Jump to content
Българският форум за музиканти

Hughes & Kettner Edition Silver


Recommended Posts

Здравейте!

 

Имам гореспоменатото кубе Hughes&Kettner Edition Silver. Транзисторно е, но обажда жестоко!

 

Имам въпрос към спецовете по ел. техника. Трудно ли е и как може да му се сложи AMP IN вход, който да байпасва цялата преамп-секция и направо да отива на входа на амп-секцията.

 

Трудно ли е и иска ли сериозни модификации по ампа?

 

Моля за предложения/разяснения от спецове като - @ПарниВаляк, @Никифена, @Металхамър ...

 

Благодаря предварително!

 

 

Поздрави!

 

Данчо

 

hk_edition_silver_big.jpg

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ като го гледам трябва да си има пауър амп ин.

не си спомням как бяха означени, но може и да е ефект ритърн.

Върши точно работата която искаш.

Байпасва преампа и може да влезнеш с някой лампов преамп в крайното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ като го гледам трябва да си има пауър амп ин.

не си спомням как бяха означени, но може и да е ефект ритърн.

Върши точно работата която искаш.

Байпасва преампа и може да влезнеш с някой лампов преамп в крайното.

 

Има Effect Return, но това AMP IN ли е реално ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно амп ин е. (Просто различните фирми различно му казват)

Ръгай преампа без притеснения.

Просто гледай мастера да не е на макс, ама ти си знаеш, как се пускат ампове.

 

ПС - може да забележиш, че освен мастер пота, влияние оказва и ривърба,

което е нормално, така е и в повечето лампови ампове, с пауър амп ин.

Даже съм попадал, на случай, където и екюто влияе - маршал джей ти ем(в ефект ритърн),

което също не е проблем, след като екюто се сложи в неутрална позиция ( всичко на 12 часа).

(Въпросният въпреки, че ефект ритърна е преди екюто, е много добър приемник за преампи....)

Но тук най много да имаш и ривърб, който ако не ти трябва, просто го слагаш на нула.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане, щом има ФХ Лууп. CD In ако има пак става. Всички тия дивотии влизат след преампа и преди РА-то. Боцкай смело! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, мерси за отговорите. Аз по принцип знам, че и по този начин става, даже пробвах по-рано днес със задоволителен резултат.

 

НО ОСНОВНИЯ МИ ВЪПРОС Е: Технически правилно ли е да бучна примерно преамп Tubeman II директно в Effect In. Не знам как грамотно да попитам, но съвпадат ли си там импеданси и другите определени характеристики.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Тони пак внесе заблуждение с поста си.

 

Лично за мене Power AMP IN е вход който се намира непосредствено преди крайното стъпало на ампа.

Има 2 варианта да бъде преди мастер волюм или след мастер волюм.

 

Return е нещо което се намира след преампа и както Тони казва може да е преди или след еквалайзера , също и ривърб да работи и тн.

 

 

 

Най голямата глупост на света е да сложиш на маршал корекциите на 12 часа и да мислиш че екуто работи линейно.

Дръпнете си една симулация за да видите Tone Stack Calculator - Free

 

http://www.duncanamps.com/software.html

 

Там много ясно си личи как маршал корекциите (фендер басман) не могат да са линейни никога.

 

 

На въпроса на Данчо.

"Технически правилно ли е да бучна примерно преамп Tubeman II директно в Effect In."

 

Да той за там е направен ! Каквото имаш на ампа ретърн пауър амп ин - за там е !

 

 

Входа на китарния амп е създаден за високомен сигнал с ниска амплитуда.(каквато е една китара с нормални адаптери)

 

Изхода на всеки ефект е нискоомен с висока амплитуда.

 

Винаги когато видя някой китарист да си нарежда камиончетата и ефектите и накрая да ги бучне отпред в китарен амп и леко ме напушва смях - то лошо няма щом така го кефи , но не е технически правилно, някак си не ми изглежда професионално тва.

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Винаги когато видя някой китарист да си нарежда камиончетата и ефектите и накрая да ги бучне отпред в китарен амп и леко ме напушва смях - то лошо няма щом така го кефи , но не е технически правилно, някак си не ми изглежда професионално тва.

 

 

От техническа гледна точка може и да не е правилно, но пък често дава прекрасни ( от гледна точка на личен вкус ) резултати. Също е факт , че страшно много хора, включиелтно и аз самия, правят така. При това за професионалност въобще не става въпрос, би било непрофесионално, ако се прави от незнание, а не по избор и след сравнение между двете възможности. Факт е , че ефектите звучат по един начин в лупа на ампа и по съвсем друг преди приампа. И маниаци на тема саунд съвсем умишлено връзват дадени ефекти неправилно, за да получат желан ефект.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казах лощо няма.

 

Ти предполагам не свириш с толкова много изкривяване, обаче някой хора свирят.

И след като бучнат драйва отпред особено във по винтидж амп и о боже той много шуми !!!

От там идват грешни заключения тоя амп шуми примерно и тръгват едни слухове и приказки от 1000 и една нощ ....

 

А се получава така, че всякакви шумове и брумове се усилват заради несъгласуван импеданс и разлика в нивата и като добавиш към това и кабели по дълги от метър и хоп и честотни загубии...

И накрая саунда става посредствен.

 

Тук мога да разкажа една история за един китарист доста известен който идва в къщи и извади педалборда си - 6 камиона бос един след друг. И като засвири накрая се чуваше един супер посредствен саунд.

Обаче дали би ми повярвал ако седна да му обеснявам тва и онва , аз съм момчето с поялника дето цялата стая му е с лампи и шасита , а той си е родна звезда вече. Дори не се опитах да му кажа че саунда му е лайно - щеше да помисли, че се правя на интересен.

 

Заради горното на големите звезди разни хора като Брадшоу в щатско или Корниш в Англия им правят риговете и съгласуват всяко ефектче.

 

Това нещо мога примерно да го направя и аз за някой който желае но като чуе цената ще ми се изсмее или ще ме сметне за луд защото сме в БГ ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз коментирах строго от моята си гледна точка, а тя определено не е на ползвател на хай гейн, точно обратното, почти винаги свиря с почти чист саунд. Точно и това имах предвид с поста си. Има много и най различни начини да се използва техниката и всички са правилно, ако водят до желаните резултати ( и ако разбира се знаем какво искаме и как горе долу се прави).

 

п.п. Като свиря с хай гейн звук( колкото и да е рядко ) използвам драйва на лампата, уа-уа отпред и един дилей в лупа :hysterical:

 

Сори за офтопика, няма вече :P

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи и от ефектите. Някои звучат ужасно директно в РА, други обратното. Трябва да се ръчка и пробва, всичко е различно! :P

 

Конкретно Тюбмен (без да съм го пробвал лично, още повече в същата конфигурация) ще звучи ужсно най-отпред, защото ще мине и през преамп-а и ще стане мазало. В Лууп-а ще му е по-комфортно и това ще се чуе. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Като свиря с хай гейн звук( колкото и да е рядко ) използвам драйва на лампата, уа-уа отпред и един дилей в лупа

 

За да не е офтопик нека го кажем така на Данчо тюбмана все едно е преамп от хибриден амп, от там отива в ретърна (или пауър амп ина) и чейна е ок.

 

Ако обаче му харесва повече саунда когато тюбмана е отпред (и ако няма смущения брумове шумове и честотна загуба)

Ок нека е така , но дефакто в тоя случай се натрупват доста повече буфери по веригата (което пък може да оцветява в готин аспект).

 

Аз лично като цяло харесвам изчистени прости вериги с минимално количество неща по пътя - за да имам по натурален саунд. Но тва си е личен вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Тони пак внесе заблуждение с поста си.

 

Лично за мене Power AMP IN е вход който се намира непосредствено преди крайното стъпало на ампа.

Има 2 варианта да бъде преди мастер волюм или след мастер волюм.

 

Return е нещо което се намира след преампа и както Тони казва може да е преди или след еквалайзера , също и ривърб да работи и тн.

 

 

 

Най голямата глупост на света е да сложиш на маршал корекциите на 12 часа и да мислиш че екуто работи линейно.

Дръпнете си една симулация за да видите Tone Stack Calculator - Free

 

http://www.duncanamps.com/software.html

 

То хубаво е да се опитваш да ме злепоставяш, разбирам и подбудите ти.

 

The Spider Valve has a pre-amp out (effect send) and Power amp in (effect return) section.

Това нещо навсякъде по китарната литература е така. И така е правилно.

До колко и кога съвпадат пауър амп ин и ефект ритърн е работа за чешене на езици.

От практическа гледна точка, Данчо ще си свърши прекрасно работа ползвайки наличният ефект ин,

без да се налага да модифицира комбото си.

 

If you take a unit

like the .....1 and you plug it into say a Marshall JCM 800

and you go thru the guitar input on the Marshal, it does not

sound as good as using a tube power amp or the effect return

of a guitar amp.

Такова е положението. От практическа точка. Искал съм да помогна на приятелят си Данчо.

И съм го направил без да го заблуждавам, а ти просто се опитваш да хвърлиш малко кал.

Да ми даваш акъл за JTM - мерси, любезно отказвам. Аз съм свирил години наред с такъв. Ти не си.

Запознат съм и Хюс и Кетнер амповете, и съм имал и свирил с подобен (разликата е само във ватовете),

включително използвайки ефект ритърна за включване на външем преамп и без никакъв проблем, естествено.

Какво си мисля, когато свиря с JTM -а си е моя работа, важното е, че съм доволен.

Защо ли се сещам за онзи запис на който свириш с лампа, а пък звучи по зле от Зум 505....

Остани си с твоите заблуди, аз с моите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех Тони Тони.....

 

Непоправим си братле.

 

Горе е уточнено но да го повторя.

 

1.Ако работи и ривърба или дори и еквалайзера стандартно тва е ритърн.

2.Power Amp IN е когато е директно в крайното стъпало (със или без мастер волюм, ако е без е на макс !)

 

Тва горното изхождам от тва , че има усилватели които имат и двата входа !!!

 

Второ провери дали корекциите на маршал на 12 часа са линейни.

 

За другото давай на лични няма нужда да е в темата, явно тайш някаква злоба към мене с неизяснен произход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.