсации и те се чуват много ясно без значение с какво точно се захранвате.

Това важи и за други източници на електромагнитни смущения и по мои наблюдения е по-осезаемо с активна електроника в инструмента(за което най-вероятно имат значение високоимпедансните входни стъпала на активната електроника).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, от кога в България действа Американската Федерална Комисия по Комуникации???

С такава презумция може да се зададе още по "... " въпрос -например защо не отговарят прожекторите на законодателството в Сейнт Китс и Невис :slap: .

Верно "неспасяем".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, Роко.

 

Парни Валяк, производител с Factory Location:

C1 Building, 15th Commune Industrial Zone, Xiamao, Baiyun District, Guangzhou

с кое законодателство ще съобрази производството си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.